Riješeno

ZTE 283+ dyndns i otvaranje portova

  • 21 January 2017
  • 74 odgovora
  • 21158 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 74

@joka
sada bi trebalo biti OK. Molim te restartaj Homebox kako bi se ponovo spojio sa novom IP adresom.
@fakin
idemo ovako. Ti tvrdiš da je sa DDNSom sve OK, a da se ne može napraviti portFW za port 80.
Što se dogodi kada npr 'iz vana' u web browser upišeš vanjsku ip adresu:port na koju ti je trenutno spojen Homebox?
Ako ti se na vanjsku IP adresu otvara sučelje tvog video nadzora, onda znači da je port 80 otvoren i da to radi.
Još se možeš uvjeriti preko port checkera i vidjeti je li po toj IP adresi otvoren port 80.
Ti tražiš ovo?
@Jasminko
nadam se da ti se netko javio vezano za DDNS.
Nema tu neke velike nauke.
Prvo provjeri imaš li možda privatnu IP adresu kada si spojen na internet.
Ako imaš, to se treba isključiti i onda uneseš podatke od DDNS-a i stvar radi.
U ovoj temi imaš pojašnjenja. Nakon što dobiješ javnu IP adresu pri spajanju na internet, dalje sve ovisi o postavkama tvog DDNS računa.
Svakako provjeri na kojem portu ti radi snimač, jer je potrebno propustiti taj port, da bi stvar radila.
Razinu signala možeš provjeriti i sa običnim mobitelom.
Pogotovo ako je neki Android smartphone u pitanju, onda detaljno možeš provjeriti sa aplikacijom Network Cell Info Lite (ili netko tko je sada tamo na toj lokaciji 🙂 ), iako mislim da u Dragama ne bi trebalo biti problema sa signalom.
Ako će se Homebox koristiti većinom za odaljeni pristup snimaču/kamerama, onda će ti brzina uploada biti bitnijia od download brzine
Forum upravo služi za takve stvari da članovi foruma pomažu jedni drugima u ovakvim situacijama.
Predlažem da sve složiš sam (ne bi trebalo biti problema), a ako gdje zapneš, tu smo.
Ako već imaš snimač, možeš ga spojiti i poigrati se na postojećoj internet vezi i vidjeti kako stvar radi. Ako radi preko postojeće veze, onda ne bi trebalo biti problema ni na Homeboxu.
Bok Patrik,
Pod IP upisuješ IP adresu računala za koje otvaraš port. Pod Port upisuješ port koji želiš otvoriti, Ostalo upisuješ po želji. Nije potrebno gasiti/paliti uređaj.

Nadam se da će ti pomoći ovo 🙂
Informacijao verziji softvera se nalazi pod: Informacije -> Informacije o uređaju -> Inačica softwera treba završavati sa B03
Ukoliko je B01 potrebno je preuzimanje nove verzije sa linka koji sam stavio u prethodnom postu
Evo slikovno, gdje bi se to trebalo nalaziti:
Ako sam te dobro razumio tvoje šučelje na Homebox je drugačije od našeg?
Da to si u potpunosti u pravu , međutim sustav funkcionira drugačije radi ranjivosti i osjetljivosti puštenih portova preko kojih možeš nakupit svašta prilikom softwarea koji skeniraju upravo to . Odatle i crypto
Nažalost znam da to frustrira aili jbg

U autsorcingu moja tvrtka surađuje s T-comom već nekih 12 god , što se dogodilo Vip Bnet Metronet Optima funkcioniraju preko zahtjeva . T comu sve jedno i zato je jako jednostavno s njima radit Metronet telefonski pozivi i 3 min to porta

Ostali problem teški svi su iza nata i nemaju IP adrese koje su javne , što one dobijaju zahtjevom da se pusti port forward
Jednostavno novce na legalan način a ti trošak bez da ti kažu da ni jedan homebox koji sam ja montira nema Flet rate nego je max do 30 gb

