5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1181 odgovor
  • 127050 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Odgovora 1181

Razina korisnika 1

Nisam stručnjak, dapače, prvi put se susrećem s prčkanjem po routeru. Naime, uzeo sam na probni rok u A1 njihov router Huawei B535 i slijedio upute s ovog topica za skriptiranje kroz Chrome. Međutim, dobijem ovo i ne mogu mijenjati band, uvijek ga vraća na AUTO. Može pomoć?

Inače brzina (DL) predvečer je katastrofa 5-6Mbps, jutros oko 05:00 dok sav normalan narod spava je bio oko 90.

Još jednom naglašavam da se ne razumijem baš u sve ovo.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koji točno model routera je B535-235 ili B535-333

Razina korisnika 1

333

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da on ima problema sa skriptom evo najnovija verzije skripte   pa probaj sa njom ako ne ide 

onda LTEHmonitor  ili za mob HUACtrl

Razina korisnika 1

Ovo i jest najnovija skripta i izbacuje te greške. A LTEHmonitor se ne može spojitikaže "can't log in". Vjerojatno nešto krivo upisujem. Što bi bio "username" u ovom slučaju?

 

Razina korisnika 1

Ovo je greška... Pokušao i "admin" kao username. Ista stvar.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

192.168.8.1  user - admin ili prazno i pass kojim se prijavljuješ u sučelje routera i ne smiješ biti logiran preko preglednika kad se logiraš sa ltehmonitiorm

Razina korisnika 1

Hvala ti. Uspio sam u međuvremenu s HUACTRL, nabolje rezultate imam u kombinaciji B3 i B7, nekih 9-11Mbps, što je katastrofa ali bolje od maksimalnih 6 koje sam imao u ovo doba dana. Ne znam šta bih mogao napraviti za bolje rezultate 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koliki su ti signali? Jel znaš di ti je toranj na koji se spajaš? Možda treba router na drugi položaj gdje je bolja vidljivost prema tornju.

Razina korisnika 1

Poslikat ću popodne kad dođem s posla.Čitavi stan je orijentiran južno (prozori) i svugdje je više/manje isto. Ujutro sam imao super brzinu. Al to je jutro...

 

Razina korisnika 1

21:30...

 

Razina korisnika 1

Evo sam poslikao... Ne zanm zašto je mogu više slika staviti u post, dopušta mi samo jednu.

 

Razina korisnika 1

Zatim... To je toranj na koji se spajam. Najveća brzina koju trenutno postižem je 15ak Mbps u kombinaciji B7 i B28

 

Razina korisnika 1

To su podaci o tornju

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Taj toranj ima i 5G. Jedino što ti mogu preporučiti da u večernjim satima odeš do tornja cca 500m u smjeru ćelija i mobitelom testiraš brzine da se vidi koliko je opterećen korisnicima ako ni tada nemaš veće brzine od 200Mbps onda je dosta opterećen i naravno da je mob koji može minimum 4CA

Razina korisnika 1

Promijenio operatera (kolega zna). Sada se spaja ovdje...

 

Razina korisnika 1

Dostupne frekvencije...

 

Razina korisnika 1

Najveće postignute brzine su: B1-  12Mb/s

B3-7Mb/s,  B7-9Mb/s,  B8- 12Mb/s,  B20-16Mb/s,  B28-17Mb/s,  B32-16Mb/s,  B38-15Mb/s.

Imate li ideju koju kombinaciju složiti (Huawei B535-333)? Ne postižem preko 19Mb/s.

 

Razina korisnika 2

Pozdrav ekipa. Evo malo sam se i ja pozabavio oko routera i mreža. Hvala daworinu na puno vremena i savjeta a i rakonji na linku ebay.de stranice za routere. A1 mreža je dosta lošija od HT .na mom dijelu ovdje pa sam uzeo od HT neograničenu za cijenu od 207 kn mj. Nisam znao ni da se može uzeti ta opcija (opet daworin😁). Odašiljač se nalazi preko puta mene oko cca 1 km.A našao sam b818-263 na ebayu za 98 eur ponuda s dostavom u Njemačkoj (sestra živi😁). Čim pošalje javim stanje. Zasad na mobu vrti stabilno oko 150-170 dl  a up oko 35-50 stim da je pozicija kod TV u sredini kuće. Testirano više puta dnevno.

