Riješeno

Technicolor A1 router u bridge modu, STB i moj router ne rade skupa

  • 2 September 2023
  • 59 odgovora
  • 1203 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 59

Razina korisnika 6
Bedž +6

A jesi se probal bežično spojiti na tehnicolor? Mobitelom?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kad je u bridge nema pristupa sučelju routera.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Al očito mu je neš zbrkano u postavkama? 🤔 tj.tehnicolor se zblesnul? 🤔

Ja i dalje nevjerujem da je u roteru…

 

No to mogu jedino provjeriti tako da tehnicar donese novi router…

 

No router u bridgeu nemanikakvu drugu funkciju osim modema, tako da iza dhcp ili slicno servis ima problem, no nikako da se netko u A1 s time pozabavi…  vrlo vjerojatno sam im kao korisnik nebitan.. no, sva sreca da se pogotovo to da popraviti :) 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Najbolje da ti tehničar dođe jer ovako na daljinu je samo nagađanje koje nekad pomogne, a nekad ne.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A dok čekaš da ti tehničar dođe, možeš se igrati prema uputama od A1 za tvoj tehnicolor,tj.kao da postavljaš novi modem. Ali u tom slučaju, kad ga prvo isključiš iz struje, prvo van ide upravo koax kabel, a ostalo prati po uputama i isključuj po redu kak i piše. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ha ha da se igra????? Pa naigrao se već sa tim routerom nema vajde od igre!

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa zato i kažem nek se igra, do sada je sve poizvadil- osim tog koax kabla, pa nek se "pravi" da je dobil "nov" modem i neka ga priključi po uputama od A1. Kaj može izgubiti? Još da se poigra i kablovima (osim koaxa, to nek vidi tehničar), pa možda i proradi bez tehničara 😛.

Uostalom, postoji i A1 digitalni tehničar, valjda je dobar kao HT-ov 🤔

Ma toliko puta sam ga gasio i resetirao da nema sanse da vise pokusavam. Vaditi koaks kada je ugasen, ne znam kako bi pomoglo :) jedino jos nisam probao ga malo “potapsati” kako su se stari televizori tapsali da se slika izravna… znalo je pomoci… :)

 

Par dana sam van ZG pa ne pokusavam nista. Uglavnom puno hvala na razmjeni ideja… Zao mi samo sto A1 nije angaziraniji na rjesavanju/analizi.. tamo netko tko vidi DHCP log… 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma pusti ga neka miruje dok tehničar ne dođe i to riješi.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nisi sve probao. Nisi probao pokrenuti remote A1 digitalnog tehničara koji ti može resetirati kompletno sve postavke tehnicolora, pa te možda može i izbaciti iz bridge moda, a ti bi onda mogal ući u postavke routera. A to će ti najvjerojatnije tehničar koji ti dođe prvo i napraviti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema šanse da to riješi A1 digitalni tehničar…..

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dobro. Ne može 😋

Razina korisnika 7
Bedž +4

Naravno da ne može.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nije digitalni tehničar svemoguć, ali ono kaj može je, da kad nemre riješiti problem, automatski piše zahtjev tehničkoj podršci. Ne znam za A1, ali na HT-u prava tehnička podrška zove istog dana i ako se problem ne može riješiti telefonskim uputama kaj da se napravi, šalju tehničare.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa što ga onda preporučaš ako ne može to riješiti. Dovodiš ljude u zabludu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja ne kažem da ne može riješiti, to kažeš ti. Ili tvrdiš da jedan AI nije u stanju 1000% brže detektirati problem, s tim da dosta toga i sam može riješiti? Pa upravo je zbog toga i uveden 🤣.

Ja barem imam iskustva s digitalnim tehničarem od HT-a. I zaista radi ko vurica. Kao da je jednom proradilo sve kak treba, bez potrebe za stvarnom tehničkom podrškom.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Tako je ja kažem  ne može bridge  virtualac riješiti, a ti kažeš da može jer ga preporučaš. Jesi koristila A1 virtualnog tehničara? Ako nisi pokri se po ušima i sakrij se u mišju rupu.

Router zamijenjen… donio tehnicar Ubee… sve uredno radi… zakljucak zblesiran Technicolor … 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Super i sve je mirisalo da je problem u routeru pošto su sve opcije bile isprobane i nije bilo pomoći. Ni virtualni teh ne bi pomogao samo bi time produžio vrijeme dolaska tehničara.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ahahaha, da se kladimo da nije bio problem u routeru? Ahahaha, ia-ia 😛. Dalje neću 🤐. Al sve je jasnije kad si dobil ubee-a. 🤣

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kad je u bridge nema pristupa sučelju routera.

@daworin , na jednom drugom forumu piše da se može ući u sučelje, čak i da se može prebaciti iz bridge moda 

Razina korisnika 7
Bedž +4

haha a na jednom trećem forumu pišu da je nemoguće….. isto tako pišu i na četvrtom forumu….. Ajde ugasi se ti i tvoje rekla kazala….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Buš brzo našal post, a i forum, post je star par dana, točnije, pa slobodno reci tom liku da laže, jer vjerujem da si i ti tamo, na tom forumu.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zašto kolega igors nije mogao u sučelje routera i promijeniti bridge? I zašto su tom sa drugog foruma morali iz A1 staviti u bridge? Zašti nije sam stavio?  I dalje kažem da virtualni tehničar ne može maknuti bridge sa tog dotičnog routera od igors ,a probao je sve ni ulaz u sučelje nije mogao odraditi. Ajde pojasni zašto jednom forumašu može a drugom ne?

Link

Odgovori