sada portforward spajanje sa udaljenog uređaja na kameru nekoliko stotina puta mjesecno te promet upload i download , kvaliteta slike i ode 30 gb
Zato dopis
Imam pitanje. Ovako imamo ZTE MF283+ ruter. 75 GB Po punoj brzini. Dali je na tom ruteru / opciji moguće Port forwarding za servere. (Igre npr. CSGO serveri, MC serveri, GTA serveri)
Preko http://192.168.0.1/ naravno.
Razina korisnika 3
Bedž +1
Čekam već treći dan...
Razina korisnika 3
Bedž +1
Čekam već peti dan...
Izgleda da moraš biti vulgaran da bi te shvatili ozbiljno u VIP službi za korisnike.
Nažalost to ne funkcionira uvijek.
Homebox ne dodjeljuje javne ip nego neke svoje lokalne sa svoj internet.
Razina korisnika 1
Dragi Vip_Marko, Tvoja služba za korisnike je nekvalificirana za rješavanje čak i ovakvih problema.
Razuvjeri me, pa mi javi na 020 671 913
Razina korisnika 1
Gogsy...,ma, zapravo sam se upustio u gubljenje živaca oko trivijalno nevažnog problema. :)
Razgovarao u više navrata, pisao mailove, zvao na broj koji je cca 4 kn minut, pozivao se na njihove kolege koji su ovdje obznanili rješenje i na kraju ništa. :)
Ponoviti ću opet, ta služba je totalno dezorijentirana i nekvalificirana!
Razina korisnika 1
Gogsy, Ako uz sva objašnjenja problema priložim i screenshot gdje se jasno vidi ip adresa, port i protokol, te da ruter uredno komunicira sa ddns-om.
Te da se iz vana mogu uredno spojiti na sučelje rutera.
Ali da mi neće proslijediti na (u ovom slučaju kameru) na ip 192.168.1.66 port 80.
Veći izbaci grešku: Access Error, Access Denied, Access denied secure acess is required.
Stvarno ne vidim šta bi još trebao objasniti. Da napomenem, u drugom djelu kuće imamo jednoga drugoga operatera i samo tamo na ruteru podesim port i ddns i sve radi.
Na t-comu prije par godina i sve radilo uredno, dva ugovora na optimi do prelaska na homebox također sve radilo kako treba.
Ovdje od 30.9 traje prosljeđivanje porta i ništa. 🙂
Razina korisnika 1
@adixylian,
Sinoć do mene svratio Vip_Marko i ponio sve moguće šrafcigere a bome i ja sam izvadio dizalicu od Tamića 🙂 neš vjerovat, radi sve bez promjene porta.
Razina korisnika 2
ok hvala,, ako tko bude htio pomoč,, hitno mi je :)
https://forum.vipnet.hr/homebox-37/zte-283-dyndns-i-portovi-229/index1.html#post6104
Razina korisnika 2
Najjednostavnije je sljedeće rješenje s obzirom da portforward u zadnje vrijeme se zabranjuje iz sigurnosnih razloga .
Recimo crypto virus jako često ide preko tog na primjer otvoriš port 3389 onda staviš po mogućnosti lozinku 123456 ili takvo što , što je idealno za programe koji se bave brutforce kodiranjem.
Tvrtke poput vipa , optime , metroneta , trebaju zahtjev i vašu suglasnost oko tog jer u tom slučaju odriče svoje odgovornosti a prebacuju na vas. Može se dobiti ali je duzi put za riješavanjem i ima malo papirologije.


Jednostavni put je
Mikrotik
http://www.mikrotik-hrvatska.com/routerboard-hex-poe-rb960pgs-p-841.html Nabavi ga tu .'

Otvoriš sam sebi port možeš vpn ili remote uslugu .


što taj se spoji sa vip ruterom,i?
Evo i mene po prvi puta. Pozdrav svim znalcima, kao i ostaloj ekipi.
Molba;
Kupio sam kamere i snimač i postavio bih to na moru. Još nisam uzeo VIP homebox, a čini se da hoću. Nemam konkretan odgovor o stanju na mom području, brzini i jačini signala, ali to bih provjerio u pokusnom razdoblju od 2 tjedna.
Ima li netko (VIP_MARKO) ili bilo tko drugi koji bi htio ovdje u ZGB podesiti Vip HomeBox na dyndns kako bih router mogao samo instalirati na terenu-naravno uz financijsku ili (i) gastro zahvalu.
Hvala unaprijed
jasmin.zagreb@gmail.com
091/3649111
Evo pitanje za znalce;

Dvojba je između ova dva 4G routera;

1. Asus 4G-AC55U

2. Asus 4G-AC 68U



Prvi router je 1.878 Kn i on je Cat 4

https://www.mall.hr/routeri/asus-bezicni-router-4g-ac55u-bezicni-router-802-11a-g-b-n-ac-1167mbps?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click



a drugi router je 1.019 Kn i Cat 6

https://edigital.hr/dual-band-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p263207?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click



Router bi bio na moru i služio ili sa Tele2 pokućni ili sa VIP HomeBox, zavisi što ćer mi se u testiranju pokazati bolje.



MOLIM ONE KOJI ZNAJU- Zašto je 1. router skuplji gotovo dvostruko u odnosu na 2. router?

Da li je to zbog toga što je 1. router stariji, ili zato što je bolji??

Molim pojašnjenje i mišljena!!
Hvala,

Jasmin
Forumaši- da li je ovo neprimjeren post?
Molim znalce koji znaju,mogu i hoće otključati sa VIP mreže router ZTE MF283+.
Ako jest, molim oprost, ako nije,
kontakt na 091/3649111 ili jasmin.zagreb@gmail.com
p.s. zahvala neupitna

HVALA

Jasmin Bojić

Odgovori