Riješeno

Optika u Kaštelima

  • 5 December 2023
  • 62 odgovora
  • 2099 pregleda

Razina korisnika 2

Što je s optikom u Kaštelima? Kabeli provučeni ima pola godine, kolege se lijepo slikale ispred kutije za spajanje, rečeno da će sve bit spojeno 15. listopada i još ništa. Ima li ikakva informacija? Neki čekaju tu optiku jako nestrpljivo zbog brzine uploada.

Probajte ne dati nekakav generički odgovor nego saznati konkretnu informaciju, molim Vas!

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 22 December 2023, 10:56

Pogledaj original

Odgovora 62

Razina korisnika 2

Legendice, poslat cu ja, al vec vidim odgovor: Nazalost usluga trenutno nije dostupna kod vas.

Razina korisnika 2

Fiksnu mrežu je gradil konektor.hr. koji su pak ti? Evo ovdje sve lijepo piše

 

 

Nickno puno ti se zahvaljujem na ovom!

 

Sad bar imam nekog konkretno zvati.

Jesi ih kontaktirao? Ja sam pisao onom tipu iz konektora i odgovorio mi je da bi moja adresa (Žrnovnica, koja spada pod isti PRŠI kao i tvoja Kaštela)  trebala bit dostupna ovaj mjesec 

Nisam. U guzvi sam ovih dana (ko i vecina nas) pa nisam imao dodatnog bandwitha za rasprave i borbe s vjetrenjacama. Al sam kontaktirao preko SZK i pogodi sta? Nisam dobio nikakav konkretan odgovor.

Razina korisnika 4
Bedž +3

OVDJE nam se mogu javiti svi zainteresirani za uslugu putem optičke mreže u svrhu provjere proširenja mreže i dostupnosti općenito.

Od podataka su nam potrebni: 

  • ime i prezime
  • OIB
  • kontakt broj
  • adresa (puni naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto)
  • radi li se o kući ili zgradi (koliko katova, stanova)
     

Imali kakvih novosti ili ikakvoga pomaka po pitanju priključenja optike? Jel ikome spojilo? 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Avangard večer! 

Provjeravamo tvoj slučaj, kao i sve zaprimljene. Nismo te zaboravili, ne brini 🙂

Vjerujem da ćemo uskoro baratati s konkretnijim podacima i informacijama, koje ćemo po zaprimanju odmah podijeliti s tobom!

Molim te samo za još malo strpljenja. 

Razina korisnika 1

Imali kakvih novosti ili ikakvoga pomaka po pitanju priključenja optike? Jel ikome spojilo? 

tuga , jad i čemer, s ovim bi se trebao pozabaviti hakom a vjv i europske institucije, znači prodana mi je usluga neki dan od a1, sve dogovoreno, evo i instalacija je ušla u kuću, međutim glavni kabel koji ide od šahte do glavne ceste uopće nije provučen, iako su gospoda izvođači radova uredno javili da je ulica gotova, i kao što sam saznao ima takvih masu slučajeva

Mile ti gospe jel kome spojilo ovu optiku? 

Pa sta to toliko traje nije mi jasno... Sta nismo odavno tribali bit spojeni? 

Razina korisnika 1

Jest meni al nakon zvanja na svim mogućim razinama xD

Zato je meni i dalje 0 u Kaštel Lukšiću.. A1 kaže: provjeravaj ko idiot stranicu provjera dostupnosti.. A ljudi se spajaju (prije 2 dana prika mi u Sućurcu poviše magistrale kraj nove benzinske) sasvim uredno… A meni 100m od kuće DČ (distribucijski čvor) i mogu gledat u njega.. Zvao još 5-6 tehničara / instalatera / prodajnih predstavnika  i nitko nezna di je zapelo, niti kad će se rješit..  Moderatori nemojte me pitat OIB i ostale stvari imate u porukama..

