spajanje svoje isp opreme

  • 2 January 2024
  • 43 odgovora
  • 1244 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 14 odgovora

Pozdrav,dobio sam danas pppoe postavke user i pass, probao sam se spojit direkt preko svojeg routera  netgear raxe500 i nisam uspio,nema interneta

Inace imam njihov router innbox u92 


Odgovora 43

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koju vrstu internet priključka imaš? VDSL2/ADSL+, bakar GE, optika GE, GPON

Koju vrstu internet priključka imaš? VDSL2/ADSL+, bakar GE, optika GE, GPON

Optika  1giga ,GPON huawei hg8010hv6 (to mi ostalo od ht-a nisu mjenjali

Razina korisnika 7
Bedž +4

Na netgear raxe500 nemaš priključak gdje spojiti optički kabel. Taj router možeš samo koristiti kao AP koji je spojen na glavni router trenutno  innbox u92. 

Na netgear raxe500 nemaš priključak gdje spojiti optički kabel. Taj router možeš samo koristiti kao AP koji je spojen na glavni router trenutno  innbox u92. 

Nema veze  sta ruter ima mogucnost pppoe konekcije?

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Imalo bi veze da ga možeš spojiti na optički kabel kao što ti je spojen innbox u92. Tako reći svaki router ima mogućnost pppoe konekcije samo za to treba i fizički biti spojen na bakar, kabel ili optiku da bi to radilo. Jedino da  innbox u92 staviš u bridge i spojiš sa netgear i sa njega onda odrađuješ sve konekcije.

Imalo bi veze da ga možeš spojiti na optički kabel kao što ti je spojen innbox u92. Tako reći svaki router ima mogućnost pppoe konekcije samo za to treba i fizički biti spojen na bakar, kabel ili optiku da bi to radilo.

u92 nije spojen optickim kablom,nego utp kablom koji ide iz hg8010,opticki kabel je spojen u gpon,prije sam imao ht speedport  smart 3,i on je bio spojen utp kablom,znaci niti u jedan router nije optika spojena direkt

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hah i šta ti sad hoćeš izbaciti tj gdje staviti netgera? I na koji priključak lana si stavio lan kabel na netgeru?

Hah i šta ti sad hoćeš izbaciti tj gdje staviti netgera? I na koji priključak lana si stavio lan kabel na netgeru?

Želim izbaciti u92 da umjesto njega bude netgear,na netgearu je lan kabel u internet port

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači iz hg8010 u netgera. Ako je taj priključak di piše internet WAN port onda bi trebalo funkcionirati. Di su ti dosad bile upisane pppoe postavke u hg8010 ili innbox u92

Znači iz hg8010 u netgera. Ako je taj priključak di piše internet WAN port onda bi trebalo funkcionirati. Di su ti dosad bile upisane pppoe postavke u hg8010 ili innbox u92

Sva 3 porta mogu biti van al ovaj je kao glavni,moze se birat koji bude. 

Ne znam di su bile upisane pppoe postavke danas su mi iz a1 tehnicke dali pppoe user i pass. 

U innbox u92 ih nisam našao nigdje

A u hg8010 nisam nikad se logirao,kako se uđe u njega?

Razina korisnika 7
Bedž +4

Očito su postavke u hg8010 pošto je on glavni router. Tako da ne bi trebao upisivati ništa u netgear pošto je glavni hg8010 i moralo bi sve proraditi na auto kad spojiš lan hg8010 u WAN netgear .

Očito su postavke u hg8010 pošto je on glavni router. Tako da ne bi trebao upisivati ništa u netgear pošto je glavni hg8010 i moralo bi sve proraditi na auto kad spojiš lan hg8010 u WAN netgear .

Ne radi ,nema interneta

Razina korisnika 2

Od kad A1 opticki internet radi preko pppoe a ne preko dhcp konekcije? 

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Razina korisnika 2

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pošto si u GPON tvoj hg8010 je jedini koji treba imati postavke za logiranje. Ostali se spajaju na njega lan wan vezom. Jedino je još da probaš direkt GPON kabel staviti u netgera i onda upisati postavke za logiranje.

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Nisu mi dali vlan podatke,cekam tehnicare da zovu natrag

Pošto si u GPON tvoj hg8010 je jedini koji treba imati postavke za logiranje. Ostali se spajaju na njega lan wan vezom. Jedino je još da probaš direkt GPON kabel staviti u netgera i onda upisati postavke za logiranje.

