brzina mobilnog interneta

  • 22 March 2023
  • 86 odgovora
  • 1970 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 7 odgovora

brzina mobilnog interneta je katastrofa već 2 tjedna brzina 11 šta je problem nhjr mi jasno


Odgovora 86

Razina korisnika 6
Bedž +6

O em điii, stvarno si više naporan sa 5G Homebox tarifom. 

Evo ti tvoje 5G Homebox tarife, a ova mala bijela kutijica je očito pepeljara, a ne ROUTER, mislim, tarifu (simicu) si možeš turiti i u pozadinu i surfati, jel tak. Ne, ne možeš u A1 5G, 4G Homebox ROUTER staviti bilo koju simicu, osim one koja dolazi uz uređaj i na kojoj je ograničenje 200Mbps. Bilo koja druga simica u A1 5G Homebox ROUTERU  je KRAĐA i ZLOUPOTREBA.

 

 

S21 Ultra zastario uređaj?!? A dočekat ću i Android 15 s njom 🤣🤣🤣

Razina korisnika 2

Opet ti krivo čitaš i tumačiš na svoj način pročitaj ponovo moju prvu rečenicu u mom prethodnom postu. Opet krivo pišeštarifa  Super Homebox nije ograničen brzinom ide max koliko je dostupno u datom trenutku. Upamti tarife 5G Internet i 5G Homebox su limitirani na 200Mbps. Hahahaha zloupotreba i krađa? Kolike su zatvorske kazne za ta djela? Ma moš ti čekat i android 20 ali taj mob je izašao prije dvije godine a to je za mob već ozbiljna starost.

Opet širiš dezinformacije(da ne kažem laži) taj router čiju sliku si stavila se ne dobiva uz tarifu 5G Homebox jer to je 4G router. Dobiva se uz Super Homebox. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

A ti opet pokušavaš izvući iz konteksta ono kaj ja pišem cijelo vrijeme, a to je da A1 prestane prodavati 5G internet i homebox na lažnim adresama, jer na tam nekom forumu javno pišu da im A1 (prije će biti partneri) sam preporuča da prijave susjedovu adresu, a instalacija im se obavi onda na pravoj adresi, pa pri tom dođe do preopterećenja baznih stanica.

 

Super Homebox je isto limitiran po pitanju prometa po najvećim brzinama, nakon čega se brzina spušta na 2 ili 5 Mbps.

Ako ja na mjestima gdje A1 piše da je dostupan 5G internet ne lovim 5G signal, onda A1 prodaje mačka u vreći i pridonosi preopterećenju baznih stanica.

Koje ti gluposti pišeš u vezi Samsungovih flagshipova, to je čudo jedno. Kladim se da nijedan uređaj u tvojoj kući nema 16 GB RAM-a, e vidiš, moja ultra ima. Na njoj je još i  originalna zaštitna folija ekrana, nakon 2 godine još se čvrsto drži i nigdje se nije ni okrznula ni napuhnula od zraka, koliko je dobra. Ako se želiš uvjeriti koliko je moja ultra dobra, prodam ti je za 1200 eura (jer toliko i vrijedi i jedinstvena je, jer je samo prednaručena serija S21 Ultri došla sa 16 GB RAM-a, znači ima ih malo u cijelom svijetu 😛)

Razina korisnika 2

Opet se glupiraš tko je spominjao smanjenje brzine nakon potrošenog prometa po punoj brzini???????????????? Da ti ponovim tarifa 5G Homebox i 5G Internet su limitirane na 200Mbps od početka potrošnje pa do zadnjeg MB u tarifi. Mob ti ne valja zato nemaš 5G  ili ti smeta orginal folija na ekranu. A ne znamt ko je onda napisao da neko korisnici mučkaju sa mac adresama i da dobivaju  1Gbps DL brzine na 5G Homeboxu koji je limitiran na 200Mbps. Zar nisi to ti napisala????????????

Razina korisnika 6
Bedž +6

Možeš ti trolati koliko god hoćeš, sve dok moderatori ne zatvore temu jer se vrtimo u krug.

Tema nije 5G Homebox, već pad brzine SVIMA zbog preopterećenosti baznih stanica kojoj pridonosi i sam A1. I to ću staviti ispod svakog tvog glupog upisa kojim želiš skrenuti temu sa jednog od uzroka pada brzine, JER OČITO SI I TI DOBIO HOMEBOX NA TAJ NAČIN. Pa tko više izdrži, ili dok moderatori ne zatvore temu.

Razina korisnika 4
Bedž +1

A ja opet ponavljam; kako kome. Meni 4G Homebox odavno, pa i sada, ide bez pada brzine.