Možeš li poslati link te HT neograničene tarife za 207kn/mj? Hvala

Razina korisnika 3

@M.Levak7 ......Neograničena je inače cca 227 KN, ali je kao popust 10%. I ja je koristim u 5G routeru. Nevjerovatno, ali mi ne izbacuje link, ali odeš u bilo koji centar.....! Naplačuje se na dnevnoj bazi,.... ako je danas uzmeš za probu, i sutra vratiš, u slučaju loše pokrivenosti....., platiš 6kn.Lp.

 

DODATAK-Upravo sam pokušao od njihovog agenta dobiti link,i zaključak svega je da kažu da Unlimited tarifa više nije u ponudi.Tako da još eventualno obavi Chat sa njihovim agentom,i raspitaj se!Vjerovatno su skužili da je ljudi koriste u routerima,i da onda puno njih neče potpisati za neki novi 5G Home Internet…..po vjerovatno večoj cijeni!

Razina korisnika 3

@Davor.c5 …...Nema na čemu,drago mi je da si ga uspio dobiti po povoljnoj cijeni!Viđao sam ih i za 80 EUR-a,ali sam ciljao 5G router!Šteta što nisi uspio dogovoriti direktno slanje u HR.Javi utiske kad stigne!Lp.

Razina korisnika 1

@Davor.c5…...Nema na čemu,drago mi je da si ga uspio dobiti po povoljnoj cijeni!Viđao sam ih i za 80 EUR-a,ali sam ciljao 5G router!Šteta što nisi uspio dogovoriti direktno slanje u HR.Javi utiske kad stigne!Lp.

Jednostavnije mi je bilo da sestra naruči jer ga je i provjerila i tek onda poslala. Ovaj je bio 90 eur početna cijena. Ponuđeno 95 i kupljen + 3 eur to njihovo osiguranje da se može vratiti ako je neispravan.Evo čekam da dođe,nadam se za koji dan da je tu.

Hvala još jednom na info.

Razina korisnika 3

@Davor.c5......kad je VB uz cijenu, i postoji opcija ponuda, to večinom znači da su spremni i spustiti. Ali svejedno fer cijena. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

@M.Levak7 ......Neograničena je inače cca 227 KN, ali je kao popust 10%. I ja je koristim u 5G routeru. Nevjerovatno, ali mi ne izbacuje link, ali odeš u bilo koji centar.....! Naplačuje se na dnevnoj bazi,.... ako je danas uzmeš za probu, i sutra vratiš, u slučaju loše pokrivenosti....., platiš 6kn.Lp.

 

DODATAK-Upravo sam pokušao od njihovog agenta dobiti link,i zaključak svega je da kažu da Unlimited tarifa više nije u ponudi.Tako da još eventualno obavi Chat sa njihovim agentom,i raspitaj se!Vjerovatno su skužili da je ljudi koriste u routerima,i da onda puno njih neče potpisati za neki novi 5G Home Internet…..po vjerovatno večoj cijeni!

Ima u ponudi za 206,10kn

Razina korisnika 7
Bedž +4

Najveće postignute brzine su: B1-  12Mb/s

B3-7Mb/s,  B7-9Mb/s,  B8- 12Mb/s,  B20-16Mb/s,  B28-17Mb/s,  B32-16Mb/s,  B38-15Mb/s.

Imate li ideju koju kombinaciju složiti (Huawei B535-333)? Ne postižem preko 19Mb/s.

 

A1 ima 4G na B1,B3,B7,B20,B28.

2CA agregacije koje podržava B535-333 

1+3 , 1+7 , 1+20 , 3+7 , 3+20 , 3+28 , 7+20 , 7+28 

Pa sad koje su ti dvije najbrže spoji vodeći računa dali router podržava tu agregaciju.

Odgovori