Ne radi direkt uGPON

Pital sam ih kamo spajam vele u u92 

Ne dobiva nikakve adrese

 

Razina korisnika 2

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Nisu mi dali vlan podatke,cekam tehnicare da zovu natrag

Za A1 su ti gore napisani VLAN-ovi

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Nisu mi dali vlan podatke,cekam tehnicare da zovu natrag

Za A1 su ti gore napisani VLAN-ovi

Upisao i ne radi,nema interneta

Razina korisnika 2

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Nisu mi dali vlan podatke,cekam tehnicare da zovu natrag

Za A1 su ti gore napisani VLAN-ovi

Upisao i ne radi,nema interneta

Gdje si ih upisao? U GPON ili svoj router? Koliko sam te razumio ti koristis GPON od t coma za A1 internet. U GPONU su ti onda ostali VLAN-ovi od T coma i tamo ih moraš promjenit. Pored toga ne znam (provjeri) da li se mora i Mac adresa i serijski broj uređaja podudarat da bi dobio internet, ako da, ti njima moraš javit mac adresu i serijski broj  svog uređaja da ih ubace u sistem. Ne znam sa kim si pričao? Sa službom za korisnike?

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Nisu mi dali vlan podatke,cekam tehnicare da zovu natrag

Za A1 su ti gore napisani VLAN-ovi

Upisao i ne radi,nema interneta

Gdje si ih upisao? U GPON ili svoj router? Koliko sam te razumio ti koristis GPON od t coma za A1 internet. U GPONU su ti onda ostali VLAN-ovi od T coma i tamo ih moraš promjenit. Pored toga ne znam (provjeri) da li se mora i Mac adresa i serijski broj uređaja podudarat da bi dobio internet, ako da, ti njima moraš javit mac adresu i serijski broj  svog uređaja da ih ubace u sistem. Ne znam sa kim si pričao? Sa službom za korisnike?

Upisao sam ih u svoj router netgear raxe500

U GPON se ne mogu ulogirat

GPON iz njega ide utp u a1 router innbox u92

 

Zvali su me iz a1 tehnicke,dobard dan stavili smo vam router u92 u bridge mode,on mora ostati,vaš router spojite u u92 jer direkt ne moze moj u gpon, unesite user i passs koji su mi dali i vele da mora radit.i tu smo prekinuli ja probao i ne radi,sad cekam od 15h da me zovu natrag jer sam zvao da nema interneta

Razina korisnika 2

Sad su me zvali da su innbox u92 stavili u bridge mode i rekli nek u svoj router upisem pppoe podatke i da treba radit,ali ne radi nema interneta ni na mojem ni na u92

Jesi dobio i ubacio njihove VLAN podatke?

za A1 priključak vlanovi:

Internet VLAN ID ---> 1203

IPTV VLAN ID ---> 3986

VoIP VLAN ID ---> 4000

Nisu mi dali vlan podatke,cekam tehnicare da zovu natrag

Za A1 su ti gore napisani VLAN-ovi

Upisao i ne radi,nema interneta

Gdje si ih upisao? U GPON ili svoj router? Koliko sam te razumio ti koristis GPON od t coma za A1 internet. U GPONU su ti onda ostali VLAN-ovi od T coma i tamo ih moraš promjenit. Pored toga ne znam (provjeri) da li se mora i Mac adresa i serijski broj uređaja podudarat da bi dobio internet, ako da, ti njima moraš javit mac adresu i serijski broj  svog uređaja da ih ubace u sistem. Ne znam sa kim si pričao? Sa službom za korisnike?

Upisao sam ih u svoj router netgear raxe500

U GPON se ne mogu ulogirat

GPON iz njega ide utp u a1 router innbox u92

 

Zvali su me iz a1 tehnicke,dobard dan stavili smo vam router u92 u bridge mode,on mora ostati,vaš router spojite u u92 jer direkt ne moze moj u gpon, unesite user i passs koji su mi dali i vele da mora radit.i tu smo prekinuli ja probao i ne radi,sad cekam od 15h da me zovu natrag jer sam zvao da nema interneta

GPON ima krive VLAN-ove  i zato nemas konekciju

Razina korisnika 6
Bedž +6

@lakick , odi na pc expert forum i tam pitaj kaj, gdje, kak treba sve podesiti, nekaj krivo radiš. Modovi, sorry za spominjanje drugog foruma, ali ovdje naš forumaš nebu našal rješenje kao tamo.

P.S. jedna napomena. A1 ti neće pružiti podršku jer imaš svoju opremu, tj.pružit će ti podršku do njihovog routera (dobil si bridge mode), a dalje si prepušten sam sebi (konfiguriranje tvoje mreže). Zato sam i spomenula drugi forum, modovi-molim ne brišite ga 😘

Odgovori