Riješeno

Dostupnost 5G mreže svim korisnicima


Poštovani,

molim informaciju kada će 5G mreža biti dostupna svim korisnicima kako je to opisano u članku 

https://www.telegram.hr/partneri/svim-a1-korisnicima-dostupna-5g-mreza-bez-dodatne-naknade/

citiram:

“A1 Hrvatska odlučila je biti prvi operator u Hrvatskoj čiji korisnici na bonove (A1 i Tomato), kao i oni na pretplatu, imaju dostupnu 5G mrežu bez dodatne naknade. Uz to, najnovija generacija mobilne mreže dostupna je korisnicima svih mobilnih tarifa.”

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

MellyM072

icon

Najbolji odgovor od Cole 20 May 2022, 12:30

Pogledaj original

Odgovora 33

Razina korisnika 3
Bedž +2

Ovdje ništa ne citira da je mreža dostupna “svima” već da će svi biti u mogućnosti korisitit 5G bez obzira na tarifu iako im možda 5G nije dostupan na lokaciji.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@MellyM072 , korisnicima najnovijih prepaid tarifa (sheralica, strimalica, spikalica i ona četvrta, plus fleterica) 5G će se automatski aktivirati kod produljenja ili reaktivacije tarife.

@nickno 

Mene interesira što je sa postojećim korisnicima kako je rečeno u samom članku "svim A1 korisnicima" po meni  podrazumijeva i posojeće i nove korisnike, zar ne?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@MellyM072 , na a1 webu vezano za 5G navedene su tarife koje će podržavati 5G. A to su strimalica, sheralica, spikalica i surferica, dakle, samo te tarife će podržavati 5G, bilo postojeći bilo novi korisnici.

 

P.S.mada su mi ovdje rekli i da će fleterica podržavati, nema je na popisu i nemam opciju 5G u appu Moj A1, tak da ću znati kod produljenja tarife da li ću "vidjeti" 5G ili ću i dalje (komotno) surfati na 4G+ kao do sada

@nickno 

Ma sve je to ok ali s obzirom da piše svim korisnicima A1 ne može se segregirati po tarifama ako omogućuješ svima zar nije tako. Uzalud meni što imam uređaj koji podržava 5G a opet se uvjetuje da se prelaskom na višu tarifu ostvari mogućnost korištenja 5G što je opet kontradiktorno onome što piše " svim A1 korisnicima". 

Još jedan razlog zašto ću promijenit mrežu 🤷‍♀️

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa i na ostalim mrežama najnovija tehnologija podrazumijeva se na najnovijim tarifama 🤷‍♀️

Evo recimo sheranje giga. To možeš samo na najnovijim tarifama+ one ispred njih- cool, zen i zaboravila sam koje još. Tarife prije coola- zakon tarife-nemaju tu mogućnost.ni one prije zakona 😉

Al, baš me zanima- na kojoj si ti tarifi i da li u appu Moj A1 vidiš opciju 5G, @MellyM072 ?

@nickno

Interesantno kako sve znaš, jesi sigurna da si samo jedna od mnogih korisnika A1?

Inače samo za tvoj info imala sam prije tarifu savršena no s prelaskom na nizu tarifu dobra maknut je 5G. No, vjerujem da ti to ionako sve vec znas 🤔😶

P.S. radila sa inace u "VipNet-u" pa znam kako stvari nazalost funkcioniraju 🤷‍♀️

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@MellyM072 ,jel tako teško posjetiti web a1 i vidjeti da je i tvoja tarifa dobra navedena pod podržane? 

Dakle, i tvoja dobra je uključena, vjerojatno od 01.06.,ne znam kak vama pretplatnicima obračunavaju "produljenje" tarife.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • MellyM072  Ma zna  nickno sve…..😂  Njezina Ultra joj sve kaže u 4K rezoluciji!

Razina korisnika 6
Bedž +6
  • MellyM072  Ma zna  nickno sve…..😂  Njezina Ultra joj sve kaže u 4K rezoluciji!

Jesi ti ljubomoran na moju Ultru? 😛

Može i u 8K. Ah, ne može (mislim,moja Ultra može, ne može internet 😛)to bi pojelo 1TB u roku keks.

Razina korisnika 4

@MellyM072 , na a1 webu vezano za 5G navedene su tarife koje će podržavati 5G. A to su strimalica, sheralica, spikalica i surferica, dakle, samo te tarife će podržavati 5G, bilo postojeći bilo novi korisnici.

