spajanje svoje isp opreme

  • 2 January 2024
  • 43 odgovora
  • 1244 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 14 odgovora

Pozdrav,dobio sam danas pppoe postavke user i pass, probao sam se spojit direkt preko svojeg routera  netgear raxe500 i nisam uspio,nema interneta

Inace imam njihov router innbox u92 


Odgovora 43

Razina korisnika 6
Bedž +6

Od A1 možeš zatražiti provjeru signala do GPON-a, to ti moraju uraditi ( dođe A1 tehničar i provjeri).

Razina korisnika 4
Bedž +3

@lakick tipkamo se privatnom porukom već pa si provjeri sve što nam trebaš od podataka dostaviti i organiziramo povratni kontakt prema tebi u vrlo kratkom roku. Hvala!

Rješeno,radi  

Razina korisnika 7
Bedž +4

Rješeno,radi  

Par riječi kako si riješio da i drugi ne lutaju….

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin , u par riječi ne stane kaj je sve prošal @lakick  sa svojim netgearom, možeš o tome čitati taamo (sad već ne smim ponoviti gdje). Uglavnom, puno,puno,puno iskusniji forumaši preporučuju tp link ili asusa, netgear je prilično mušičav i ne preporučuju ga običnim,tj.prosječnim korisnicima za A1 optiku preko HT-a

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ti očito ne shvaćaš da je nekima ovo jedini forum koji prate, i nisu besposličari kao ti da vise po cijele dane na forumima.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin , ja ti nisam kriva kaj cijeli tvoj "posal" na kraju bude ispal totalno bezvrijedan (uzalud si gubil vrijeme na kineze 🤣🤣🤣), ali i to valja spomenuti na A1 forumu- ljudi, NE KORISTITE huawei routere i ostale kineske shroutere jer imaju backdoor i sve šalju kinezima. 😂🤣🤣

https://www.bug.hr/propisi/po-uzoru-na-sad-i-hrvatska-ce-zabranjivati-sumnjive-proizvodjace-37465

A možda su i svi A1 problemi i sa brzinama interneta i fiksno i mobilno i vezani za svu kinesku shrot tehnologiju koju koriste i koju će morati zamijeniti u roku 5 godina.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nemaš ti blage veze otkad je Netgear kineski? Niti tvoj samsung ne bi radio bez kineskih dijelova! Jesi prava usidjelica!!!!!

Razina korisnika 6
Bedž +6

Eto vidiš, ja sam off topic govorila o (uskoro bezvrijednoj 😂) tvojoj temi o routerima, ne o netgearu, ali ti to nisi skužil (naravno da nisi 😂).

Moj Samsung je proizveden u Vijetnamu, a Samsung je prije 3 godine iselio sve svoje tvornice iz Kine jer je morao 😂.

https://www.poslovni.hr/svijet/samsung-odustao-od-proizvodnje-u-kini-358101

Netgear raxe500 sam spojil direkt u gpon huawei hg 8010(obavezno prije upisivanja postavki iskljuciti gpon i netgear router jer nam je tu radilo probleme nije netgear htio povuc automatske adrese)

Iza u routeru se moze ustekat u internet port,multi 2.5giga 

OBAVIJEST l - Na vlastitoj terminalnoj opremi potrebno je kreirati internet WAN sucelje (interface)
oÇVLAN ID 1203
oÇMode: Routing PPPoE
oÇPPPoE protocol (potreno je upisati pppoe username i pppoe password)
oÇIGMP proxy:disabled
oÇNAT: IPV4 enabled
oÇService type:internet

Treba se logirat u netgear ici advanced,internet postavke ukljucit da internet konekcija treba login ,odabrat pppoe i unjeti user i pass koje Vam daje sluzba za korisnike

Kad se router restarta treba dodati vlan od vipa internet 1203 jer bez toga ne radi

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@lakick sheraj info samo si pazi da ne objaviš neki osobni podatak ili log in podatke i sve 👌🏼 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto vidiš, ja sam off topic govorila o (uskoro bezvrijednoj 😂) tvojoj temi o routerima, ne o netgearu, ali ti to nisi skužil (naravno da nisi 😂).

Moj Samsung je proizveden u Vijetnamu, a Samsung je prije 3 godine iselio sve svoje tvornice iz Kine jer je morao 😂.

https://www.poslovni.hr/svijet/samsung-odustao-od-proizvodnje-u-kini-358101

Pričam o el dijelovima a ne tvornicama u Kini. Moju temu barem ne zatvore za komentare kao tvoju.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin , ajd baš me zanima koje kineske dijelove Samsung koristi, kad si ih već spomenul,onda ih i nabroji.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma da ti ne bi nabrajao ionako imaš vremena sa kojim ne znaš šta da radiš pa surfaj! I kao što vidiš i dalje operateri koriste i prodaju ZTE(Kinesku opremu) i Huawei uređaje. Ta tvoja prastara Ultra mislim da bi prije nabrojao ne kineske dijelove na i u njoj...

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pričaš gluposti, pa ne želiš nabrojat jer nemaš kaj i nabrojat -Samsung u svojim flagshipovima nema ni trunčicu kineskih dijelova.

A1 ne smije u svojoj mrežnoj infrastrukturi koristiti ništa "sumnjivo", a ono kaj već ima mora zamijeniti u roku 5 godina. (u svojoj infrastrukturi, korisnici nek se bakću sa čim hoće,samo je pitanje kak bu se ti routeri ponašali u mreži sa 0% kineskih komponenti 😝🤣)

Moja ultra stara 🤣. A još dvije nadogradnje će dobit. I ima 16 GB RAM-a, kaj nema ni s23 serija 😆😂

Razina korisnika 7
Bedž +4

Surfaj istraži i vidjet ćeš kakvog kineza imaš! Već kad spominješ RAM koji ti je u mobu jel znaš tko ih je proizveo? Shvatili  u Samsungu da je zasad previše 16GB RAM-a u mobitelu! Uče na greškama. Evo jedan primjer Samsung Galaxy A34 5G ima kineski chip.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Galaxy A serija NIJE flagship serija.

Flagshipovi S  serije nemaju ništa kineskog od 2019.godine! Kompletno izgrađeni samsungovim i njegovim NE-kineskim partnerskim komponentama!

Ajde da više ne spamamo temu sa mojim Samsungom. Izgurat ćemo rješenje koje je jedino bitno u ovoj temi.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Di sam ja spomenuo flagship uređaje? Tvoj konkretno ima na prvom mosfetu Kinesku zener diodu ,a dalje sama istražuj. Nije mi jasno da Samsung koristi Kineske komponente moraš hitno promijeniti marku mobitela!

Odgovori