Spora optika i visok ping navečer

  • 27 August 2023
  • 152 odgovora
  • 7082 pregleda

Razina korisnika 1
  • Forum rekreativac
  • 16 odgovora

Poštovani,
htio bi znati iz kojeg razloga već više od tjedan dana imam smanjenu brzinu i iznimno visok ping navečer?
https://www.speedtest.net/result/15173675117

Tokom dana je sve uredno, ping na a1 server 1ms, brzina 1000/500 kao i ugovoreno ali nevečer sve ode kvragu.

Hvala


Odgovora 152

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nisam ja ničija glasnogovornica, ali ako se vi ne možete strpiti dok A1 ne kompletira nadogradnju sustava i ako su vam telefonski prigovori prespori u rješavanju problema, jedina vam je opcija postupiti po Uvjetima korištenja.

Pismeni prigovor, pismeni prigovor i samo pismeni prigovor, a u vašem slučaju i dokaz o neisporučenoj usluzi, a i @acer112  vam je već rekao da su neki rezultati speedtesta za prijavu, samo A1 vam neće priznati speedtest, već isključivo hakometar, kako i piše u njihovim uvjetima.

Razina korisnika 1

Ako ikoga zanima, problem i dalje nije riješen.  Trenutno je ping sa a1 na a1 server 100ms.

Ako ikoga zanima, problem i dalje nije riješen.  Trenutno je ping sa a1 na a1 server 100ms.

I kod mene je ista situacija.

Ako ikoga zanima, problem i dalje nije riješen.  Trenutno je ping sa a1 na a1 server 100ms.

I kod mene je ista situacija.

Da, inače prestane negdje oko 23:30 nadam se da će riješit ovaj problem uskoro.

Razina korisnika 2
Ovako to izgleda u zadnja 2 dana od kad mjerim ping svakih 10 minuta

 

Razina korisnika 1

Za sad je večeras sve tip top. Toplo se nadam da problema više neće biti.

 

Razina korisnika 2

Potvrđujem, danas sve radi uredno.

Rekao bi da smetnje definitivno nisu uzrokovane bilo kakvim problemom kod pojedinog korisnika, već na centrali.

Nadam se da će tako i ostati.

Također je jucer i kod mene sve uredno radilo :)

Razina korisnika 2

Imam update. Danas su mi trebali doći tehničari provjeriti eventualni problem kod mene, ali su me prije toga zvali da nema potrebe da dolaze (što sam utvrdio sa tehničkom podrškom na telefonu i ranije), budući da je problem raširen, nije vezan uz pojedinog korisnika, A1 ga je svjestan, ima dosta prijava.

Problem je na centrali Črnomerec, i najavio je radove na toj centrali u noći sa subote na nedjelju kako bi se problem konačno otklonio.

To je u principu sve što sam i htio postići, priznanje A1 da je problem kod njih na centrali i neki okvirni plan kada bi ga mogli riješiti.

Također zahvaljujem još jednom @nickno na beskorisnim komentarima, trošenju vremena i spammanju ove teme.

Razina korisnika 1

To je u principu sve što sam i htio postići, priznanje A1 da je problem kod njih na centrali i neki okvirni plan kada bi ga mogli riješiti.

To je to kolega 🤝

Razina korisnika 1

Upozorenje svima da se problem vratio. Presretan sam sa uslugom.

https://www.speedtest.net/result/15453538134

Razina korisnika 2

Na žalost, da. I kod mene ping divlja.

Ista stvar i kod mene

 

 

Razina korisnika 1

Moram se nazalost pridruziti temi, inace se i ne obazirem na ping posto znam da imam optiku i da je ping obicno top pogotovo jer imam drugi ruter iza A1 koji eliminira bufferbloat, ali primjetio sam unazad par dana u par navrata da mi ping skoci na oko 90-100 u CS2, rekoh ok mozda nesto privremeno, dogodi se, ali izgleda da to nije slucaj jer sam danas isto primjetio oko 13h i evo sad navecer od 20h pa do nekih 22:40 je postepeno padao i bio normalan tu i tamo, ugovorena brzina je 200/100 i ona je takodjer u banani prema ostalim serverima osim na A1 na kojem je skoro ok osim pinga.