 

 

Razina korisnika 2

Možeš ti trolati koliko god hoćeš, sve dok moderatori ne zatvore temu jer se vrtimo u krug.

Tema nije 5G Homebox, već pad brzine SVIMA zbog preopterećenosti baznih stanica kojoj pridonosi i sam A1. I to ću staviti ispod svakog tvog glupog upisa kojim želiš skrenuti temu sa jednog od uzroka pada brzine, JER OČITO SI I TI DOBIO HOMEBOX NA TAJ NAČIN. Pa tko više izdrži, ili dok moderatori ne zatvore temu.

Točno tako vrijeme ti je da prestaneš pisati neprovjerene informacije. Tema nije 5G Homebox pa nije mi jasno zašto si započela komentirati 5G Homebox i još i mac adrese i ostale gluposti nevezane uz temu. Pa nisi valjda zaboravila što si pisala nedavno…...

Razina korisnika 6
Bedž +6

5G Homebox je ovdje važan i spomenut jedino kao usluga koju A1 prodaje na NEPODRŽANIM adresama i time i sam pridonosi preopterećenju baznih stanica jer će 5G Homebox povući i do 600 Mbps ako mu je dostupno, a ako se nađe 100 i više takvih korisnika, 4G bazna stanica će skviknuti i svi na njoj će imati puzajuće brzine. A ti samo trolaj i dalje.

5G mreže nema u mom dijelu grada, a A1 prodaje usluge kao da je ima, ima je na sasvim drugom dijelu tog istog mog grada, pa ti i dalje trubi da moja ultra ne valja jer tamo kad se nađem lovim 5G signal.

Razina korisnika 2

Ne laži spomenula si brzinu 5G homeboxa da je 1Gbps kad mac adrese nešto zezaš da zaobiđeš 200Mbps blokadu. A to je nemoguće napraviti sa mac adresom pošto je sama tarifa limitirana. Znači laži si iznosila kao neka tračerica rekla kazala!!!! Čula si negdje na forumu hahahahaha

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ah, na routeru nema blokade  (možda su je sad i stavili 😛),blokada je na simici, ako u router (5G Homebox router) staviš Savršenu, brzina ide do 1Gbps (na 5G mreži), ljudi se hvale rezultatima brzine Savršene na 5G mreži.

Tamo gdje nema 5G mreže, 5G Homebox (router, i općenito 5G routeri) će povući najviše što mogu i ostaviti druge u čudu "zašto imam 1,2/0,03 brzinu. Ista je stvar i sa 4G Homeboxom, ako se prodaje na nepodržanim adresama. Zagušit će mrežu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A evo sad ću i ja zatrolati malo. 4G+ signal, bazna pol kilometra zračne udaljenosti, stavit ću njenu sliku uslikanu sa 100% zoomom, i ss od trenutne brzine. 😛

 

Razina korisnika 2

5G homebox ne ide 1Gbps limitiran je na 200Mbps. A Savršena je sasvim druga tarifa i nema veze sa onim što si rekla da 5G Homebox ide i 1 Gbps i drži se 5G Homeboxa tu je bit svega gdje si širila dezinformacije. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sim kartica je limitirana, sam router nije, a 5G Homebox na nepodržanim adresama napravi rusvaj za sve korisnike. I to je bitno, neka A1 ne prodaje 5G Homebox na nepodržanim adresama, među kojima je i tvoja 😛

Razina korisnika 2

Opet pričaš gluposti i neistine vanjska jedinica askey rtl 6300 je FW-om limitirana na 200Mbps DL tako da ako se stavi bilo koja druga tarifa u askey rtl 6300 vanjsku jedinicu ne ide preko 200Mbps. Mani se više pisanja samo se sramotiš svojim glupim postovima i neistinama u njima.

Razina korisnika 6
Bedž +6

O em đi, po drugi put. Ti o 5G internetu, a ja o 5G Homeboxu, za koji A1 isto daje OVAJ router

 

Jel vidiš koje su mu specifikacije? Do 2,8Gbps DL

Evo i s druge stranice njegove specifikacije

 A evo i s jednog drugog foruma o njemu (A1 Homebox routeru)

A ovo će prepoznati jedan naš uvaženi kolega forumaš jer pretpostavljam da je on ovo stavio na drugom forumu

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ali da ne bude zabune, ima na forumima i o zaobilaženju ograničenja na 5G internetu i konfiguraciji koju si ti stavil. I da su tamo uspjeli dobiti 1Gbps 😜

Razina korisnika 2

Pa ista stvari sa  ZTE MC 801a kojeg A1 daje ima A1 FW i isto je u FW blokiran na 200Mbps tako da bilo koja druga tarifa u tom routeru ne ide preko 200Mbps kao i i naprije  spomenutom askey rtl 6300.Pa ti ne razumiješ osnove routera da FW diktira kako će se router ponašati sve ovisi čiji je FW što je koji operater blokirao u FW. Ajde mani se te tematike što dublje ideš vidi se da nemaš poima samo se glupiraš i blamiraš

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo ovi ovdje kažu da A1 Homebox router nije FW blokiran

I opet se vrtimo u krug. Neka A1 prestane prodavati 5G usluge (bilo homebox bilo internet) na NEPODRŽANIM adresama.

