Riješeno

pomoc za odabir tarife

  • 26 November 2022
  • 6 odgovora
  • 354 pregleda

Pozdrav, imam komplikovan slucaj a nadam se jednostavnom resenju… vozac sam i dosta vremena provodim u evropi, najvise nemacka..zanima me koju opciju da izaberem jer mi je vecina interneta potrebna u romingu. Nisam drzavljanin Hrvatske i nemam mesto boravka u Hrvatskoj pa verovatno nemam ni mogucnost postpaid tarifa. Interesantna mi je ponuda sim kartice za internet, bez mogucnosti koriscenja razgovora i sms, ako je tu karticu moguce koristiti u telefonu, u romingu, ili neku pripejd tarifu. Najvise trosim internet tj. mobilne podatke. Sta predlazete? Hvala u napred na odgovorima

icon

Najbolji odgovor od A1_Magdalena 27 November 2022, 21:37

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @nickno , naše podatkovne SIM kartice na bonove nije moguće koristiti u roamingu, isto vrijedi i za A1 internet SIM od 120 GB. Zbog toga je kolegica preporučila jednu od mobilnih govornih tarifa na bonove u kojima se čak i nepotrošene minute i poruke mogu prebaciti u MB putem Moj A1 aplikacije. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Magdalena , sve je to divno i krasno, ali @Vladare je napisal da ga interesiraju data prepaid kartice, a ne govorne tarife 😬

Dakle- može li on uzeti onu od 120 giga na 3 mjeseca i koristiti je u roamingu pretežno?😬

Razina korisnika 1
Bedž +1

@Vladare , A1 tarife na bonove iz nove ponude Strimalica, Surferica, Sheralica i Spikalica nemaju ograničenu količinu interneta za EU/EEA, odnosno možeš potrošiti sve MB iz tarife. No u slučaju pretežitog boravka u inozemstvu, postoji mogućnost naplaćivanja dodatne roaming naknade. Više infromacija o tome provjeri na stranici https://bit.ly/3VegEfE

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš na skoro svakoj benzinskoj pumpi u DE za kupiti prepaid sim. Sad ovisi koliko ti treba GB mjesečno. Možeš i kod bilo kojeg operatera uzeti ali u njihovoj poslovnici nema veze što nemaš boravište jer to nije na pretplatu. Boravište tj adresa treba kada naručuješ preko weba da ti mogu poslati poštom.

Mislim da nije moguce uzeti pripejd u nemackoj, potrebna je registracija , boraviste…

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako si pretežno u Njemačkoj, uzmeš karticu nekog njemačkog operatera, pa onda nebuš u nikakvom roamingu dok si u Njemačkoj. A internet u roamingu-nema te tarife koja ti neće ograničiti korištenje data prometa u roamingu. Nijedan europski operater ne nudi flat u drugim državama, pa tako ni A1 Hrvatska,tj.mogao bi debelo platiti svaki MB kojeg potrošiš izvan praga limita

Odgovori