Riješeno

RASKID UGOVORA - MOLIM DETALJNO OBJASNITE

  • 4 December 2023
  • 4 odgovora
  • 1671 pregled

  • Forum rekreativac početnik
  • 7 odgovora

Budući da nisam zadovoljan ponudom za produljenje ugovora, ne želim produljenje ugovora, ugovor vrijedi do 31.1.2024.
Moja pitanja su:
1. Što trebam učiniti ako hoću ODMAH raskid ugovora? I koliki su penali, bez nekh skrivenih troškova.
2. Što trebam učiniti za raskid ugovora ako čekam 31.1.2024. kada ugovor prestaje važiti?
3. Ako se potpiše NOVI UGOVOR kao novi korisnik koji će glasiti na suprugu (ista adresa, isti stan) da li se može samo prenijeti oprema (bez fizičkog povrata), što bi skratilo postupak.
S poštovanjem!

OBJAŠNJENJE:

Dugogodišnji sam pretplatnik i za produženje( Bnet i A1)  sam uvijek dobivao punudu koja je u rangu (cijena i pogodnostii) novog korisnika. Ovo je prvi put da je ponuda nikakva, i prvi put stilu UZMI ILI OSTAVI, kao "žao nam je ako odlučite raskinuti svoje ugovore", što na to kazati? A želim samo pogodnosti koje se daju novim korisnicima, (vidi moj raniji post).
Izračun (za GIGA net):
A1 na 24 mj – novi ugovor:
prvih 12 mj        31,64 €/mj, za godinu  379,68 €
drugih 12 mj.     56,09 €/mj, za godinu  673,08 €
UKUPNO 24 mj 1052,76 €  
PROSJEK PO mj. 43,87 €

A1 na 24 mj – produljenje postojećeg ugovora:
Ukupno mjesečno  54,76 €

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 4 December 2023, 19:28

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @pott 🖐🏻
Ovdje https://tinyurl.com/bde7rj4t ćeš pronaći sve info na temu raskida, podnošenja zahtjeva, izračuna naknade za prijevremeni raskid i sl. Kada govorimo o aktivaciji novog priključka, s njim ide i nova oprema koja ima zavedene svoje serijske brojeve. Za kreiranje ponude i pristup usluzi, potrebni su nam podaci pa ako si za, javi nam se porukom OVDJE nakon čega možemo organizirati povratni kontakt. 

Razina korisnika 3
Bedž

Da ne otvaram novu temu, pitanje vezano za prijevremeni raskid ugovora ću postaviti ovdje..

Nedavno sam tražio informativni izračun za visinu naknade za prijevremeni raskid ugovora i dobio sam ovaj sms: 

“Obavijest: Saljemo Vam informativni izracun naknade za prijevremeni raskid ugovora za broj  385987…... na dan 12.10.2023.:

Preostale mjesecne naknade: 621,23 EUR

Popusti na uredjaje i usluge: 326,14  EUR

Naknada za prijevremeni raskid ugovora izracunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa je: 326,14 EUR.

Naknada za raskid dodatno ugovorenih usluga: 0,00 EUR

Preostale rate za uredjaj: 198,00 EUR

Iznosi ukljucuju PDV

Vas A1 tim”

 

Mene zanima što točno plaćam? Ovih 326,14€ ili to i plus ovih 198,00€?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Plaćaš 326,14+198,00=524,14€

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Zlatko plaćaš stavke:
Naknada za prijevremeni raskid ugovora izracunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa je: 326,14 EUR.
Preostale rate za uredjaj: 198,00 EUR

Odgovori