5G i 4G+ routeri



Prikaži prvu objavu

Odgovora 1178

Razina korisnika 7
Bedž +4

A gle pa moraju pokrenuti veću prodaju 5G mobitela i tarifa koje podržavaju taj 5G.

Razina korisnika 4
Bedž +1

:grinning:  Očito im testovi ne idu najbolje, jer se ne razlikuje od 4G… osim logoa.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ovo je testna faza kad zakupe frekvencije za 5G bit će orao samo ko će tog orla prvi lansirati vidjet ćemo

Razina korisnika 4
Bedž +1

:grinning:  A koja je svrha takvog 5G? Ako koristi 4G frekvencije, latenciju i brzine… Mislim, ako hoda kao patka, pliva kao patka, onda nije orao.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo i 5G kod operatera kojeg koristim no nije onaj pravi 5G na 700 i 3600Mhz nego DDS koriste se 4G frekvencije, znači latencije i brzine kao i na 4G

 

 

Staviti drugi firmware sto je malo zeznuto.... To je router od tele2 na kojem sam promjenio FW. Ako netko treba mogu napraviti unbrandibg bilo kojeg Huawei routera i staviti FW po želji!

Pozdrav!

Tu sam novi i sve ovo mi je dosta zanimljivo!

Od routera imam dva CAT 6,a to su ZTE 286 I Huawei B525s 23a.Brzina mi je solidna : DL ide do 80Mbit ali češće 40 i  DL ide do 20-30 ali to mi nije toliko bitno.Htio bih te pitati za pomoć oko unbranda ova dva modema.Možeš ti to napraviti?Nisam baš detaljno čitao pravila,smije se ostaviti broj tekefona?Pozdrav

Ako želite iskoristiti maksimum koji 4G mreža daje u određenom trenutku i okolnostima morate imati i kvalitetan router. A to podrazumijeva minimalno CAT6 router koji mogu raditi istodobno na dvije frekvencije 2CA i brzine se zbrajaju.Ima i routera koji mogu združiti i 4 frekvencije 4CA. Evo mojih preporuka routera
zte mf286 CAT6
huawei b525s-23a CAT6
huawei e5186s-22a CAT6
huawei b715s-23c CAT9
huawei b618s-22d CAT11
i da ne nabrajam dalje posljednja tri koristim i ako vas što zanima pitajte jer Admini vam neće znati odgovoriti na vaše upite!

Pozdrav!

Evo prvo pitanje, gdje se mogu kupiti ti routeri tipa Huawei b618, da li to netko kod nas prodaje? Koliko sam skužio sad je b818 noviji, tj. zamijenio model b618. Ako bih išao to kupiti, a ima jedan oglas na njuškalu gdje se prodaje za 1600 kn, da li je to pametno s obzirom na to da nemam pojma o routerima ni njihovom konfiguriranju? Ili je to jednostavno, samo se stavi kartica i to je to? Treba mi i za telefon pa je možda tu nešto kompliciranija situacija? Molio bih za pomoć da ne kupim nešto a neću znati iskoristiti. lp

Razina korisnika 7
Bedž +4

Testiraj mobitelom brzinu na istom mjestu gdje ti je router

Razina korisnika 4
Bedž +1

Vidio sam to, ali sam mislio da, pošto je brzina većini dosta pala, da se više na A1 ne mogu postići tako velike brzine, a on me išamara.

Kod mene bazna stanica blizu (400m), signal full, a ne možeš iznad 15mb/s da se na glavu posadiš.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš na 7 stranici ove teme test ZTE 286R od A1 sa B 535-232 pa procjeni sam

Razina korisnika 4
Bedž +1

Gledam njegove brzine i šamaram se, jer već duže vrijeme ja ne mogu dobiti dvoznamenkastu brzinu downloada. Je li moguće da sam i zbog routera (ZTE) na dnu hranidbenog lanca? :relaxed:

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nećeš ništa dobiti sa tim štapićima od antena. samo vanjskim antenama.

Neki update za ruter.  M1 najveca brzina mi je do sad 115 mb upload 52 mb

Ujutro i navecer ide prek 100 uglavnom a popodne od 50 do 90 varira.

Na B535 izmjerio 40 mb dl upload 45 mb 

A na M1 odmah nakon toga 80 mb u dl i 50 u ul

Ne znam jer bi dobil kaj vise s antenicama ts9 za njega

Huawei ruter b535 ide na prodaju onda

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Za sve one koji ne znaju gdje se nalaze bazne stanice na vašoj mikro lokaciji opis ima u ovoj temi. Ako znaš gdje je bazna stanica onda ćeš znaš i gdje staviti router ili usmjeriti antene…. Ako ima nejasnoća pitajte:muscle:

Razina korisnika 7
Bedž +4

Sa kutije se ne vidi koja je verzija evo ovo su ti sve verzije M1. Ali pošto si ga uzeo u Mediamarket de mislim da je dobra verzija

 

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da ako si uzeo pravu verziju M1, a ima ih 4 različite verzije i ako imaš 3 ili 4 frekvencije dostupne na odašiljaču na koji se spajaš uz dobar signal imat ćeš veće brzine.

drugi tjedan mi dolazi M1 ruter pa se nadam da ce bit nesto bolje brzine nego na b535

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Ord  Ne radi na 286R modelu zasad nema ni jedan tool za taj model

Razina korisnika 4
Bedž +1

Pokupio sam sa jednog foruma tool ZTE MF286 Info v0.6.182, pretpostavljam da si ga ti upladao (sličan nick). Je li fercera i na MF286R modelima? Ako da, kod mene baš i ne odradi puno ili u nečemu griješim.

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo primjer kako izgleda speedtest kad je bazna stanica opterećena korisnicima  DL loš, a UL ok

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

A ovo zovu super brzim internetom na A1?

Router je ZTE MF286R, full signal.

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • sandokan

  • Evo ovo kod tebe je očiti primjer da ti je signal loš pošto ti je UL samo 1.5Mbps. Kod opterećenosti bazne stanice problem je uvijek u DL brzini, UL je rijetko ili nikad zagušen i zato je on dobar pokazatelj jeli je signal dobar ili nije. Očito ti položaj routera nije dobar moraš znati gdje je toranj od tvog davatelja usluga i na tu stranu kuće ili stana staviti router da ima pogled prema baznoj  stanici ili u tvom okruženju nemaš u blizini bazne stanice mislim na udaljenost cca 2km. Ako su tornjevi još dalje od 2km trebalo bi koristiti vanjske antene usmjerene prema baznoj stanici. iako antene su dobre i na manje udaljenosti s njima se uvijek dobiva na kvaliteti signala pingu brzini i stabilnosti veze. Naravno ulogu ima i koji router se koristi u tvom slučaju je cat4 router koji može raditi samo na jednoj frekvenciji. 

Evo i moje brzine večeras na t-comu (router Huawei 8310s-22). U određenim trenucima dana dođe do 30 Mps. Inače, T-com, tarifa gigabox 400

 

Kao što se da vidjeti, vrhunska brzina i router. Tople preporuke svima! Odlično za učenike na online nastavi!  :)

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Ord    Možda i hoće ali cilj mi je staviti FW koji ima u sučelju promjenu frekvencija i zadavanje agregacija. Već sam stavio drugi FW ali ali…… negdje sam napravio grešku nisam izvadio SIM pa se zbrikao sve radi ali nema konekcije na mrežu:grin:

  •  

Odgovori