Riješeno

Technicolor A1 router u bridge modu, STB i moj router ne rade skupa

  • 2 September 2023
  • 59 odgovora
  • 1181 pregled

  • Forum rekreativac
  • 15 odgovora

Pozdrav,

imam A1 Technicolor router (koaks. kabel) u bridge modu. U LAN port 4 spojen je STB, u LAN port 3 uplink za moj router. Sve radi uredno nekoliko mjeseci.

 

Jedno vecer STB se smrzne i prirodno covjek raxi reset. STB se podigne bez IPa. Moj Router uplink uredno radi. Istekam uplink za moj router, resetiram STB, on proradi, tj dobije IP. Ustekam uplink u moj router - on ne radi. Probam suprotno, istekam oboje, podignem prvo uplink za moj router, on proradi, spojim kabel za STB, on ne radi. Dakle radi samo jedan iredjaj, i to onaj koji prvi dobije IP. Router dobiva IP iz subneta 80.207.50.x (kad je solo ustekan) dok STB dobiva IP iz rangea 10.40.66.x (isto naravno kada je solo ustekan).

 

5 dana razgovaram sa SZK bez ikakvog uspjeha. Nakveci doseg uputa je od tehnicara da se mora iskopcati iz struje modem, podici te prvo ustekati STB, pa potom router uplink. Naravno da sam kombinaciju probao 10 puta i da stvar ne radi. STB dobije IP dok router ne.

 

Bilo kakva sugestija je dobrodosla.

Igor

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 3 September 2023, 23:18

Pogledaj original

Odgovora 59

Razina korisnika 6
Bedž +6

Al si se narogušio 😄. Bolje da se vratim u mišju rupu, a ako ni ti ne znaš objasniti, onda moraš i ti u mišju rupu, ali ne moju, nađi svoju 😛🐁.

Abraca-bye-bruh 👋

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne znaš ni kako router izgleda ,a tu pametuješ o postavkama routera( bridge mod). Postavio sam ti par pitanja ni jedan odgovor nisi dala. Zašto izbjegavaš dati konkretan odgovor na konkretno pitanje? Ajde sad brzo googlaj😁…….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kak ne bih znala, pa imam ubee-a, a mama tehnicolora u kojeg sam ušla prek svoje ultre 😛.

Lako sad ti pametuješ, a igor je ostal bez tehnicolora i nemre više provjeriti tko je u pravu-jer očito ni ti nisi nikad koristio A1 digitalnog tehničara.

Veliš AI digitalni r.e.m.u.t.e. tehničar nemre isto kaj i tehnička r.e.m.u.t.e. podrška. Logično,ha? 

I autor a i forumaš s tvog linka pokušali su ući preko 192.168.0.1.u sučelje routera. Ovaj s drugog foruma je išal preko 192.168.100.1. I uspio, makar je imal vrlo ograničene opcije, ali je vidio više od praznog ekrana kao ova dvojica. A vidi čuda, za tehnicolor ex thompson kao jedna adresa za upad u sučelje spominje se i ova druga. 

Aaa, nisi komentiral moj smijeh na to kaj je za konja (tehnicolor) igor dobil magarca (ubee)? Mada je i magarac (ubee) sasvim solidan router, ali se mnogo da iščitati iz toga. I ne trebam guglat za to, dovoljno mi je jednom da pročitam o tome i da znam. 

Ono kaj je zasigurno točno to je da autor:

1.nema pretplatu na 1Gb/s, već za neku nižu tarifu.

2.tehnicolor je u biti bio ispravan, ali A1 ga je čopnul da može čopnuti fritzeve koji ne trebaju ovima sa 1Gb/s, ali trebaju svima sa 2Gb/s,a tehnicolor to može zdurat  do 1Gb/s jer je docsis 3.1., za razliku od ubee-a koji je docsis 3.0. Igor je ovu "igru" od A1 -a igra se zove "tramakanje routera od korisnika do korisnika" vidio kao poteškoću sa DHCP adresiranjem ali nije znao da je u pitanju igra od A1 "kako proći što jeftinije tak da što manje izdataka ima,za nove routere".

Abraca-bye bruh 👋

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo ti priručnik za technicolor i piše ti koja je adresa za ulaz u sučelje. Poslikaj na svom routeru onu naljepnicu i šta piše na njoj.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Aaaa, moja lijepa i najljepša ultrica može fakat fino zumirati, ali ne toliko do routera moje mame, tj.200 km ,najviše 20-30km zračne linije 😛

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin ,tvoj link "priručnik" ne može se otvoriti, Chrome mi ne dopušta 🤣, ali evo slike od maminog routera, zaboravila sam da sam ga uslikala zbog podataka o loginu, tehnicolor 2233 od HT-a

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Chrome ti ne valja probaj ponovo. Čudno da kod tvoje mame nije 192.168.100.1ulaz u sučelje routera kao što je kod osobe sa drugog foruma koju spominješ. Evo probaj ovaj link 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Chrome mi valja, a drive.google.com fileove ne otvaram od nepoznatih osoba 😋.

Mamin router nije u bridge modeu, tak da morem ući u njega pomoću te adrese, a ovaj drugi forumaš je možda do adrese routera u bridge modeu došal pomoću ipconfig/all naredbe 🤥

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nemoj ti ništa otvarati ni u kom slučaju aždaja je na tom linku. Ne znam zašto google otvaraš pa ni tvorca googla ne poznaješ osobno. Evo za trtarošku slika na kojoj se vidi koji je IP sučelja routera.  A ulaz u router na druge načine kada je u bridge modu to obične korisnike plug and play routera ne zanima i nema potrebe da znaju.

 

Odgovori