A da prodaje mačka u vreći vidi se po tome da nudi A1 5G Homebox na mjestu gdje UOPĆE NEMA 5G MREŽE

Razina korisnika 4

Puno je tu rekla-kazala!?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako misliš na to da A1 prodaje 5G Homebox na osnovu dostupnosti, da, tako prodaje. Samoo...u krugu 10 km od moje kuće nema 5G mreže nigdje, a prema karti dostupnosti na adresama 1,5-2km od mene veselo iskače 5G Homebox kao dostupan. Na osnovu čega su se te adrese našle na karti, to zna samo A1.

Evo ja sam opet morala prebaciti na 3G, jer na 4G nisam uspjela otvoriti ni ovu stranicu

Razina korisnika 2

Ovaj routerMC 801a i sa ovim FW ne ide preko 200Mbps ni sa jednom tarifom ni operaterom. Ima ga kolega testirano

A ti niti drugo ne znaš osim prepisivati sa drugih foruma ili šta već neprovjerene informacije i misliš da si pobrala svu pamet svijeta iako si prenijela neistine.

Razina korisnika 6
Bedž +6

I gdje se tu vidi brzina? Ajd, sad ti crtaj meni, jer ja ne vidim taj info o DL Mbps.

Za 5G router ti meni prikazuješ mrežne informacije za 3G/4G pojas. Di ti je 5G pojas? Aaaa, nema ga. Samo potvrđuješ sve kaj sam pisala, a to je da A1 prodaje 5G Homebox i na nepodržanim adresama.

Jel ti to želiš reći da na drugim forumima, eto, forumaši baš lažu kad tvrde da ovaj router ide preko 200Mbps. I da nije FW blokiran?

Mda.

Razina korisnika 2

Ne ide na 4G preko 200 ni na 5G pošto na mobu ide na 4G 300+Mbps. Ček malo ti ne znaš da MC 801a ima dva  dva FW  od A1, a jedan je blokiran na 200 a drugi nema blokade. I da nema veze jeli se testira na 4G ili 5G ni na jednoj ne ide preko 200Mbps. Evo drugi FW možda nešto naučiš iako ne vjerijem u te tvoje sposobnosti

 

 

I da ponovim opet ono da 5G Homebox ne ide preko 200Mbps ,a ti si tvrdila da ide 1Gbps to je poanta bila ovo sve drugo je tvoje izokretanje i prikrivanje tvog neznanja.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne tvrdim ja već FORUMAŠI NA DRUGIM FORUMIMA. 

Opisan način zaobilaženja ograničenja...🤭

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne ide na 4G preko 200 ni na 5G pošto na mobu ide na 4G 300+Mbps. Ček malo ti ne znaš da MC 801a ima dva  dva FW  od A1, a jedan je blokiran na 200 a drugi nema blokade. I da nema veze jeli se testira na 4G ili 5G ni na jednoj ne ide preko 200Mbps. Evo drugi FW možda nešto naučiš iako ne vjerijem u te tvoje sposobnosti

 

 

I da ponovim opet ono da 5G Homebox ne ide preko 200Mbps ,a ti si tvrdila da ide 1Gbps to je poanta bila ovo sve drugo je tvoje izokretanje i prikrivanje tvog neznanja.

 

Odlično, to je onda dobra vijest kaj se tiče A1 5G Homeboxa (zaključanog jelte na 200Mbps). Onda to znači da ste glavni krivci za globalni pad brzina svi vi (a nema vas malo)sa vlastitim routerima ili kupljenim kod drugih operatera (ovaj gore je kupljen u HT-u), pa uz vanjske antene i ključanje cell-ova destabilizirate bazne stanice, a ima vas puno i seljakate routere po cijeloj Hrvatskoj. Glavno da vi imate brzine, a ostali nek se fučkaju, jer i sami kukate da imate super brzine na routerima, dok su na mobitelima katastrofa.

Ako je jedan od načina spriječavanja masivnog ilegalnog downloada gašenje band-ova po noći...sve dok se zakonski ne sredi divlji zapad na hrvatskom internetu, pa se počnu dijeliti paprene kazne uz onu najgoru-zabranu pristupa internetu.

A neke A1 IP adrese su blacklistane...godinama

Odgovori