brzina mobilnog interneta

  • 22 March 2023
  • 86 odgovora
  • 1970 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 7 odgovora

brzina mobilnog interneta je katastrofa već 2 tjedna brzina 11 šta je problem nhjr mi jasno


Odgovora 86

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne smim više spomenut A1 Homebox, Google mi počel spamat gmail sa oglasom 🤣

 

Razina korisnika 2

?

Razina korisnika 6
Bedž +6

(^^)d o.o.o...čitala ja čitala...čitala.f(^_^):-p

Razina korisnika 2

Bitno da smo riješili da je 5G hombox tarifa limitirana na 200Mbps i ne može  ići 1Gbps kao što si tvrdila.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Eto i tko ne čita.  Pa još na početku sam spomenula da sam zvala SZK.

REKLI DA JE U PITANJU PREOPTEREĆENJE BAZNE STANICE NA KOJU SAM SPOJENA! REKLI I NEK ŠETAM PO NASELJU DA ULOVIM DRUGU BAZNU STANICU, PA SAM IM REKLA DA NE MISLIM U GLUHO DOBA NOĆI SJEDITI U PARKU!

A kad su već rekli na koju stanicu se spajam, onda mi vrag nije dal mira, pa sam išla provjeriti koje su usluge dostupne u blizini te stanice.

I POJAVIL SE 5G HOMEBOX, A 5G MREŽE NIGDJE U KRUG 10 KILOMETARA!

A onda sam našla to što sam našla na raznim forumima.

1.da SZK preporuča prijavljivanje LAŽNIH (susjedovih) adresa za dobivanje i instalaciju 5G INTERNETA. 

2. Pa sam našla da se tako dobije i 5G HOMEBOX.

3. Pa sam našla i brzine KOJE SU STAVILI DRUGI FORUMAŠI, na drugim forumima.

4. Pa sam našla i brzine SAVRŠENE...1Gbps U MAKSIMIRU (valjda i životinje surfaju)

5.pa si uletio ti i saga s 5G Homeboxom, koji s ovom temom ima veze jedino po točki 1 i 2, a koje se odnise na preopterećenje baznih stanica

Razina korisnika 2

Da u pravu si u krivoj temi to sve spominješ nije mi jasno zašto si uopće spomenula 5G Homebox, a u pitanju je brzina na mobitelu. Zovi SZK njihovu prodaju neka ti objasne što kako i zašto prodaju. Ti bi zbrojila 2+2 hahahahaha

Razina korisnika 6
Bedž +6

To još uvijek ne objašnjava ZAŠTO  A1 prodaje i 5G internet i 5G Homebox na NEPODRŽANIM adresama, a koje su se našle na njihovoj karti nedostupnosti, na koji način? Znaju to samo oni.

Za 5G Homebox uvjet je INDOR signal, a NEMA GA NIGDJE NI VANI, A KAMOLI UNUTRA!!

Nije onda problem zbrojiti 2+2 da bi se ustanovilo zbog čega su njihove bazne stanice PREOPTEREĆENE!! I samo po tom pitanju je bitan 5G Homebox na temi o BRZINI MOBILNOG INTERNETA NA MOBITELIMA!

Razina korisnika 2

Koristio sam neko vrijeme 5G Homebox ali sam odustao baš zbog limita od 200Mbps.Ja sam koristio tu uslugu za razliku od tebe i dosta mojih kolega i dalje koriste pa znam. A ti ne koristiš niti si koristila 5G Homebox pa nije ni čudno što znaš samo kopiraj pa zalijepi i to ono što ti odgovara a nemaš blage veze o usluzi….. Tako da 5G Homebox je limitiran na 200Mbpa i ne može ići 1Gbps kao što ti tvrdiš i iznosiš dezinformacije. Informiraj se malo zovi SZK imaš razne chat usluge od A1 pa pitaj.. 

Razina korisnika 2

Ja ne osjećam nisam na A1

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne izvlačim ja ništa. 

A1 prodaje 5G internet i 5G Homebox na nepodržanim adresama. Pa još troduplo njih sa svojim 5G routerima i eto belaja na baznim kad krene torrentiranje,iptv-anje, gejmanje.. Dopustio je vađenje simica iz svojih routera. Dopustio je preopterećenje svojih baznih stanica. Pad brzina osjećaju svi.

A mjesečno od svojih korisnika fiksnih usluga uzima 20kn za unaprijeđenje 5G mreže.  

Razina korisnika 2

Izvlačiš tekst iz cijelog konteksta ono što tebi odgovara. Oba gore navedena routera imaju A1 FW i vidi se po HW verziji da su od A1.  Bit svega da 5G Homebox limitiran je na 200Mbps i ne može ići 1Gbps kao što ti tvrdiš. To je bit svega

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne ide na 4G preko 200 ni na 5G pošto na mobu ide na 4G 300+Mbps. Ček malo ti ne znaš da MC 801a ima dva  dva FW  od A1, a jedan je blokiran na 200 a drugi nema blokade. I da nema veze jeli se testira na 4G ili 5G ni na jednoj ne ide preko 200Mbps. Evo drugi FW možda nešto naučiš iako ne vjerijem u te tvoje sposobnosti

 

 

I da ponovim opet ono da 5G Homebox ne ide preko 200Mbps ,a ti si tvrdila da ide 1Gbps to je poanta bila ovo sve drugo je tvoje izokretanje i prikrivanje tvog neznanja.