 

P.S.mada su mi ovdje rekli i da će fleterica podržavati, nema je na popisu i nemam opciju 5G u appu Moj A1, tak da ću znati kod produljenja tarife da li ću "vidjeti" 5G ili ću i dalje (komotno) surfati na 4G+ kao do sada

Sve piše,meni je samo čudno da netko koristi tako skupu tarifu,a uz malo truda može se dobiti Savršena upola te cijene!?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa hvala ti, Melly

A gle, fleterica nema ograničenja u brzini. 1TB po najvećoj dostupnoj brzini ovisno o području i uređaju. Savršena ima. I razlog je još jedan- nikad, ama baš nikad neću biti na ijednoj pretplati kod nikoga, pa tako ni kod A1,a fleterica je (uspoređujući s drugim sličnim tarifama drugih operatera) povoljna.

Razina korisnika 4

Pa hvala ti, Melly.

A gle, fleterica nema ograničenja u brzini. 1TB po najvećoj dostupnoj brzini ovisno o području i uređaju. Savršena ima. I razlog je još jedan- nikad, ama baš nikad neću biti na ijednoj pretplati kod nikoga, pa tako ni kod A1,a fleterica je (uspoređujući s drugim sličnim tarifama drugih operatera) povoljna.

Koja Melly,površno čitaš,rekao sam samo da se čudim?Sada si mi objasnila.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa hvala ti, Melly.

A gle, fleterica nema ograničenja u brzini. 1TB po najvećoj dostupnoj brzini ovisno o području i uređaju. Savršena ima. I razlog je još jedan- nikad, ama baš nikad neću biti na ijednoj pretplati kod nikoga, pa tako ni kod A1,a fleterica je (uspoređujući s drugim sličnim tarifama drugih operatera) povoljna.

Koja Melly,površno čitaš,rekao sam samo da se čudim?Sada si mi objasnila.

 

Sorry, ličlil si mi na melly. Ne čitam površno, jedino ne gledam baš nick kome odgovaram, pa onda koji put fulam. Vidjela sam M na brzinu i prst je bil brži  @mavukov . a tebe sam već više puta i zamijenila s drugima, samo kaj mi se onda nije desil ovakav lapsus 😋 (bar se nadam da nije, nemrem se sjetiti, ali sorry, tebe lako previdim,tj.ne vidim, ne znam zašto -stavi neku sličicu, pa bum te vidjela,kao i ostale sa sličicama. Još jednom se ispričavam

Razina korisnika 4

Kaže A1,5G dostupan u svim postpaid i prepaid tarifama.Izgleda da sadašnja Start tarifa,nije tarifa nego nešto drugo.Kada bi bilo dostupno u Start,kombinacije bi bile raznolike.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • mavukov   Pa to su i napisali sve tarife i tako treba tumačiti. Start nije tarifa tako da nema pristup 5G mreži

Razina korisnika 4

Meni piše da je to tarifa!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bio je i Start paket no nebitno i sad  piše Start na bonove. Bitno je da prilikom obnove tarife automatski se uključi pristup 5G. A Start na bonove nema obnove samo nadoplata bonovima pa nema uključenja 5G i naravno možeš se prebaciti na drugu tarifu koja se mjesečno obnavlja ako imaš love na računu

Razina korisnika 4

Razumljivo,meni je žao što Start nema opciju 5G!

Razina korisnika 4

Bit će onda 4G+ opcija.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@mavukov  (aaa, stavil si sličicu 🙃)

Evo ss sa jednog drugog foruma. Start tarifa na 5G, izgleda da radi jedino preko e-sima na startu.

 

Razina korisnika 4

Hvala na info,prebacujem na eSIM.

Razina korisnika 7
Bedž +4

@mavukov  (aaa, stavil si sličicu 🙃)

Evo ss sa jednog drugog foruma. Start tarifa na 5G, izgleda da radi jedino preko e-sima na startu.

 

Super taj speed test ga je koštao cca550kn ako je start paket tako da baš ne vjerujem da je bio start paket

Razina korisnika 6
Bedž +6

@mavukov , nemoj me držati za riječ, ja sam samo prenijela ono kaj sam pročitala, možda je ipak najbolje da nazoveš szk i pitaš, jer i tamo forumaši tvrde da start nemre imati 5G, pa je onda uletil ovaj tip sa e-simom i speedtestom.

@daworin ,mda, to mi je bilo malo nejasno jer se poslije dobivanja e-sima nije izjasnio da li je aktivirao i tarifu. A potrošil je gigu na test 🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin , i start tarifa može koristiti opcije interneta, weekend znam da može,a možda i druge

Odgovori