Riješeno

Naplata GB

  • 11 September 2023
  • 4 odgovora
  • 155 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Dobra večer, 

Trenutno se nalazim u Njemačkoj i jučer naveče sam aktiviro vikend tarifu za ne ograničeni internet od petka do nedelje, dobio sam sms potvrde i dok sam gledao serije na mobitelu potrošeno mi je7GB iz normalne tarife(Surferica)

Danas sam aktiviro ponudu 20GB u 7dana i nakon potrošenih 6GB od 20GB mi je došla obavijest sms porukom da sam potrošio sve GB iz tarife i da ce se iduci 1GB naplatit 2,65eura osim ako ne aktiviram neku drugu ponudu.

Pošto sam ja aktivirao ponudu 20GB u 7dana, zašto mi je naplačeno 2,65eura i zašto mi je jučer potrošeno 7GB iz Surferice  ako sam aktiviro neogeaničenu vikend tarifu?

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Boris 11 September 2023, 23:47

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 6
Bedž +6

@RHINO , nije to prevara, već je ta politika pravedne uporabe interneta u roamingu EU.

Prevara je ovo,a sastoji se od više koraka:

1.kada A1 uvede sve nove tarife, bilo pretplatničke, bilo prepaid sa beznačajnim povećanjem data prometa uključenih u tarifu i sve te nove tarife imaju pristup 5G mreži

2.istovremeno sa uvođenjem novih tarifa, A1uvede i turističku prepaid flat tarifu, ali umjesto dosadašnjih 20 giga, turisti i "turisti" sada imaju na raspolaganju 100 giga po najbržoj 5G brzini-praktički za bagatelu.

3.turisti koji dođu kod nas isto tako podliježu pravednoj upotrebi interneta u roamingu i znaju da njihove flat tarife u Hrvatskoj također imaju ograničen promet. Pa tako za jedno 10 eura kupe ovu turističku tarifu. Naravno, tako bagatelnu karticu nanjušili su i mnogi domaći svaštari, pa su i oni postali "turisti".

I tu sad dolazi do prevare.

4.Milijun turista i još više "turista" sjati se u Hrvatsku i počnu daskati na A1 turističkim tarifama punom brzinom na 5G mreži.

5. A1, uvidjevši da je precijenio kapacitete svojih baznih stanica, brže bolje svim domaćim korisnicima (čitaj-magarcima) uskrati pristup 5G mreži da bi turisti i "turisti" zadovoljno i neometano mogli ploviti bespućem 5G interneta.

Zato jer smo turistička zemlja, jelte. Turisti MORAJU biti zadovoljeni, a nas magarce, koji plaćamo dodatnih 20 kn za podizanje kvalitete A1 mreže, tko šiša. Mi nismo bitni. Bitni su turisti.

EEE-TO JE PREVARA!!!

Pa tako i ti lijepo nađi neku turističku njemačku tarifu koja i od Nijemaca radi magarce kad im zemlju okupiraju turisti. Ako se njemački teleoperateri naravno tako ophode prema svojim sugrađanima kao A1 prema nama.!!!

Hvala na odgovoru. 

Ali ovo je čista prevara korisnika, platiš 20gb ali u romingu  imas limit i pravo iskoristit 7gb, i onda iako jos imas preostalih 13gb  dodatno cemo ti naplacivat svaki GB iako si ih vec platio.

A  weekend flat opciju sa limitom 2gb necu ni komentirat. 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Odgovor ti je u prvoj rečenici- ti si u Njemačkoj, tj.roamingu, a tamo vrijedi ovo

https://www.a1.hr/hr/uvjeti-koristenja

 

Dakle, iskoristio si i gige dostupne u roamingu i u opcijama i u  tarifi i nakon toga ti se počeo zaračunavati promet po cijeni koja je u istom pdf-u gore

Razina korisnika 2
Bedž +3

@RHINO pozdrav, žao mi je radi tvojeg nezadovoljstva. Slobodno možeš provjeriti informacije na sljedećem linku https://tinyurl.com/4knntftn za prag tarifa i opcija na bonove za korištenje bez naplate dodatne roaming naknade. Također možeš provjeriti informacije i za Politiku pravedne uporabe A1 usluga u inozemstvu na sljedećem linku https://tinyurl.com/2nr3eyhb

Odgovori