Duopol HT-a i VIP-a, te koji ADSL internet odabrati

  • 12 January 2017
  • 56 odgovora
  • 22984 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 56

Razina korisnika 5
Ma ja sam bio prešao na Vip adsl putem HT parica i reka sam, nikad više ne samo na Vip već niti kod jednog operatera koji nema svoju infrastrukturu.

Međutim sada HT-ov i Optima i H1 i Iskon imaju vrlo zanimljive ponude....

A inače kad sam bio na Vipu adsl, bilo dobro 3 mjeseca, nakon toga horor.

Naravno da sam se vratio na HT i evo sada već skoro dvije godine sve radi bez ikakvih problema.

I ako im tko kakve svježe informacije o optimi, iskonu i H1, molim napišite iskustva, na adslu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Velika riba jede malu... Od HTa smo pobjegli glavom bez obzira onog momenta kad je Optima postala dostupna, još u vrijeme kad su slali dva odvojena računa za HT pretplatu na mrežu i Optimu za usluge i opet je bilo osjetno jeftinije. Kad su se računi ujedinili i dalje jeftinije. Onda je Bnet provukao kabel kroz zgradu i preporodili smo se brzinama interneta. Cijena je cca 50 kn viša nego na Optimi, ali zato je i brzina tu. 3D, flat net+TV(osn+proš)+telefon cca 300kn trenutno bez UO. Telefon skuplja prašinu, ali u 2D blokiraju brzine da te prisile na 3D, a i razlika cijene je 30, 40kn. Volili bi naravno da je nešto niža cijena ili da brzina ide još gore, pa čekamo neku dobru kombinaciju za produljenje ili prijelaz. HT je prošle godine provukao svoje kabele također, međutim još se ništa nisu javljali s onim "ulaznim ponudama" o kojima nekad čitam. Vidjet ćemo.
Znam jedno, parica je muka za svakog tko je na nju osuđen i koji god operater mu uslugu pružao, preskupo, presporo i prenekvalitetno za tehnologiju i aparate 2016. Na kraju se sve svodi da većina bira najbolji odnos cijene i uključenih usluga. O podršci i kvaru razmišljaš tek kad se nešto stvarno pokvari ili se pošteno opečeš pa drugi put pušeš na hladno.
Razina korisnika 5
Na žalost u 2017. imamo pravi duopol čije posljedice će se vidjeti za koju godinu, cijene će ići samo gore posebno kod bitstream-a jer se diže veleprodajna naknada za najam.

A za izbor imali smo tone rasprava na starom forumu i mogu reći da si bio u pravu. Ako ti treba najjeftinija usluga biraš bilo šta (sa rizikom ako se kvar desi da neće biti odmah otklonjen), a ako trebaš maksimalno pouzdanu uslugu (na dsl-u) sa tehničkom podrškom koja odma izlazi na teren bez moljakanja onda je HT apsolutni broj jedan i tu nema rasprave, tu i tamo se dese sporadični primjeri kao ovaj od Gogsy-a koji govore suprotno. HT npr. nedjeljom mijenja i daljinski za maxTV, drugdje ako u petak prijepodne ne riješe kvar do idućeg tjedna si miran. Ali se ta ažurnost i plaća naravno...

Ja imam sreću pa mi je dostupna optika od HT-a tako da sam iznimno zadovoljan, toliko da sam zaboravio što znači kad internet ne radi.

A glede Vip dsl ponude, sve pet (ne puca, dobar ping, poštuju brzinu na ugovoru) osim kad ti usluga ne ode u vječna lovišta, onda kreće šah partija između njih i HT-a koja se u mojem slučaju odužila na 27 dana...tu sam okusio čari njjihove tehničke podrške jer se problem nije mogao riješiti slanjem maila Ericsonu koji održava HT infrastrukturu niti resetom porta na DSLAM-u. Na kraju sam morao preko Hakoma poduzeti mjere jer bi inače još tjednima gledao taj cirkus. Jedan petak (treći tjedan bez usluge) iza faksa zovem ja da vidim stanje, oni mi 3 puta spustili slušallicu, isti dan sam im faksiorao zahtjev za raskid bez penala. Kraj 🙂 Ako budu dostupni na njihovom HFC-u onda bi ponovo uzeo jer ih ljudi hvale, ali na parici više nisu moj izbor.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ovisi o lokaciji, parici, centrali i 100 čimbenika... Ali da sam osuđen na ht paricu, svakako bih izabrao VIP iako mi nije jasno da usluga koju pruža VIP preko njihove parice funkcionira besprijekorno za razliku od kada je priključak bio na t-comu (spomenut ću opet posljednje riječi ht tehničara prije prijenosa "ili su podzemne vode ili su duhovi", to je bio njegov zaključak prije nego je broj prenesen u VIP).

Na kablu, isto tako VIP... Bezobrazluka HT-a mi je preko glave...

Probao sam otići sa VIP-a na mobilnoj, na kablu ali VIP mi je uvijek ponudio više nego dobru ponudu za ostanak koju nisam mogao ne prihvatiti. Istina, kasno pale pa se mora podnijeti zahtjev za prelazak ali čim vide da je zahtjev podnesen, nude fer ponudu.

P.S. u potpisu je jedan mladi gospodin, djelatnik VIP centra koji baš i nije svoj a najmanje upoznat sa pravilima službe pa sve moje dobre želje i molitve idu ka njemu, da "nadođe" čim prije... 😃
Za početak, što je duopol ?

Dakle nije monopol (to bi bilo da jedan operater drži kompletno tržište), već duopol, dijele ga dva operatera HT i VIP.

Veći dio drži HT.
Vjerujem da znate da je HT sada već odavno preuzeo Iskon, ne tako davno HT je postao vlasnik i Optima telekoma, a od 01.01.2017 Optima telekom je preuzeo H1 - dakle opet HT.

VIP koristi velikim dijelom HT-ovu infrastrukturu, naravno tu je i Amis i B-net koji su VIP-ovi.

Ima tu i manjih igrača kao što je Terrakom, Evo Tv itd koji kao ovo tržište čine liberalnim.

No više je nego očito da ga zapravo dijele HT i VIP, možda se varam, možda se međusobno natječu, barem takav dojam ostavljaju...

Pričali mi o interentu ili tv uslugama putem interneta ili sastelita čak, to je tako...

Kada uzmemo sve ponude u obzir svi su oni tu negdje razlike su male, ali kada poželite otići HT vas zaustavi ponudom koje ne možete odbiti ili te privuku ponudom koju ne možete odbiti.
Ako ne direktno HT, privući će vas opet k sebi, na Iskon, Optimu ili H1
VIP mi se u čitavoj priči čini kao da je posustao...

Što vi mislite ?

I koji bi vi internet odabrali u svom domu ako ste osuđeni na adsl ?


Ovisi što ti treba? Brzina? Flat internet je bitan? Koje usluge? Samo internet?
Razina korisnika 4
Osuđena jesam na adsl i ne mogu odabrati 😃 Od ponuđenog mi se baš ništa ne sviđa. Amis je imao odličnu optiku, ali na dvije i pol lokacije.

Vip je skup, Bnet nedostupan. Od HTa zazirem kao vražićak od tamjana, jer su skupi, zli i skupi. I zli.

Uz sve opcije koje mi trebaju, kod svih operatera mi ispada cca 300kn, što mi se baš i ne sviđa pretjerano, jer znamo koliko se ulaže u infrastrukturu na paricama, nedajbože BITu - ako je moguće, manje od ništa.

Odgovori