Riješeno

Optika u Kaštelima

  • 5 December 2023
  • 71 odgovor
  • 2541 pregled


Prikaži prvu objavu

Odgovora 71

Razina korisnika 4
Bedž +3

Javi nam se prema uputi od ranije pa ćemo provjeriti. 🙂

ogromnu grešku si napravia, da su te odjavili sa postojećeg morali bi ti po hitnom postupku dovest optički kabel do kuće jer ne smiješ bit bez interneta

Nisam se uopće htio upuštati u takve igrice. Prije HT-a sam bio na Iskonu i desio se neki problem na parici, pa sam bio bez interneta i telefona jedno 3 tjedna, ako ne i mjesec dana, više se ne sjećam, uz slanje požurnica tehničarima i sl.

 

Sada sam na HT MAX2 5G uz brzinu 200/100 (bez ugovorne obaveze), što je opet 10 puta bolje od parice, ali i 10 puta lošije od A1 Giga NET paketa, no podnošljivo, tako da mi se toliko i ne žuri preći na optiku, posebno kada čitam ovdje gomilu postova iskustava ljudi sa A1 optikom ;)

 

Ipak mislim da ću u konačnici čekati da i HT dobije pravo na korištenje optike koju će A1 jednom morati dovršiti, oni mi ipak djeluju kao malo ozbiljnija firma, vrijeme će pokazati :)

Mile ti gospe jel kome spojilo ovu optiku? 

Pa sta to toliko traje nije mi jasno... Sta nismo odavno tribali bit spojeni? 

Razina korisnika 1

Jest meni al nakon zvanja na svim mogućim razinama xD

Zato je meni i dalje 0 u Kaštel Lukšiću.. A1 kaže: provjeravaj ko idiot stranicu provjera dostupnosti.. A ljudi se spajaju (prije 2 dana prika mi u Sućurcu poviše magistrale kraj nove benzinske) sasvim uredno… A meni 100m od kuće DČ (distribucijski čvor) i mogu gledat u njega.. Zvao još 5-6 tehničara / instalatera / prodajnih predstavnika  i nitko nezna di je zapelo, niti kad će se rješit..  Moderatori nemojte me pitat OIB i ostale stvari imate u porukama..

Razina korisnika 1

ma ja imam optiku evo mjesec dana i kad upišem svoju adresu nije dostupna uopće tako da to ne moraš ni gledat jer to ne ažuriraju . a što se tiče spajanja ako nemaš opciju preko zraka tj stupova vjv su ovi šta su radili vodu i kanalizaciju ti polomili cijevi kao i ostalih 90% slučajeva, al bi netko, pogotovo izvođač trebao znati tu informaciju i to opet nije zapreka da ti prokopaju optiku do tvoje kuće ili šahte, di već ide i dokle može doći

Razina korisnika 6
Bedž +6

Svi koji nisu bili obuhvaćeni ovim eu planom za koji prozivate A1, bojim se da će morati čekati ovo

https://www.poslovni.hr/hrvatska/drzavni-internet-gradit-ce-ericsson-nt-i-strabag-investicija-od-2095-mil-eura-4419041

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

"Ono što korisnik mora platiti je po našim aktivnim komercijalnim uvjetima kupiti uslugu od A1 ili od drugog operatera jer je ovo otvorena mreža"…

Pa pošaljite upit HT-u ili Telemachu, pa vidite kaj će vam oni odgovoriti. A i A1 pošaljite upit ako baš želite A1.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa nazovi Kaštelu onda i pitaj gdi je zapelo i kaj ti trebaš napraviti da A1 dovuče priključak do tvoje kuće-stana. 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @TomasRosicky, s obzirom na to da nam se nisi javio putem u inbox, pošalji nam podatke OVDJE kako bismo napravili detaljniju provjeru u vezi dostupnosti optike.

Razina korisnika 2

Legendice, poslat cu ja, al vec vidim odgovor: Nazalost usluga trenutno nije dostupna kod vas.

Razina korisnika 2

Fiksnu mrežu je gradil konektor.hr. koji su pak ti? Evo ovdje sve lijepo piše

 

 

Nickno puno ti se zahvaljujem na ovom!

 

Sad bar imam nekog konkretno zvati.

Jesi ih kontaktirao? Ja sam pisao onom tipu iz konektora i odgovorio mi je da bi moja adresa (Žrnovnica, koja spada pod isti PRŠI kao i tvoja Kaštela)  trebala bit dostupna ovaj mjesec 

Nisam. U guzvi sam ovih dana (ko i vecina nas) pa nisam imao dodatnog bandwitha za rasprave i borbe s vjetrenjacama. Al sam kontaktirao preko SZK i pogodi sta? Nisam dobio nikakav konkretan odgovor.

