Riješeno

Naplata GB

  • 11 September 2023
  • 4 odgovora
  • 153 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Dobra večer, 

Trenutno se nalazim u Njemačkoj i jučer naveče sam aktiviro vikend tarifu za ne ograničeni internet od petka do nedelje, dobio sam sms potvrde i dok sam gledao serije na mobitelu potrošeno mi je7GB iz normalne tarife(Surferica)

Danas sam aktiviro ponudu 20GB u 7dana i nakon potrošenih 6GB od 20GB mi je došla obavijest sms porukom da sam potrošio sve GB iz tarife i da ce se iduci 1GB naplatit 2,65eura osim ako ne aktiviram neku drugu ponudu.

Pošto sam ja aktivirao ponudu 20GB u 7dana, zašto mi je naplačeno 2,65eura i zašto mi je jučer potrošeno 7GB iz Surferice  ako sam aktiviro neogeaničenu vikend tarifu?

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Boris 11 September 2023, 23:47

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 2
Bedž +3

@RHINO pozdrav, žao mi je radi tvojeg nezadovoljstva. Slobodno možeš provjeriti informacije na sljedećem linku https://tinyurl.com/4knntftn za prag tarifa i opcija na bonove za korištenje bez naplate dodatne roaming naknade. Također možeš provjeriti informacije i za Politiku pravedne uporabe A1 usluga u inozemstvu na sljedećem linku https://tinyurl.com/2nr3eyhb

Razina korisnika 6
Bedž +6

Odgovor ti je u prvoj rečenici- ti si u Njemačkoj, tj.roamingu, a tamo vrijedi ovo

https://www.a1.hr/hr/uvjeti-koristenja

 

Dakle, iskoristio si i gige dostupne u roamingu i u opcijama i u  tarifi i nakon toga ti se počeo zaračunavati promet po cijeni koja je u istom pdf-u gore

Hvala na odgovoru. 

Ali ovo je čista prevara korisnika, platiš 20gb ali u romingu  imas limit i pravo iskoristit 7gb, i onda iako jos imas preostalih 13gb  dodatno cemo ti naplacivat svaki GB iako si ih vec platio.

A  weekend flat opciju sa limitom 2gb necu ni komentirat. 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@RHINO , nije to prevara, već je ta politika pravedne uporabe interneta u roamingu EU.

Prevara je ovo,a sastoji se od više koraka:

1.kada A1 uvede sve nove tarife, bilo pretplatničke, bilo prepaid sa beznačajnim povećanjem data prometa uključenih u tarifu i sve te nove tarife imaju pristup 5G mreži

2.istovremeno sa uvođenjem novih tarifa, A1uvede i turističku prepaid flat tarifu, ali umjesto dosadašnjih 20 giga, turisti i "turisti" sada imaju na raspolaganju 100 giga po najbržoj 5G brzini-praktički za bagatelu.

3.turisti koji dođu kod nas isto tako podliježu pravednoj upotrebi interneta u roamingu i znaju da njihove flat tarife u Hrvatskoj također imaju ograničen promet. Pa tako za jedno 10 eura kupe ovu turističku tarifu. Naravno, tako bagatelnu karticu nanjušili su i mnogi domaći svaštari, pa su i oni postali "turisti".

I tu sad dolazi do prevare.

4.Milijun turista i još više "turista" sjati se u Hrvatsku i počnu daskati na A1 turističkim tarifama punom brzinom na 5G mreži.

5. A1, uvidjevši da je precijenio kapacitete svojih baznih stanica, brže bolje svim domaćim korisnicima (čitaj-magarcima) uskrati pristup 5G mreži da bi turisti i "turisti" zadovoljno i neometano mogli ploviti bespućem 5G interneta.

Zato jer smo turistička zemlja, jelte. Turisti MORAJU biti zadovoljeni, a nas magarce, koji plaćamo dodatnih 20 kn za podizanje kvalitete A1 mreže, tko šiša. Mi nismo bitni. Bitni su turisti.

EEE-TO JE PREVARA!!!

Pa tako i ti lijepo nađi neku turističku njemačku tarifu koja i od Nijemaca radi magarce kad im zemlju okupiraju turisti. Ako se njemački teleoperateri naravno tako ophode prema svojim sugrađanima kao A1 prema nama.!!!

Odgovori