Riješeno

Imao sam 1Gbps i sada mi je brzina smanjena na 300Mbps kao najveća dostupna brzina

  • 20 September 2023
  • 26 odgovora
  • 1203 pregleda

 4.9. su me kontaktirali iz a1jer mi ističe ugovor i imao sam ga namjeru produžiti. nisam savršeno zadovoljan, ali da bar postoji pravo tržišno natjecanje pa da je neki drugi telekom bolji prešao bih tamo.

dakle, nazovu me iz a1 i ponude mi novi ugovor i internet od 2gbps. i ja manje više pristanem ali želim vidjeti sve što ugovor nudi, uvjete i slično. ona mi odgovara da mi ne može poslati ponudu (suludo) nego samo aktivirati ugovor te da će mi nakon aktivacije automatski biti poslan ugovor, a ako mi ugovor ne odgovara, imam 14 dana odustati. dobio sam ugovor, pregledao ga i shvatim da je umjesto 2gbps interneta navedeno 300mbps. btw, 1gbps imam već 3-4 godine i treba mi što brži internet za posao. provjerim brzinu i stvarno plaa je na 300mbps.

odmah sam kontaktirao službu za korisnike i nakon par dana mi se prvo javila jedna gospođa i rekla da će ispraviti brzinu za istu cijenu (kako smo se i dogovorili). međutim, brzina je i dalje bila 300mbps. jučer me opet nazvala gospođa iz a1 (ništa ne zamjeram službi za korisnike, nisu oni krivi) i u skladu s dogovorom rekla da će mi sada aktivirati 2gbps da pričekam trenutak.

par sekundi kasnije, govori mi ‘oprostite gospodine, ali na vašoj adresi ne podržavamo 2gbps, a 1gbps koji ste imali više ne postoji, a budući da ste pristali da vam pošaljemo ugovor, smanjili smo vam brzinu na 300mbps prema tarifi koju niste tražili a mi smo je greškom (možda ne greškom) aktivirali.’ (naravo ovo je parodiranje, ali istina u suštini)

ja pitam gospođu do kada mogu odustati od ugovora jer mi ova brzina nikako ne odgovara. ‘Imate vremena danas do kraja dana jer vam danas ističe 14 dana od aktiviranja ugovora što je rok da odustanete’.

ovo je bilo poslijepodne, oko 17 sati, i naravno da nisam stigao raspitati se koje opcije nude drugi telekomi, usporediti ih i odlučiti se za raskid ugovora.

jedino što mi je palo na pamet je napisati bijesni mail i napisati ovaj post na forumu.

u biti, ono što želim je da se na ovaj forum javi onaj ‘genije’ (s obzirom da moram bit pristojan da me ne izbace) koji je izbacio 1gbps tarifu pa da objasni svoju odluku. vjerojatno je dobio i neki bonus za to.

I molim vas da mi date neki bolji odgovor od ovgoa koji sam našao na sličnoj temi:

Informacije koje si zaprimio su točne, trenutno imamo dostupno 2 Gbps na određenim adresama na vlastitoj optičkoj infrastrukturi i kabelskoj infrastrukturi, a konstantnim ulaganjem i proširenjem će uskoro biti dostupna 2Gbps i na tvojoj adresi. Trenutno je  dostupna Mega NET tarifa te čim na tvojoj adresi bude dostupan Giga NET, moći ćeš napraviti promjenu paketa na Giga NET te će tehničar doći instalirati  novu premium opremu.

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 21 September 2023, 14:46

Pogledaj original

Odgovora 26

Razina korisnika 6
Bedž +6

@markbogdanovic kakvo je stanje kod tebe, jesu ti vratili u međuvremenu 1Gbps?

Odgovori