Razina korisnika 1

ma ja imam optiku evo mjesec dana i kad upišem svoju adresu nije dostupna uopće tako da to ne moraš ni gledat jer to ne ažuriraju . a što se tiče spajanja ako nemaš opciju preko zraka tj stupova vjv su ovi šta su radili vodu i kanalizaciju ti polomili cijevi kao i ostalih 90% slučajeva, al bi netko, pogotovo izvođač trebao znati tu informaciju i to opet nije zapreka da ti prokopaju optiku do tvoje kuće ili šahte, di već ide i dokle može doći

Razina korisnika 2

Ja još uvijek nemam optiku iako me prodajni agent zvao prije više od mjesec i prodao mi uslugu. Susjedu su mi provukli instalacije od stupa do u kuću, dali mu modem, ali signala u kabelima nema. Tako da mu oprema stoji u leru. To je bilo prije tri tjedna.

 

Zali boze firme i profesionalnosti.

Kako doći do tog prodajnog agenta? Meni ugovor za adsl na HTu ističe za 3 mj. možda mi se posreći sa ovima. 

Razina korisnika 1
Bedž +1

@enedic pozdrav, slobodno nam pošalji punu adresu OVDJE kako bi napravili detaljniju provjeru. 

Evo isteka mi ugovor sa iskonom i sta sad da radin... Dali cekat ove lazove da mi provuku optiku ili produzit ugovor sa iskonom... 

Evo isteka mi ugovor sa iskonom i sta sad da radin... Dali cekat ove lazove da mi provuku optiku ili produzit ugovor sa iskonom... 

Ja sam prije 3 mjeseca prešao na HT MAX2 5G, no bez ugovorne obaveze, čisto da imam otvorenu opciju za preći na optiku kada se ili A1 uozbilji, ili kada drugi (npr. HT) budu mogli nuditi optiku na mojoj lokaciji u K, Sućurcu. Za sada sam zadovoljan i sa ovom 5G varijantom, ping nije baš idealan, ali je brzina zato puno bolja od bakra: 200/100, barem kao privremena varijanta do dolaska optike za ozbiljno 😁

Jučer su me kontaktirali iz A1 vezano za uvođenje optike, izabrao sam najbrži paket 2Gbit/1Gbit + Telefon uz ugovornu obavezu od 24mj, s tim da prvih 12mj ide po 50% cijeni, pa ćemo vidjeti kako će to proći za 9 dana kad je dogovorena instalacija opreme kod mene u kući u K. Sućurcu :)

Razina korisnika 2

Jučer su me kontaktirali iz A1 vezano za uvođenje optike, izabrao sam najbrži paket 2Gbit/1Gbit + Telefon uz ugovornu obavezu od 24mj, s tim da prvih 12mj ide po 50% cijeni, pa ćemo vidjeti kako će to proći za 9 dana kad je dogovorena instalacija opreme kod mene u kući u K. Sućurcu :)

Lolo tako mi je i samom bilo. Sve sam i ja ugovoria, medjutim sipak. Al eto, bar su bez natezanja priznali da ce mi isplatit 450 eura jer uslugu nisu sproveli u roku, a ni ne znaju kad ce.

 

S obzirom na tu isplatu, jednom kad sprovedu internet to znaci da su mi platili unaprid skoro 2 godine interneta.

 

E sad kad ce spojit, to Sinjska Gospa ne zna.

Razina korisnika 2

Jučer su me kontaktirali iz A1 vezano za uvođenje optike, izabrao sam najbrži paket 2Gbit/1Gbit + Telefon uz ugovornu obavezu od 24mj, s tim da prvih 12mj ide po 50% cijeni, pa ćemo vidjeti kako će to proći za 9 dana kad je dogovorena instalacija opreme kod mene u kući u K. Sućurcu :)

Lolo tako mi je i samom bilo. Sve sam i ja ugovoria, medjutim sipak. Al eto, bar su bez natezanja priznali da ce mi isplatit 450 eura jer uslugu nisu sproveli u roku, a ni ne znaju kad ce.

 

S obzirom na tu isplatu, jednom kad sprovedu internet to znaci da su mi platili unaprid skoro 2 godine interneta.

 

E sad kad ce spojit, to Sinjska Gospa ne zna.

