Brzina interneta na optici

  • 12 February 2021
  • 34 odgovora
  • 5984 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 34

Razina korisnika 4
Bedž +3

@tomo Ima pomaka u međuvremenu ili se još čeka?

kolika je brzina?

 

Ima. Mjerio ponovno preko žice na dva laptopa. Jedan laptop potpuno novi, drugi star nekoliko godina. Sad na oba pokazuje 500/120 brzinu uz ping od 2-10. 

Zatim mjerio preko wi-fia na oba ta laptopa. Na novom brzina cca 400-430/120, a na starom laptopu jedva 60/40 (??). Jel moguće da stariji laptop ima slabiji wi-fi modul?

Jesu li laptopi u istoj prostoriji kao i router?

Jesu.

Jučer mi je puštena optika maksimalne brzine 500 Mbps. Mjerenjem preko wi-fi-a, ali i preko žice brzina varira od 200-300 Mbps. Vidim da drugi pišu da ima je brzina cca 500 Mbps. Zašto je meni tako niska?

Problem je kod wifi standarda, ako ti je router namješten na 802.11n, bez obzira jel na 2.4ghz ili 5ghz frekvenciji, jedva ćeš dospjeti i do 300Mbit, a opet neki uređaji ne podržavaju dual-band pa se nećeš ni moći spojiti na 5ghz mrežu, a kamoli na standard 802.11ac koji radi samo na toj frekvenciji, u tome je caka, a opet sa ethernetom nećeš moći dobiti 500Mbit prvobitno ili zbog starijeg standarda ethernet kabla ili zbog ethernet chipa u uređaju koji također ne podržava tu brzinu iliti standard. Ako je paket koji imaš do 500Mbit, svi operateri su dužni po Hakomu ponuditi minimalno 70% te brzine, što iznosi 350Mbit i ne možeš se žaliti.

 

Razina korisnika 1
Bedž +1

@tomo ako ti je brzina manja od očekivane trebao bi se javiti kolegama na broj 0800 091 091 kako bi napravili dodatnu provjeru. :) 

Jučer mi je puštena optika maksimalne brzine 500 Mbps. Mjerenjem preko wi-fi-a, ali i preko žice brzina varira od 200-300 Mbps. Vidim da drugi pišu da ima je brzina cca 500 Mbps. Zašto je meni tako niska?

Razina korisnika 5
Bedž +2
@Cibalius daj pogledaj da ti optički kabel nije negdje pod jakim kutom pa ti dolazi do prigušenja signala, nezz kako da ti objasnim ali optika se ne smije jako pigati. Provjeri od ulaza do rutera.

Odgovori