 

Odlično, to je onda dobra vijest kaj se tiče A1 5G Homeboxa (zaključanog jelte na 200Mbps). Onda to znači da ste glavni krivci za globalni pad brzina svi vi (a nema vas malo)sa vlastitim routerima ili kupljenim kod drugih operatera (ovaj gore je kupljen u HT-u), pa uz vanjske antene i ključanje cell-ova destabilizirate bazne stanice, a ima vas puno i seljakate routere po cijeloj Hrvatskoj. Glavno da vi imate brzine, a ostali nek se fučkaju, jer i sami kukate da imate super brzine na routerima, dok su na mobitelima katastrofa.

Ako je jedan od načina spriječavanja masivnog ilegalnog downloada gašenje band-ova po noći...sve dok se zakonski ne sredi divlji zapad na hrvatskom internetu, pa se počnu dijeliti paprene kazne uz onu najgoru-zabranu pristupa internetu.

A neke A1 IP adrese su blacklistane...godinama

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne tvrdim ja već FORUMAŠI NA DRUGIM FORUMIMA. 

Opisan način zaobilaženja ograničenja...🤭

Razina korisnika 2

Ne ide na 4G preko 200 ni na 5G pošto na mobu ide na 4G 300+Mbps. Ček malo ti ne znaš da MC 801a ima dva  dva FW  od A1, a jedan je blokiran na 200 a drugi nema blokade. I da nema veze jeli se testira na 4G ili 5G ni na jednoj ne ide preko 200Mbps. Evo drugi FW možda nešto naučiš iako ne vjerijem u te tvoje sposobnosti

 

 

I da ponovim opet ono da 5G Homebox ne ide preko 200Mbps ,a ti si tvrdila da ide 1Gbps to je poanta bila ovo sve drugo je tvoje izokretanje i prikrivanje tvog neznanja.

Razina korisnika 6
Bedž +6

I gdje se tu vidi brzina? Ajd, sad ti crtaj meni, jer ja ne vidim taj info o DL Mbps.

Za 5G router ti meni prikazuješ mrežne informacije za 3G/4G pojas. Di ti je 5G pojas? Aaaa, nema ga. Samo potvrđuješ sve kaj sam pisala, a to je da A1 prodaje 5G Homebox i na nepodržanim adresama.

Jel ti to želiš reći da na drugim forumima, eto, forumaši baš lažu kad tvrde da ovaj router ide preko 200Mbps. I da nije FW blokiran?

Mda.

Razina korisnika 2

Ovaj routerMC 801a i sa ovim FW ne ide preko 200Mbps ni sa jednom tarifom ni operaterom. Ima ga kolega testirano

A ti niti drugo ne znaš osim prepisivati sa drugih foruma ili šta već neprovjerene informacije i misliš da si pobrala svu pamet svijeta iako si prenijela neistine.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako misliš na to da A1 prodaje 5G Homebox na osnovu dostupnosti, da, tako prodaje. Samoo...u krugu 10 km od moje kuće nema 5G mreže nigdje, a prema karti dostupnosti na adresama 1,5-2km od mene veselo iskače 5G Homebox kao dostupan. Na osnovu čega su se te adrese našle na karti, to zna samo A1.

Evo ja sam opet morala prebaciti na 3G, jer na 4G nisam uspjela otvoriti ni ovu stranicu

Razina korisnika 4

Puno je tu rekla-kazala!?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo ovi ovdje kažu da A1 Homebox router nije FW blokiran

I opet se vrtimo u krug. Neka A1 prestane prodavati 5G usluge (bilo homebox bilo internet) na NEPODRŽANIM adresama.

A da prodaje mačka u vreći vidi se po tome da nudi A1 5G Homebox na mjestu gdje UOPĆE NEMA 5G MREŽE

Razina korisnika 2

Pa ista stvari sa  ZTE MC 801a kojeg A1 daje ima A1 FW i isto je u FW blokiran na 200Mbps tako da bilo koja druga tarifa u tom routeru ne ide preko 200Mbps kao i i naprije  spomenutom askey rtl 6300.Pa ti ne razumiješ osnove routera da FW diktira kako će se router ponašati sve ovisi čiji je FW što je koji operater blokirao u FW. Ajde mani se te tematike što dublje ideš vidi se da nemaš poima samo se glupiraš i blamiraš

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ali da ne bude zabune, ima na forumima i o zaobilaženju ograničenja na 5G internetu i konfiguraciji koju si ti stavil. I da su tamo uspjeli dobiti 1Gbps 😜

Razina korisnika 6
Bedž +6

O em đi, po drugi put. Ti o 5G internetu, a ja o 5G Homeboxu, za koji A1 isto daje OVAJ router

 

Jel vidiš koje su mu specifikacije? Do 2,8Gbps DL

Evo i s druge stranice njegove specifikacije

 A evo i s jednog drugog foruma o njemu (A1 Homebox routeru)

A ovo će prepoznati jedan naš uvaženi kolega forumaš jer pretpostavljam da je on ovo stavio na drugom forumu

 

Razina korisnika 2

Opet pričaš gluposti i neistine vanjska jedinica askey rtl 6300 je FW-om limitirana na 200Mbps DL tako da ako se stavi bilo koja druga tarifa u askey rtl 6300 vanjsku jedinicu ne ide preko 200Mbps. Mani se više pisanja samo se sramotiš svojim glupim postovima i neistinama u njima.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sim kartica je limitirana, sam router nije, a 5G Homebox na nepodržanim adresama napravi rusvaj za sve korisnike. I to je bitno, neka A1 ne prodaje 5G Homebox na nepodržanim adresama, među kojima je i tvoja 😛

Razina korisnika 2

5G homebox ne ide 1Gbps limitiran je na 200Mbps. A Savršena je sasvim druga tarifa i nema veze sa onim što si rekla da 5G Homebox ide i 1 Gbps i drži se 5G Homeboxa tu je bit svega gdje si širila dezinformacije. 

Odgovori