Riješeno

pomoc za odabir tarife

  • 26 November 2022
  • 6 odgovora
  • 348 pregleda

Pozdrav, imam komplikovan slucaj a nadam se jednostavnom resenju… vozac sam i dosta vremena provodim u evropi, najvise nemacka..zanima me koju opciju da izaberem jer mi je vecina interneta potrebna u romingu. Nisam drzavljanin Hrvatske i nemam mesto boravka u Hrvatskoj pa verovatno nemam ni mogucnost postpaid tarifa. Interesantna mi je ponuda sim kartice za internet, bez mogucnosti koriscenja razgovora i sms, ako je tu karticu moguce koristiti u telefonu, u romingu, ili neku pripejd tarifu. Najvise trosim internet tj. mobilne podatke. Sta predlazete? Hvala u napred na odgovorima

icon

Najbolji odgovor od A1_Magdalena 27 November 2022, 21:37

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako si pretežno u Njemačkoj, uzmeš karticu nekog njemačkog operatera, pa onda nebuš u nikakvom roamingu dok si u Njemačkoj. A internet u roamingu-nema te tarife koja ti neće ograničiti korištenje data prometa u roamingu. Nijedan europski operater ne nudi flat u drugim državama, pa tako ni A1 Hrvatska,tj.mogao bi debelo platiti svaki MB kojeg potrošiš izvan praga limita

Mislim da nije moguce uzeti pripejd u nemackoj, potrebna je registracija , boraviste…

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imaš na skoro svakoj benzinskoj pumpi u DE za kupiti prepaid sim. Sad ovisi koliko ti treba GB mjesečno. Možeš i kod bilo kojeg operatera uzeti ali u njihovoj poslovnici nema veze što nemaš boravište jer to nije na pretplatu. Boravište tj adresa treba kada naručuješ preko weba da ti mogu poslati poštom.

Razina korisnika 1
Bedž +1

@Vladare , A1 tarife na bonove iz nove ponude Strimalica, Surferica, Sheralica i Spikalica nemaju ograničenu količinu interneta za EU/EEA, odnosno možeš potrošiti sve MB iz tarife. No u slučaju pretežitog boravka u inozemstvu, postoji mogućnost naplaćivanja dodatne roaming naknade. Više infromacija o tome provjeri na stranici https://bit.ly/3VegEfE

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Magdalena , sve je to divno i krasno, ali @Vladare je napisal da ga interesiraju data prepaid kartice, a ne govorne tarife 😬

Dakle- može li on uzeti onu od 120 giga na 3 mjeseca i koristiti je u roamingu pretežno?😬

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @nickno , naše podatkovne SIM kartice na bonove nije moguće koristiti u roamingu, isto vrijedi i za A1 internet SIM od 120 GB. Zbog toga je kolegica preporučila jednu od mobilnih govornih tarifa na bonove u kojima se čak i nepotrošene minute i poruke mogu prebaciti u MB putem Moj A1 aplikacije. 

Odgovori