Riješeno

Kaon STB 4020 daljinski upravljač: ne radi uparivanje s TV-om

  • 4 August 2023
  • 3 odgovora
  • 1126 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Naslov kaže sve, slijedeći upute A1 priručnika (uključujući i onog sa korisničke stranice online na TV-u, rubrika pomoć, topic “Povezati daljinski s televizorom”) nije moguće upariti TV s daljincem (daljinac uopće ne ide u “programski mod”, tj. nakon pritiska tipke AV ne zasvijetli LED didoda, a naravno, ni nakon provedbe pune procedure.

Žalio sam se na helpdesk-u, poslali mi novi. Ali i on se ponaša jednako, zaključujem da ne radi ispravno.

Ponovno se žalio helpdesk-u, odgovorili mi da će poslati tehničara. Ja im kažem da je pri instalaciji opreme bio (jer se router-modem nije mogao spojiti na mrežu, pa su ga poslali) i rekao da “neki mogu, neki ne”. Odlučeno da će poslati i treći daljinac. Na moje pitanje helpdesku znači li to da je rad daljinca neispravan, ne želi eksplicitno odgovoriti nego da će poslati i treći. Ukoliko i on bude nefunkcionalan, upućuje me da se žalim.

Takav helpdesk je malo površan, jer neće reći kako je neispravno-neispravno! Očito su propustili iskodirati daljince da rade ono što u manualu i piše.

Pitanje glasi: kako mogu iskodirati svoj daljinac (sam u kući ili u servisu)? Mogu li to isporučitelji opreme i serviser (“Agram servis”) i zašto se to ne nudi kao rješenje?

Hvala!

icon

Najbolji odgovor od gife 5 August 2023, 10:37

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 4
Bedž +3

Kvaka ti je što nigdje u uvjetima korištenja nije navedeno da ti moraju nuditi to da se upari tv prijemnika sa onim od televizora. Logično je da su testirali na nekom uzorku televizora a ne svakom postojećem modelu (čisto zbog volumena, nije razumno isprobati na 3423348230493499 modela) i postoji mogućnost da u nekim kombinacijama to ne radi. Ako ti je sa 3 komada daljisnkih isto je onda očito da ni neće raditi to sa tim primjerkom televizora.

Ne slažem se. Str. 38 priručnika za TV decoder Kaon4020 (čiji dio kompleta je i daljinski, kao i ispravljač) kojeg je A1 publicirao (dakle ne Kaon, pa ovisi o naručitelju konfiguracija seta) opisuje programiranje tipke za 0/1 i izbor ulaza na TV-u kao jednu od funkcionalnosti, a ne kao može, al ne mora.

 

Na stranu borba s površno postavljenim sustavima, našao sam rješenje! Slučajno, napravio sam nešto nelogično: prvo sam raskinuo vezu s TV-om unatoč tome što je nisam niti uspio uspostaviti (vidi sliku). Nakon toga, procedura radi! Bilo bi dobro da ovu objavu pročitaju i ekipa iz A1, obuče personal iz Help Desk-a, i izmijene uputu, kako onteraktivnu na TV-u, tako i tiskanu (ili barem umetnu dodatni list).

Pozdrav!

 

Bedž

Ne slažem se. Str. 38 priručnika za TV decoder Kaon4020 (čiji dio kompleta je i daljinski, kao i ispravljač) kojeg je A1 publicirao (dakle ne Kaon, pa ovisi o naručitelju konfiguracija seta) opisuje programiranje tipke za 0/1 i izbor ulaza na TV-u kao jednu od funkcionalnosti, a ne kao može, al ne mora.

 

Na stranu borba s površno postavljenim sustavima, našao sam rješenje! Slučajno, napravio sam nešto nelogično: prvo sam raskinuo vezu s TV-om unatoč tome što je nisam niti uspio uspostaviti (vidi sliku). Nakon toga, procedura radi! Bilo bi dobro da ovu objavu pročitaju i ekipa iz A1, obuče personal iz Help Desk-a, i izmijene uputu, kako onteraktivnu na TV-u, tako i tiskanu (ili barem umetnu dodatni list).

Pozdrav!

 

Pozdrav @gife ,

 

Hvala ti na korisnim informacijama. Svakako ćemo ovo proslijediti nadležnom odjelu.

 

Damir

Odgovori