Riješeno

Netflix usluga ukljucena od strane NEPOZNATE osobe putem web-a

  • 31 January 2024
  • 5 odgovora
  • 518 pregleda

Lijepi pozdrav,

sinoc dobivam SMS poruku da “sam” uspjesno aktivirao Netflix uslugu, ispred mene racunalo (obavljam privatni posao), pokraj mene na punjacu mobitel netaknut(net 5G i mob korisnici A1 mreze). Instant zovem SZK, agent mi daje informaciju da je ukljucena putem WEB-a sto ocito nije mojom radnjom. Daljnju informaciju (LOG stranice-nacin prijave na WEB te IP adresu) X osobe nemogu dobiti, odmah u tom trenutku “aktivacije” prije poziva prema SZK spremio sam svoju IP adresu te sve ostale podatke sa racunala i sa mobitela (da se vidi sa koje IP adrese sam se ulogirao) nakon primanja SMS poruke i email-a o aktiviaciji.

 

Kako mogu dobiti ikakvu provjeru/informaciju kako je obavljen login na moj A1, jer username na moj.a1.hr nigdje nikad nije koristen, lozinska stvorena prije par godina, a redoviti login na moj.a1.hr profil je obavljan auto loginom kad koristim app ili web spojen na svoju 5G mrezu tako da ne upisujem nikakav login. 

 

Trazim informacije da vidim kako je doslo do ovog breach-a te koji su mi iduci koraci.

icon

Najbolji odgovor od A1_Jure 31 January 2024, 12:55

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @andyboydj1 , javi mi svoje podatke u inbox pa da pogledamo.

Istu situaciju imam na jednom mobilnom broju i fiksnom priključku. Već sam par puta deaktivirao i kontaktirao SZK. Odgovor isti aktivacija sa web . Može neka pomoć.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@lavic08 , slobodno nam pošalji svoje podatke OVDJE pa ćemo napraviti detaljniju provjeru. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Jel koristite Mozaik možda? Meni to izgleda da ste povezani s nekim u Mozaik, popuste imate oboje, račune plaćate svaki posebno, a jedina nezgodacija (da tak nazovem) može biti da vidite jedan drugome kaj ste aktivirali, jer poruke dobiju obje strane, kad ste u istom mozaiku. 

Nešto slično se već raspravljalo o tome, ljudi su dobivali sms da im je pridružen netko u mozaik.

 

Jel koristite Mozaik možda? Meni to izgleda da ste povezani s nekim u Mozaik, popuste imate oboje, račune plaćate svaki posebno, a jedina nezgodacija (da tak nazovem) može biti da vidite jedan drugome kaj ste aktivirali, jer poruke dobiju obje strane, kad ste u istom mozaiku. 

Nešto slično se već raspravljalo o tome, ljudi su dobivali sms da im je pridružen netko u mozaik.

Da koristim mozaik. Jedino mi onda preostaje da vidim sa kolegom Jeli  on nešto aktivirao . Mada sumnjam u to. 

Odgovori