5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1183 odgovora
  • 127307 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1183

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pošto ti je brzina i dalje jadna sa B818-263 mogu biti dva razloga: 

  • Signal  je loš tj pozicija routera nije dobra. Dali znaš na koji toranj se spajaš i njegovu lokaciju?
  • Zagušenost bazne stanice e tu nema pomoći osim promjena operatera naravno prije promjene testirati ostale operatere.

Pošto ti puca veza na ZTE najvjerojatnije je do jačine i kvalitete 4G signala.

Svakako puno hvala na odgovoru, daworin, svaka čast na aktivnosti na ovom forumu. Trebali bi te nagraditi iz A1.

Provjerit ću s A1 za toranj, to mi valjda oni budu znali reći kad ih nazovem. Moguće da nije idealna G4 pokrivenost, a mobitel možda prije/bolje hvata i ove niže (G3, LTE), a router ne. Pa zato recimo hotspot preko mobitela funkcionira bolje nego mobilni WiFi na istoj mreži.

Zapravo s oba routera imam problem, ali drugačiji:

  • na ZTE routeru puca veza, nekoliko puta dnevno, pa treba nekoliko minuta da se opet poveže.
  • na Huawei veza ne puca, ali je puno sporiji od ZTE.

E sad, kad bih mogla nekako iskombinirati brzinu sa ZTE (koja isto nije bajna, ali meni dovoljna), i stabilnost s Huawei, to bi mi bilo OK. Ovako je internet u obje opcije nefunkcionalan, ali na različit način.

Ne kužim zašto bi Huawei (koji je bolji i noviji router) bio osjetno sporiji od ZTE. Niti zašto bi se signal potpuno gubio na ZTE, ali na Huawei ipak ne. Ima li neka logična pretpostavka koja to objašnjava?

Kad bih Huawei brzinu uspjela popraviti na neki minimum (recimo koji sam imala kod ZTE), to bi mi bilo OK, jer kod njega bar ne puca veza (onako da signal nestane potpuno). Ali trenutna brzina (tj sporina) nije prihvatljiva. Neke bazične web stranice moram čekati da mi se učitaju, youtube videi stanu dok se loadaju, itd. Znači internet iskustvo iz prošlog desetljeća.

Lijena sam isprobavati nove mreže, ali naravno ako ovaj problem ne riješim, to će mi biti jedina solucija.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako ti iz A1 ne mogu pomoći (a mogu) javi mi svoju lokaciju u PP pa provjerim stanje kod tebe sa tornjevima.

Već nekoliko dana koristim Xiaomi 5G CPE Pro i mogu vam reći da je odličan uređaj. Odličan prijem signala i veoma dobar wifi. E sad jel moguće da postoji aplikacija poput HuaCtrl koju sam koristio na huawei b535 ne znam, ako ima neko da zna dobro bi došlo da kaže. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne postoji zasad app ni skripta za Xiaomi 5G CPE Pro. Jesi probao cell lock jel ima?

Nema ni cell ni band lock. Sve je automatika a moguće je po najavi da će bit mnogo toga uskoro u nadogradnji, poput podrške za n75 frekvenciju. 

Momci, znate li koja su ogranicenja fw Vodafone Gigacube modela Huawei b818? Da li na njemu rade skripte/apk?
Ima ga na kleinanzeigen u DE vec od nekih 50ak evrica.


Takodje, koliko sam istrazio, b818-260 bi trebalo da bude Vodafone brendirani model, a b818-263 bi trebalo da bude stock Huawei. Medjutim, na oglasima (slobodno proverite na kleinanzeigen), vecina su vodafone b818-263.

 

Hvala unapred

Razina korisnika 2

818-260 i 263 mogu imati orginal FW, a mogu biti brendirani na bilo kojeg operatera. I jedan i drugi model je vodafone imao u ponudi stariji model i noviji model. Rade skripte i razni toolsi sa tim routerima. Ne radi tel priključak, zatim nema usb tako da se ne može promijeniti FW bez većeg ulaska u dubinu samog routera i matične ploče govorim o modelu 263. Agregacije ponekad ne rade dobro i to naročito na HT. Inače već su cijele knjige napisane o B818-263 na ovom forumu i drugim forumima…..

Odgovori