I kad ti spoje nećeš biti sretan jer im internet puca svako malo, ping skače svako malo. Bolje mi je radilo na t šljamovom adsl-u. I to se događa na internetu unutar države a sad samo zamisli kakve su rute tek zakupili van države. Stoka jebena stoka koja se prema korisnicima ponaša kao krpelj prema psu. Sisat lovu svakog mjeseca znaju, to znaju. I onda se još prave kao da ne znaju u čemu je problem

Razina korisnika 2

I kad ti spoje nećeš biti sretan jer im internet puca svako malo, ping skače svako malo. Bolje mi je radilo na t šljamovom adsl-u. I to se događa na internetu unutar države a sad samo zamisli kakve su rute tek zakupili van države. Stoka jebena stoka koja se prema korisnicima ponaša kao krpelj prema psu. Sisat lovu svakog mjeseca znaju, to znaju. I onda se još prave kao da ne znaju u čemu je problem

 

Znači nema kraja dobrim vijestima iz radionice A1 tvrtke.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@SC0RPl0N pozdrav. Žao mi je čuti da imaš poteškoće s uslugom. Slobodno nam OVDJE pošalji podatke o vlasniku iste kako bi napravili provjeru i po potrebi prijavu nadležnom odjelu. 

Razina korisnika 2

@SC0RPl0N pozdrav. Žao mi je čuti da imaš poteškoće s uslugom. Slobodno nam OVDJE pošalji podatke o vlasniku iste kako bi napravili provjeru i po potrebi prijavu nadležnom odjelu. 

Nemam ništa protiv vas i tehničara koji radite za sitne novce niti vi možete pomoć u ovom slučaju, Sve što bi se uradilo je provjera veze od mog routera do centrale a tu nije problem. Nisam jedini sa istim problemom ima nas desetke tisuća a odgovorni u A1 itekako znaju o čemu se radi. Podkapacitiranost OLT-ova s obzirom na ukupni bandwidth korisnika. A1 je prikupio mnogo novih korisnika širokopojasnog interneta a i dan danas ubacuje deset gigabitne OLT-ove u upotrebu na koje nakači stotinjak i više korisnika. To je kao da slona ideš progurat kroz cijev široku pola metra. A1 kao i drugi operateri znao je povisit cijene usluga s izgovorom na inflaciju da bi taj višak novaca izvukli van iz države ne uloživši ni eura  ( novca isisanog od nas korisnika) u dio infrastrukture gdje se evidentno trebalo uložit da bi mi imali uslugu adekvatnu novcima koje plaćamo svaki mjesec. Problem nije od danas, nije od jučer, kao što vidiš po dosta starijim postovima na istu temu taj problem traje već skoro godinu dana. Država ima namjeru ulagat u međugradsku infrastrukturu i vjerovatno A1 čeka da netko drugi( u ovom sliučaju država) napravi ono što su oni ima već barem godinu dana trebali napravit jer ako povećavaš deset i više puta propusnost po pojedinom korisniku trebaš automatski povećat propusnost između općina i gradova a to se ne radi. Tako svaka čast vama koji vjerovatno i imate volje za pomoći ali u pitanju je rješenje koje je daleko od vaše domene i utjecaja. Možda bi jedna peticija sa desetkom tisuća potpisa prema HAKOMU i urodila plodom. Da se mene pita oduzeo bi vam koncesiju za primjer drugima.

