Riješeno

Automatska poruka sa personaliziranom porukom

  • 13 February 2024
  • 9 odgovora
  • 98 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 32 odgovora


Putujem izvan EU i neću koristiti klasične pozive nego samo pozive preko interneta.
Ali trebam neku vrstu obavijesti za pozivatelje da neću biti dostupan u tom i tom razdoblju na pozive i poruke, a da nitko ne bude u trošku kada poziva i kada se takva poruka javi.

Postoji li takva mogućnost na A1 da se to može složiti? Odmah da napomenem, trebam to za dva broja, jedan je pretplata, drugi je BON i radi se o Android dual SIM mobitelu.

Tamo gdje putujem namjeravam kupiti eSIM, nadam se da ga mogu koristiti , a da ne vadim fizičke SIM kartice.

icon

Najbolji odgovor od nickno 13 February 2024, 20:27

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 6
Bedž +6

Mislim da ne možeš imati 2 fizičke simice i e-sim. Jednu ćeš morati izvaditi, drugi slot služi ili-ili. Ili fizički sim ili e-sim. To je moje mišljenje, možda sam u krivu.

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @dxer, budući da se odlazni pozivi na hrvatski broj ne naplaćuju kada je primatelj poziva izvan Hrvatske, nemamo obavijest o mogućoj naplati, korištenju usluge u inozemstvu ili odsutnost. Isto se odnosi na poruke. Naime, primatelj poziva plaća dolazni poziv u slučaju korištenja usluge u inozemstvu. Cjenik dolaznih poziva ovisi o zemlji u koju putuješ. Nadalje, moguće je istovremeno imati 1 fizičku i 1 eSIM aktivan na uređaju. 🙂

Ok, to je jasno.

Ali da li ja mogu postaviti nekakvu automatsku glasovnu poruku koja bi se vrtila pozivateljima kada zovu, ali opet kazem, da mene to isto nista ne kosta , da nije nikakvo preuzimanje poziva. Ili umjesto glasovne poruke da pozivatelj dobije SMS.

Ili ako je jedina opcija izvaditi SIM kartice pa da sam nedostupan, ali da li ce mi tamo preko Wifi raditi Whatsapp koji je vezan za te SIM kartice ?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@dxer , a ako napraviš preusmjerenje na neki broj u Hrvatskoj i ostaviš glasovnu poruku da nisi tu. Mada nisam sigurna da bi to bilo besplatno za tebe. Hm, a možda i je, ako je besplatno u Hrvatskoj, onda bi valjda moralo biti besplatno i kad se poziv prema tebi uputi na broj kojeg si odabrao za preusmjeravanje (ako imaš dakako takav neki broj doma)

Razina korisnika 1
Bedž +3

@dxer možeš aktivirati sekretaricu i na njoj podesiti preusmjeravanje svih poziva na istu. Preusmjeravanje poziva na vlastitu sekretaricu (primanje poziva na sekretaricu) je besplatno kada si u roamingu.

Aktivirati ju možeš slanjem SMS-a sadržaja SEK na 13111, a podesiti preusmjerenje svih poziva na istu možeš napraviti pozivanjem USSD koda **21*broj na koji se preusmjerava*11 #. Unutar usluge sekretarice postoji mogućnost personaliziranja pozdravne poruke i glasnovnog potpisa slijedeći upute govornog automata 0917000. Htio bih napomenuti da se preslušavanje poruka na sekretarici naplaćuje kao roaming odlazni poziv prema HR kada su u inozemstvu, stoga ih prema želji preslušaj kada se vratiš u Hrvatsku ako želiš izbjeći dodatni trošak. 

Ok, samo da potvrdim da sam dobro shvatio.

Mogu složiti tu glasovnu poruku i korisnik koji poziva taj broj neće pokrenuti meni nekakve troškove ? Bez obzira što se nalazim izvan EU.

Kada uključim sekretaricu, da li ja moram u toj zemlji aktivirati svoju karticu na nekog od tamošnjih opetarera (roaming) da bi sekretarica funkcionirala ili će ona funkcionirati bez obzira, pa čak i ako izvadim karticu iz mobitela ?

 

Hvala !

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jednom kad ju aktiviraš ona radi neovisno jeli ti je sim u mobi ili nije samo deaktivacije sekretarice ju gasi. Jedino što će ti se naplatiti preslušavanje sekretarice tj onih poruka koje su ostavili tvoji pozivatelji. 

@dxer možeš aktivirati sekretaricu i na njoj podesiti preusmjeravanje svih poziva na istu. Preusmjeravanje poziva na vlastitu sekretaricu (primanje poziva na sekretaricu) je besplatno kada si u roamingu.

Aktivirati ju možeš slanjem SMS-a sadržaja SEK na 13111, a podesiti preusmjerenje svih poziva na istu možeš napraviti pozivanjem USSD koda **21*broj na koji se preusmjerava*11 #. Unutar usluge sekretarice postoji mogućnost personaliziranja pozdravne poruke i glasnovnog potpisa slijedeći upute govornog automata 0917000. Htio bih napomenuti da se preslušavanje poruka na sekretarici naplaćuje kao roaming odlazni poziv prema HR kada su u inozemstvu, stoga ih prema želji preslušaj kada se vratiš u Hrvatsku ako želiš izbjeći dodatni trošak. 

Pokušavam se prijaviti na 091 7000 , kaže da unesem svoj pretplatnički broj i ljestve i nakon što upišem svoj broj 091 xxxxxxx kaže da je broj nepostojeći. Da li prvo trebam aktivirati sekretaricu ?

A kako deaktivirati sekretaricu ?

Bedž

@dxer svakako pokušaj najprije aktivirati sekretaricu ako već nisi jer ako ona nije aktivna ne možeš ni postaviti pozdravnu poruku. Sekretaricu možeš deaktivirati slanjem poruke sadržaja NESEK na 1311. 

Odgovori