Riješeno

Technicolor A1 router u bridge modu, STB i moj router ne rade skupa

  • 2 September 2023
  • 59 odgovora
  • 1184 pregleda

  • Forum rekreativac
  • 15 odgovora

Pozdrav,

imam A1 Technicolor router (koaks. kabel) u bridge modu. U LAN port 4 spojen je STB, u LAN port 3 uplink za moj router. Sve radi uredno nekoliko mjeseci.

 

Jedno vecer STB se smrzne i prirodno covjek raxi reset. STB se podigne bez IPa. Moj Router uplink uredno radi. Istekam uplink za moj router, resetiram STB, on proradi, tj dobije IP. Ustekam uplink u moj router - on ne radi. Probam suprotno, istekam oboje, podignem prvo uplink za moj router, on proradi, spojim kabel za STB, on ne radi. Dakle radi samo jedan iredjaj, i to onaj koji prvi dobije IP. Router dobiva IP iz subneta 80.207.50.x (kad je solo ustekan) dok STB dobiva IP iz rangea 10.40.66.x (isto naravno kada je solo ustekan).

 

5 dana razgovaram sa SZK bez ikakvog uspjeha. Nakveci doseg uputa je od tehnicara da se mora iskopcati iz struje modem, podici te prvo ustekati STB, pa potom router uplink. Naravno da sam kombinaciju probao 10 puta i da stvar ne radi. STB dobije IP dok router ne.

 

Bilo kakva sugestija je dobrodosla.

Igor

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 3 September 2023, 23:18

Pogledaj original

Odgovora 59

Razina korisnika 6
Bedž +6

A jesi se probal bežično spojiti na tehnicolor? Mobitelom?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kad je u bridge nema pristupa sučelju routera.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Al očito mu je neš zbrkano u postavkama? 🤔 tj.tehnicolor se zblesnul? 🤔

Ja i dalje nevjerujem da je u roteru…

 

No to mogu jedino provjeriti tako da tehnicar donese novi router…

 

No router u bridgeu nemanikakvu drugu funkciju osim modema, tako da iza dhcp ili slicno servis ima problem, no nikako da se netko u A1 s time pozabavi…  vrlo vjerojatno sam im kao korisnik nebitan.. no, sva sreca da se pogotovo to da popraviti :) 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Najbolje da ti tehničar dođe jer ovako na daljinu je samo nagađanje koje nekad pomogne, a nekad ne.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A dok čekaš da ti tehničar dođe, možeš se igrati prema uputama od A1 za tvoj tehnicolor,tj.kao da postavljaš novi modem. Ali u tom slučaju, kad ga prvo isključiš iz struje, prvo van ide upravo koax kabel, a ostalo prati po uputama i isključuj po redu kak i piše. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ha ha da se igra????? Pa naigrao se već sa tim routerom nema vajde od igre!

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa zato i kažem nek se igra, do sada je sve poizvadil- osim tog koax kabla, pa nek se "pravi" da je dobil "nov" modem i neka ga priključi po uputama od A1. Kaj može izgubiti? Još da se poigra i kablovima (osim koaxa, to nek vidi tehničar), pa možda i proradi bez tehničara 😛.

Uostalom, postoji i A1 digitalni tehničar, valjda je dobar kao HT-ov 🤔

Ma toliko puta sam ga gasio i resetirao da nema sanse da vise pokusavam. Vaditi koaks kada je ugasen, ne znam kako bi pomoglo :) jedino jos nisam probao ga malo “potapsati” kako su se stari televizori tapsali da se slika izravna… znalo je pomoci… :)

 

Par dana sam van ZG pa ne pokusavam nista. Uglavnom puno hvala na razmjeni ideja… Zao mi samo sto A1 nije angaziraniji na rjesavanju/analizi.. tamo netko tko vidi DHCP log… 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma pusti ga neka miruje dok tehničar ne dođe i to riješi.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nisi sve probao. Nisi probao pokrenuti remote A1 digitalnog tehničara koji ti može resetirati kompletno sve postavke tehnicolora, pa te možda može i izbaciti iz bridge moda, a ti bi onda mogal ući u postavke routera. A to će ti najvjerojatnije tehničar koji ti dođe prvo i napraviti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nema šanse da to riješi A1 digitalni tehničar…..

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dobro. Ne može 😋

Razina korisnika 7
Bedž +4

Naravno da ne može.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nije digitalni tehničar svemoguć, ali ono kaj može je, da kad nemre riješiti problem, automatski piše zahtjev tehničkoj podršci. Ne znam za A1, ali na HT-u prava tehnička podrška zove istog dana i ako se problem ne može riješiti telefonskim uputama kaj da se napravi, šalju tehničare.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa što ga onda preporučaš ako ne može to riješiti. Dovodiš ljude u zabludu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja ne kažem da ne može riješiti, to kažeš ti. Ili tvrdiš da jedan AI nije u stanju 1000% brže detektirati problem, s tim da dosta toga i sam može riješiti? Pa upravo je zbog toga i uveden 🤣.

Ja barem imam iskustva s digitalnim tehničarem od HT-a. I zaista radi ko vurica. Kao da je jednom proradilo sve kak treba, bez potrebe za stvarnom tehničkom podrškom.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Tako je ja kažem  ne može bridge  virtualac riješiti, a ti kažeš da može jer ga preporučaš. Jesi koristila A1 virtualnog tehničara? Ako nisi pokri se po ušima i sakrij se u mišju rupu.

Router zamijenjen… donio tehnicar Ubee… sve uredno radi… zakljucak zblesiran Technicolor … 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Super i sve je mirisalo da je problem u routeru pošto su sve opcije bile isprobane i nije bilo pomoći. Ni virtualni teh ne bi pomogao samo bi time produžio vrijeme dolaska tehničara.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ahahaha, da se kladimo da nije bio problem u routeru? Ahahaha, ia-ia 😛. Dalje neću 🤐. Al sve je jasnije kad si dobil ubee-a. 🤣

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kad je u bridge nema pristupa sučelju routera.

@daworin , na jednom drugom forumu piše da se može ući u sučelje, čak i da se može prebaciti iz bridge moda 

Razina korisnika 7
Bedž +4

haha a na jednom trećem forumu pišu da je nemoguće….. isto tako pišu i na četvrtom forumu….. Ajde ugasi se ti i tvoje rekla kazala….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Buš brzo našal post, a i forum, post je star par dana, točnije, pa slobodno reci tom liku da laže, jer vjerujem da si i ti tamo, na tom forumu.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zašto kolega igors nije mogao u sučelje routera i promijeniti bridge? I zašto su tom sa drugog foruma morali iz A1 staviti u bridge? Zašti nije sam stavio?  I dalje kažem da virtualni tehničar ne može maknuti bridge sa tog dotičnog routera od igors ,a probao je sve ni ulaz u sučelje nije mogao odraditi. Ajde pojasni zašto jednom forumašu može a drugom ne?

Link

Odgovori