Razina korisnika 2

Nemam ništa protiv vas i tehničara koji radite za sitne novce niti vi možete pomoć u ovom slučaju, Sve što bi se uradilo je provjera veze od mog routera do centrale a tu nije problem. Nisam jedini sa istim problemom ima nas desetke tisuća a odgovorni u A1 itekako znaju o čemu se radi. Podkapacitiranost OLT-ova s obzirom na ukupni bandwidth korisnika. A1 je prikupio mnogo novih korisnika širokopojasnog interneta a i dan danas ubacuje deset gigabitne OLT-ove u upotrebu na koje nakači stotinjak i više korisnika. To je kao da slona ideš progurat kroz cijev široku pola metra. A1 kao i drugi operateri znao je povisit cijene usluga s izgovorom na inflaciju da bi taj višak novaca izvukli van iz države ne uloživši ni eura  ( novca isisanog od nas korisnika) u dio infrastrukture gdje se evidentno trebalo uložit da bi mi imali uslugu adekvatnu novcima koje plaćamo svaki mjesec. Problem nije od danas, nije od jučer, kao što vidiš po dosta starijim postovima na istu temu taj problem traje već skoro godinu dana. Država ima namjeru ulagat u međugradsku infrastrukturu i vjerovatno A1 čeka da netko drugi( u ovom sliučaju država) napravi ono što su oni ima već barem godinu dana trebali napravit jer ako povećavaš deset i više puta propusnost po pojedinom korisniku trebaš automatski povećat propusnost između općina i gradova a to se ne radi. Tako svaka čast vama koji vjerovatno i imate volje za pomoći ali u pitanju je rješenje koje je daleko od vaše domene i utjecaja. Možda bi jedna peticija sa desetkom tisuća potpisa prema HAKOMU i urodila plodom. Da se mene pita oduzeo bi vam koncesiju za primjer drugima.

 

Da li bi isti problem bio da se uzme optika preko HT-a u Kaštelima (jednom kad im ova ekipa iz A1 dozvoli)?

 

EDIT: Btw, ja sam već poslao mail HAKOM-u, ministarstvu prometa i infrastrukture kao i SAFU-u. A koliko čujem i Grad Kaštela će poslati skupno pritužbu u ime svih zahvaćenih korisnika u Kaštelima.

Razina korisnika 2

Nemam ništa protiv vas i tehničara koji radite za sitne novce niti vi možete pomoć u ovom slučaju, Sve što bi se uradilo je provjera veze od mog routera do centrale a tu nije problem. Nisam jedini sa istim problemom ima nas desetke tisuća a odgovorni u A1 itekako znaju o čemu se radi. Podkapacitiranost OLT-ova s obzirom na ukupni bandwidth korisnika. A1 je prikupio mnogo novih korisnika širokopojasnog interneta a i dan danas ubacuje deset gigabitne OLT-ove u upotrebu na koje nakači stotinjak i više korisnika. To je kao da slona ideš progurat kroz cijev široku pola metra. A1 kao i drugi operateri znao je povisit cijene usluga s izgovorom na inflaciju da bi taj višak novaca izvukli van iz države ne uloživši ni eura  ( novca isisanog od nas korisnika) u dio infrastrukture gdje se evidentno trebalo uložit da bi mi imali uslugu adekvatnu novcima koje plaćamo svaki mjesec. Problem nije od danas, nije od jučer, kao što vidiš po dosta starijim postovima na istu temu taj problem traje već skoro godinu dana. Država ima namjeru ulagat u međugradsku infrastrukturu i vjerovatno A1 čeka da netko drugi( u ovom sliučaju država) napravi ono što su oni ima već barem godinu dana trebali napravit jer ako povećavaš deset i više puta propusnost po pojedinom korisniku trebaš automatski povećat propusnost između općina i gradova a to se ne radi. Tako svaka čast vama koji vjerovatno i imate volje za pomoći ali u pitanju je rješenje koje je daleko od vaše domene i utjecaja. Možda bi jedna peticija sa desetkom tisuća potpisa prema HAKOMU i urodila plodom. Da se mene pita oduzeo bi vam koncesiju za primjer drugima.

 

Da li bi isti problem bio da se uzme optika preko HT-a u Kaštelima (jednom kad im ova ekipa iz A1 dozvoli)?

 

EDIT: Btw, ja sam već poslao mail HAKOM-u, ministarstvu prometa i infrastrukture kao i SAFU-u. A koliko čujem i Grad Kaštela će poslati skupno pritužbu u ime svih zahvaćenih korisnika u Kaštelima.

