5G i 4G+ routeri

  • 16 May 2019
  • 1196 odgovora
  • 127784 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 1196

dobio gigacube 818, što se da podesiti da se dobije veća brzina..?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedan lagani speed test uz jutarnju kavicu

 

Razina korisnika 2

Neće ukinuti, nego će naplatit više 

i meni je istekao, ali nisam htio onu naljku uništiti...a možda mi i ukinu internet...:-)

 

Razina korisnika 2

A dobro, kako ti kažeš, meni je ugovor istekao 

ti si izvadio karticu iz rutera?

pa...piše da nije dozvoljeno...:-)

 

Razina korisnika 2

A zašto bi uopće pita A1 o tome 😁

da li A1 dozvoljava da karticu iz službenog rutera kiji si dobio  - prebaciš u neki koji je tebi draži…?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nastavak za Daworin :

Ljutica

Imaš  PP

 

Nastavak za Daworin :

 

ili možda jedan od ova 3 : https://edigital.hr/mesh-router/asus-rt-ac68u-ac1900mbps-gigabites-router-p263207?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-4glte-modem-300mbps-4g-n12-b1-wi-fi-router-p729159?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

https://edigital.hr/router/asus-rt-ac66u-1750mbps-gigabit-lan-wireless-router-2kom-usb-port-p219474?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=lowerfunnel

Unaprijed Zahvalna

Vidim da su počele veće migracije sa operatera na operatera, pa zato ću napisati što sve trebate uzeti u obzir da bi dobili kvalitetni 4G( signal, brzina DL UL) vrijedi i za nove korisnike na bilo kojem davatelju 4G usluge. Neovisno koji je operater prvo saznati koliko ih ima i gdje su bazne stanice na vašoj mikrolokaciji i na kojim frekvencijama odašilju 4G.Kada se to riješi tada se uzme u obzir info o tornjevima i frekvencijama i na temelju toga se odredi koji router i dali ima potrebe za vanjskim antenama. I kada se sve to odradi nema nikakvih iznenađenja što se tiče DL i UL. Negdje gdje su dostupne i veće brzine možete odabrati router koji ne podržava te brzine a vi ste zadovoljni DL 100-150Mbps i prema tome se određuje router i naravno jeftiniji je od routera sa recimo 4CA ili 5CA.Eto da ne lutate previše. Ako zapne tu sam:relaxed:


Bok, daworine,  hvala na svim savjetima koje si udjelio ovdje na forumu. Ima dva pitanja, ako može. Kako da saznam informacije o baznim stanicama? I drugo imaš li neki router za preporučiti koji je po karakteristikama sličan Huawei B525 - 23, koji si naveo. Naime , bitno mi je da se može ukopčati telefon  i da cijenovno ne prelazi 1000 kn. 10 Kuna više ili manje ne igra ulogu, ali ne previše od 1000 kn. Možda neki Asus ili netgear?

Ili možda ipak taj B525? Naime u cijeloj hrvatskoj sam ga pronašla u samo jednoj trgovini. Ovoj ; https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=Huaw%20B525S  . Da li je to taj koji si ti stavio nekoliko postova za preporuku?

 

Unaprijed Zahvalna.

Razina korisnika 2

Evo ja ću reći svoj primjer, imala san brzine od 10 do 35 sa ruterom zte 286, nakon kupnje huawei b715s-23c imam rijetko kad ispod 55, 60 Mbps a prosjećno je 85 do 120. 

@daworin Može savjet? Trenutno koristim ZTE 286R ruter i brzine su… ajmo reći prihvatljive (d:20-30/u:10-20) iako bih volio da su veće. Signal rijetko dobijem više od “3 crtice” tj signal mi je osrednji te mi tu i tamo zna puknuti veza. Naštelio sam neke antene na ruter ali nisam dobio puno od toga.

 

Moje pitanje je, hoću li kupnjom boljeg/kvalitetnijeg ruter (i kojeg? Huawei B525s? ) dobiti išta na brzini/kvaliteti signala? Ili mi ne gine montiranje vanjske antene?

 

Svaki prijedlog je dobrodošao.

 

Hvala

 

 

Razina korisnika 2

Jesu li P 54 ili P 56 il možda P 58. Ja sam razmišljala stavit ih, al me za sad zadovoljava ova brzina koju imam 

Nije lose lose..ja sam na bregu, isto nekih 2 km od tornja zracne linije i smeta mi samo jedna kuca

Moram ga kupit svakak 

Razina korisnika 7
Bedž +4

116Mbps router u kući 2km udaljen toranj nema opticke vidljivosti puno susjednih objekata smeta

A koja ti je brzina bez vanjske antene?samo s ruterom

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da B715 i vanjske antene bilo bi i više jer dostupna mi je još jedna frekvencija samo router sa 4CA treba.

To sa b715 ili neki drugi? Plus vanjska antena?

Razina korisnika 7
Bedž +4

3CA Flatbox Duo

 

Da ovo je super s obzirom kak je bilo prije

Kad nije bilo aktivinih oglasa da ga neko prodaje a po ducanima ga tu nema da bi ga uzel na rate jer jbg nemam bas tolko love trenutno u gotovini da bi ga izvana narucival ali eto nadam se da budem ga uzel kad tad pa da vidim jer bude jos bolje

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo neki update za moj problem

S obzirom da nisam uspel jos doci do Huawei B715 uzel sam privremeno od iskona B535

Do sad sam imal zte 286 i download u prosjeku od 30 mb i nikad vise od 50 mb a u prosjeku upload isto oko 30 mb

Sad je download u prosjeku oko 70 mb a i ide do 100 mb prek dana a upload u prosjeku 45 mb 

 

Super poboljšanje.  Kako nisi uspio doći do B715?

Evo neki update za moj problem

S obzirom da nisam uspel jos doci do Huawei B715 uzel sam privremeno od iskona B535

Do sad sam imal zte 286 i download u prosjeku od 30 mb i nikad vise od 50 mb a u prosjeku upload isto oko 30 mb

Sad je download u prosjeku oko 70 mb a i ide do 100 mb prek dana a upload u prosjeku 45 mb 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

Nema davno negdje sam pročitala (nemam pojma gdi) da A1 počinje sa gradnjom super ubër svemirskog podaktovnog centra kakvog ovaj dio EU još vidio nije 🙃

Tebi je očito dosadno nađi si neku zanimaciju….

 

Pa dobro kad ne vjeruješ, evo linka 

https://lider.media/poslovna-scena/hrvatska/a1-hrvatska-gradi-novi-podatkovni-centar-133558

I kakve to veze ima sa ovom temom nigdje ne piše koje routere će dijeliti. Samo trolaš!

Pa ima veze sa tvojim upisom o velikom migriranju korisnika s jedne mreže. A gaming je veliki biznis 🙄

Odgovori