Inace citao sam da su neki spominjali radove na centrali Crnomerec, ja sam na Zitnjaku 😀
Par speedtesta, i pingova prema dns-u i dva eu servera:

https://www.speedtest.net/result/15453541228

https://www.speedtest.net/result/15453544492

https://www.speedtest.net/result/15453549437

https://imgur.com/a/PXUqMYi

Takodjer kontaktirao sam SZK telefonski ali isti nije nista udaljeno “nasao” i uputio me da screenshotam sve pismeno sto sam ucinio, ali ne smeta i da ovdje “javim” jer imao sam slican problem samo sa upload brzinom prije dvije godine koji se tek rijesio zbog preopterecenog cvorista nakon 2-3 mjeseca kad se ukljucio HAKOM.

Razina korisnika 2

@zenk koliko znam A1 ne dopušta postavljanje njihovog routera u bridge mode, kako si točno sredio bufferbloat u tom slučaju sa drugim routerom?

Barem ne dopušta na novim ZTE F8648P uređajima.

Razina korisnika 1

@z0x i nije nazalost u bridge modu, wifi je iskljucen na A1 i sve se spaja na drugi ruter (lan, wifi), double NAT je ali sve radi super

Razina korisnika 1

Danasnja zalost predivne A1 optike, moze proci i kao los 4g signal

 

Pingana dva razlicita servera po 3 puta svakih 5 minuta, pocinje lagano divljati od oko 18:30 s normalnim periodima izmedju, onda od oko 20:30 pa do 22:55 je katastrofa

 

Razina korisnika 2

U svakom slučaju zvati SZK, prijaviti problem, budući da su se javili isti ljudi (osim zenka, ti si novi tu na temi), vjerujem da je opet problem sa centralom Črnomerec.

 

Ja ću danas isto pokrenuti skriptu za logiranje pinga, čisto da se nađe.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Danasnja zalost predivne A1 optike, moze proci i kao los 4g signal

 

 

 

 

Loš 4G signal?? Loooš 4G signal?????

Daj mi taj loš 4G signal, a evo tebi stvarno loš 4G signal 😛

 

Razina korisnika 1

Loš 4G signal?? Loooš 4G signal?????

Daj mi taj loš 4G signal, a evo tebi stvarno loš 4G signal 😛

 

Tocno, ne znam gdje ti zivis i koji uredjaj i provider koristis ali ovo je moj rezultat s dvije crtice, a moja osobna usporedba je i nebitna ovo je i dalje sramotno za OPTIKU

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ovaaj, pa valjda je logično da koristim A1 mrežu, ne vidim razloga biti forumaš na mreži koju ne koristim.🤪

Imam S21 Ultru 5G,ograničenu ediciju sa 16GB RAM-a,pravi raritet, ako želiš kupit, prodajem je za 1200€ 😛, živim na moru, nije bitno koji grad, A1 tvrdi da tu ima super 4G signal i najbržu 5G mrežu...koju ja do sad nisam vidjela a prošla grad uzdugo i poprijeko 🤣. U Zagrebu je malo bolja situacija,ali svugdje drugdje- A1 sucks...Jedino da kompletnu Hrvatsku strpamo pod Zagreb, možda bi tad A1 pružio bolju uslugu i drugdje.

Razina korisnika 2

Začudila bi se, ali mobilni internet (nema neke razlike između A1 i HT-a tu baš) u RH je zapravo prilično dobar. Držimo se na solidnom 20-om mjestu na svijetu i po prosječnoj brzini smo bolji od Švicarske, Kanade, Francuske, Austrije, Grčke, Belgije, Njemačke, Italije, Japana, UK-a, Španjolske.

Također nam je pokrivenost jača strana (iako tu igra i to što smo geografski relativno mali).

No, da se vratimo on-topic, čini se da je danas sve OK sa pingom i brzinom.

Razina korisnika 1

U svakom slučaju zvati SZK, prijaviti problem, budući da su se javili isti ljudi (osim zenka, ti si novi tu na temi), vjerujem da je opet problem sa centralom Črnomerec.

 

Jedino sto mi je SZK ikad napravila je resetiranje rutera da se moram zezat sa ponovnim postavljanjem imena wlana i sifre. Koristio bi grublje rijeci ali bi dobio ban.

Razina korisnika 2

Neće ti oni riješiti problem na centrali, ali ako se skupi dovoljno pritužbi, onda će oni na centrali prije riješiti isti :) 

Razina korisnika 1

Pitanje je koliko korisnika uopce obuhvaca, vjerujem da oni koji su nesto primjetili da su zvali (nadam se), meni je SZK dogovorila tehnicara za sljedeci tjedan ako pogodi vrijeme i dan 😁

Za sad od 01-11 je bilo jedan dan lose drugi dobro (koji kratki spike)

https://i.imgur.com/AEHSgxZ.png

Odgovori