Kod mene osobno još nije problem na lokalnom čvoru jer je još uvijek premali broj korisnika spojen na njega što ne znači da kad većina mještana ugovori optiku neće problem bit i tu, ukoliko ostanu na 10 Gbit OLT-ovima i tu će bit još jedno usko grlo prije onog međugradskog dakle internet će mi bit još gori. Nakon koje se točke spaja T com na tuđoj infrastrukturi ne znam. Ako se spaja iza lokalnog čvora koji također može bit zagušen onda problem sa oscilacijom pinga i trzanjem veze nećeš u potpunosti izbjeć dok god A1 bude štedio na infrastrukturi

Razina korisnika 2

Nemam ništa protiv vas i tehničara koji radite za sitne novce niti vi možete pomoć u ovom slučaju, Sve što bi se uradilo je provjera veze od mog routera do centrale a tu nije problem. Nisam jedini sa istim problemom ima nas desetke tisuća a odgovorni u A1 itekako znaju o čemu se radi. Podkapacitiranost OLT-ova s obzirom na ukupni bandwidth korisnika. A1 je prikupio mnogo novih korisnika širokopojasnog interneta a i dan danas ubacuje deset gigabitne OLT-ove u upotrebu na koje nakači stotinjak i više korisnika. To je kao da slona ideš progurat kroz cijev široku pola metra. A1 kao i drugi operateri znao je povisit cijene usluga s izgovorom na inflaciju da bi taj višak novaca izvukli van iz države ne uloživši ni eura  ( novca isisanog od nas korisnika) u dio infrastrukture gdje se evidentno trebalo uložit da bi mi imali uslugu adekvatnu novcima koje plaćamo svaki mjesec. Problem nije od danas, nije od jučer, kao što vidiš po dosta starijim postovima na istu temu taj problem traje već skoro godinu dana. Država ima namjeru ulagat u međugradsku infrastrukturu i vjerovatno A1 čeka da netko drugi( u ovom sliučaju država) napravi ono što su oni ima već barem godinu dana trebali napravit jer ako povećavaš deset i više puta propusnost po pojedinom korisniku trebaš automatski povećat propusnost između općina i gradova a to se ne radi. Tako svaka čast vama koji vjerovatno i imate volje za pomoći ali u pitanju je rješenje koje je daleko od vaše domene i utjecaja. Možda bi jedna peticija sa desetkom tisuća potpisa prema HAKOMU i urodila plodom. Da se mene pita oduzeo bi vam koncesiju za primjer drugima.

 

Da li bi isti problem bio da se uzme optika preko HT-a u Kaštelima (jednom kad im ova ekipa iz A1 dozvoli)?

 

EDIT: Btw, ja sam već poslao mail HAKOM-u, ministarstvu prometa i infrastrukture kao i SAFU-u. A koliko čujem i Grad Kaštela će poslati skupno pritužbu u ime svih zahvaćenih korisnika u Kaštelima.

Kod mene osobno još nije problem na lokalnom čvoru jer je još uvijek premali broj korisnika spojen na njega što ne znači da kad većina mještana ugovori optiku neće problem bit i tu, ukoliko ostanu na 10 Gbit OLT-ovima i tu će bit još jedno usko grlo prije onog međugradskog dakle internet će mi bit još gori. Nakon koje se točke spaja T com na tuđoj infrastrukturi ne znam. Ako se spaja iza lokalnog čvora koji također može bit zagušen onda problem sa oscilacijom pinga i trzanjem veze nećeš u potpunosti izbjeć dok god A1 bude štedio na infrastrukturi

 

Kako sam ja razumio ova opticka mreza koju je provlacio A1 je otvorena. Tako su predstavnici tvrtke rekli kad su se prije skoro godinu dana naslikavali pokraj kutije na Plavom Jadranu.

 

Svi korisnici će time imati mogućnost besplatnog priključka na mrežu, odnosno kabel do kuće ili zgrade i instalacija u samom stanu je besplatna. Ono što korisnik mora platiti je po našim aktivnim komercijalnim uvjetima kupiti uslugu od A1 ili od drugog operatera jer je ovo otvorena mreža, a korisnik sam bira brzinu" – objasnio je Skender.