Razina korisnika 4
Bedž +3

OVDJE nam se mogu javiti svi zainteresirani za uslugu putem optičke mreže u svrhu provjere proširenja mreže i dostupnosti općenito.

Od podataka su nam potrebni: 

  • ime i prezime
  • OIB
  • kontakt broj
  • adresa (puni naziv ulice, kućni broj, poštanski broj i mjesto)
  • radi li se o kući ili zgradi (koliko katova, stanova)
     
Razina korisnika 4
Bedž +3

Zaista ne trolam niti sam bot, ali ne mogu izmišljati info da bih zadovoljila drugu stranu. Prenosim samo info kojima raspolažem u datom trenutku.

Razina korisnika 2

Zaista ne trolam niti sam bot, ali ne mogu izmišljati info da bih zadovoljila drugu stranu. Prenosim samo info kojima raspolažem u datom trenutku.

 

Ali ćete uredno temu označiti “RIJEŠENO”, premda nije.

Razina korisnika 2

Koliko sam čuo ne plaćaju kooperante koji su zaduženi za spajanje korisnika na mrežu. Dobili su 50% novaca od EU za cijeli projekt (dakle novaca nas poreznih obveznika jer mi uplacujemo svake godine u EU proracun) da bi oni na koncu bili isključivi vlasnici infrastrukture i to im nije dosta nego im je teško pošteno platit radnike koji bi spojili korisnike na mrežu. Dok god je ovaj narod samo skupina ovaca tako će nam i bit. Zadnji smo.po svemu u EU a na vlasti (koja je između ostalog postavila i korumpirane jebivjetre u Hakom koji bi trebao promptno reagirat u ovakvim situacijama i zaštitit naše interese a ne interese operatera)  će i dalje jahat oni koji su nas na to dno i doveli. Ne trebamo krivit nikog osim samih sebe.

 

Kako kaže Huljić u onoj pjesmi: Sje*ali bi i Ameriku.

 

Do 15. prosinca čekam, onda ide prijava OLAFu i relevantnim institucijama unutar EU.

Razina korisnika 2

Fiksnu mrežu je gradil konektor.hr. koji su pak ti? Evo ovdje sve lijepo piše

 

 

Nickno puno ti se zahvaljujem na ovom!

 

Sad bar imam nekog konkretno zvati.

Razina korisnika 2

Fiksnu mrežu je gradil konektor.hr. koji su pak ti? Evo ovdje sve lijepo piše

 

Nebitno koji su pak ti podizvođači. Ono što je bitno a kako sam i od samog početka tvrdio vezano za prši Kaštela jest da je:

1.  A1 telekom ODGOVORAN da cjelokupna širokopojasna pristupna mreža  BUDE DOVEDENA u operativni status PRIJE ZAVRŠETKA  provedbe projekta (15.10.2023 )

  1.    A1 telekom odgovoran osigurati veleprodajni pristup toj izgrađenoj mreži NAJMANJE 6 mjeseci prije nego mreža postane operativna

 

Ono što imamo mi korisnici na području obuhvaćenom tim projektom da ni dan danas dakle dva mjeseca od zadnjeg roka za izgradnju te mreže nemamo informaciju kad će nas spajati na mrežu a kamoli da su drugi operateri mogli dobiti veleprodajni pristup toj mreži i samim time na internetu obavjestiti korisnike sa ovog područja kad će biti moguće ugovoriti sa njima neki njihov paket preko A1 mreže na ovom području. Glavnog krivca vidim u Hakomu u kojem sjedi korumpirana gamad koja štiti operatere a ne nas korisnike iako se toj gamadi iz naših džepova svaki mjesec isplaćuju itekako visoke plaće

Idemo ponovo 😄

 

Zvali me jučer iz A1 da mi opet nude uslugu interneta preko optike, i oet smo dogovorili uvjete i termin instalacije: Subota 18.05.

 

Ali ja opet ne vidim radnike da polažu optike igdje u mojoj blizini, ma niti dalje, tako da... ?!

 

Doduše, rekli su mi da me neće isključiti sa postojećeg operatora dok njihova usluga ne proradi, ajde, vidjet ćemo i to ?

ajd, tebe bar zovu. meni se rekli javiti prije više od mjesec dana, pa ništa.

Kako doći do tog prodajnog agenta? Meni ugovor za adsl na HTu ističe za 3 mj. možda mi se posreći sa ovima. 

Odgovori