 

Da li se to i dalje racuna da ce HT bit na tudjoj infrastrukturi ili je to sad zajednicka?

Razina korisnika 2

Nemam ništa protiv vas i tehničara koji radite za sitne novce niti vi možete pomoć u ovom slučaju, Sve što bi se uradilo je provjera veze od mog routera do centrale a tu nije problem. Nisam jedini sa istim problemom ima nas desetke tisuća a odgovorni u A1 itekako znaju o čemu se radi. Podkapacitiranost OLT-ova s obzirom na ukupni bandwidth korisnika. A1 je prikupio mnogo novih korisnika širokopojasnog interneta a i dan danas ubacuje deset gigabitne OLT-ove u upotrebu na koje nakači stotinjak i više korisnika. To je kao da slona ideš progurat kroz cijev široku pola metra. A1 kao i drugi operateri znao je povisit cijene usluga s izgovorom na inflaciju da bi taj višak novaca izvukli van iz države ne uloživši ni eura  ( novca isisanog od nas korisnika) u dio infrastrukture gdje se evidentno trebalo uložit da bi mi imali uslugu adekvatnu novcima koje plaćamo svaki mjesec. Problem nije od danas, nije od jučer, kao što vidiš po dosta starijim postovima na istu temu taj problem traje već skoro godinu dana. Država ima namjeru ulagat u međugradsku infrastrukturu i vjerovatno A1 čeka da netko drugi( u ovom sliučaju država) napravi ono što su oni ima već barem godinu dana trebali napravit jer ako povećavaš deset i više puta propusnost po pojedinom korisniku trebaš automatski povećat propusnost između općina i gradova a to se ne radi. Tako svaka čast vama koji vjerovatno i imate volje za pomoći ali u pitanju je rješenje koje je daleko od vaše domene i utjecaja. Možda bi jedna peticija sa desetkom tisuća potpisa prema HAKOMU i urodila plodom. Da se mene pita oduzeo bi vam koncesiju za primjer drugima.

 

Da li bi isti problem bio da se uzme optika preko HT-a u Kaštelima (jednom kad im ova ekipa iz A1 dozvoli)?

 

EDIT: Btw, ja sam već poslao mail HAKOM-u, ministarstvu prometa i infrastrukture kao i SAFU-u. A koliko čujem i Grad Kaštela će poslati skupno pritužbu u ime svih zahvaćenih korisnika u Kaštelima.

Kod mene osobno još nije problem na lokalnom čvoru jer je još uvijek premali broj korisnika spojen na njega što ne znači da kad većina mještana ugovori optiku neće problem bit i tu, ukoliko ostanu na 10 Gbit OLT-ovima i tu će bit još jedno usko grlo prije onog međugradskog dakle internet će mi bit još gori. Nakon koje se točke spaja T com na tuđoj infrastrukturi ne znam. Ako se spaja iza lokalnog čvora koji također može bit zagušen onda problem sa oscilacijom pinga i trzanjem veze nećeš u potpunosti izbjeć dok god A1 bude štedio na infrastrukturi

 

Kako sam ja razumio ova opticka mreza koju je provlacio A1 je otvorena. Tako su predstavnici tvrtke rekli kad su se prije skoro godinu dana naslikavali pokraj kutije na Plavom Jadranu.

 

Svi korisnici će time imati mogućnost besplatnog priključka na mrežu, odnosno kabel do kuće ili zgrade i instalacija u samom stanu je besplatna. Ono što korisnik mora platiti je po našim aktivnim komercijalnim uvjetima kupiti uslugu od A1 ili od drugog operatera jer je ovo otvorena mreža, a korisnik sam bira brzinu" – objasnio je Skender.

 

Da li se to i dalje racuna da ce HT bit na tudjoj infrastrukturi ili je to sad zajednicka?

Krivo interpetirano. A1 je uložio pola novaca potrebnih za projekt i ta mreža je njihova. Za moju adresu na T com stranici stoji da mi ni dan danas njihov optički priključak nije dostupan a koristim optiku od A1 već mjesec ipo dana

Odgovori