News

A1 Xplore TV:GO aplikacija na Samsung, LG i Hisense Smart TV-u

  • 24 October 2022
  • 48 odgovora
  • 9771 pregled


Prikaži prvu objavu

Odgovora 48

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa sve vam je lijepo objašnjeno ovom rečenicom

Kako mogu koristiti uslugu?

Dovoljno je prijaviti se na svoj pametni TV, pod aplikacijama u trgovini pronaći A1 Xplore TV i pokrenuti instalaciju. Potom se prijaviš svojim Moj A1 podacima."

A1 Xplore TV je smart app za pametne televizore. Logiranje u nju je preko A1 Xplore TV:GO, koja se kupuje  kao mobilna aplikacija, zato ona nije i ne može biti ista kao fiksna A1 Xplore TV:GO, a da nije ista primjetili ste i sami da nema iste programe. I ide obratno od fiksne, dakle ide preko mobitela do tv-a.

Dakle, imam smart televizor, ali nemam nijednog operatera, već gledam onih 16 digitalnih programa iz HRT pretplate. I onda kupim mobilnu A1 Xplore TV:GO i za 49/89 kn imam pravo, uz uvijet da imam podržani smart tv, skinuti aplikaciju A1 Xplore TV i ulogirati se preko mobilne aplikacije i gledati dalje normalno tv, bez daljnje upotrebe mobitela. Kaj tu vama nije jasno? 

 

 

Fiksna A1 Xplore TV:GO--->logiranje na mob sa podacima fiksne usluge--->muving, muving gdje želiš sa svim svojim programima

 

Mobilna A1 Xplore TV:GO---> muving,muving,eeee,stop,škrip,vidim smart tv--->upad s mobilnim podacima--->bye,bye mobitel--->sve 4 u zrak pred tv-om.

Ne znam bolje nacrtati, ali i slijepi vide da to NIJE isto 😛

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Zato kaj i nije namijenjena postojećim korisnicima fiksne A1 TV usluge, već nekim letećim padobrancima.

Druga je stvar da od A1 tražite mogućnost FIKSNE A1 Xplore TV da može raditi i na drugim smart televizorima. Tada bi se mogal ulogirati sa svojim podacima FIKSNE usluge u drugoj sobi, ali možda ne i u vikendici, jer ovo kaj si cp sa slovenskog A1, lijepo kaže "AKO IMATE VIŠE TELEVIZORA U KUĆI". Po meni je ta slovenska app u biti zamjena za STB, kao npr.e-sim za sim

Uostalom-i piše da je zamjena za digitalni prijemnik

"Bez dodatnih uređaja i daljinskih, bez kablova i montaže.  A1 Xplore Smart TV aplikacija zamjenjuje digitalni TV prijemnik koji vam je inače potreban za gledanje digitalne televizije.  Aplikacija je posebno zgodna ako kod kuće koristite nekoliko televizora."

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa u tome i jeste razlika između fiksne i mobilne A1 Xplore TV:GO usluge. Kod fiksne skidaš GO, kod mobilne A1 Xplore TV

Razina korisnika 4
Bedž +3

Probat ću ovdje odgovoriti na čim više toga što ste dotakli, ali ima puno komentara i pitanja pa imajte strpljenja i ponovite pitanje ako mislite da sam ga preskočio.

Prvo i osnovno, moram odvojiti kruške od jabuka. Ne postoji “fiksni xplore tv:go”, to je zasebna usluga i zove se “tv za van” ili (xplore tv - bez “go”). Kako samo ime kaže, izvorno je predviđeno “za van”, da se na taj način obogati iskustvo korisnika fiksnih usluga (da osim kod kuće, mogu gledati tv i u pokretu).

Mobilna “xplore tv:go” i fiksna “tv za van” su drugačije usluge, nadam se da ovo malo razjašnjava “zašto je onemogućeno” pitanja. 

Da ne ulazim previše u tehnički aspekt tih dviju usluga, drugačiji su podaci za spajanje (iako se za korištenje na mobilnom uređaju možda koristi app (istog/sličnog naziva). Iako je za sad obogaćeno iskustvo mobilnim korisnicima (tako da sada i oni to mogu koristiti putem smart tv-a), to ne znači da u budućnosti neće biti razvijeno i za fiksne korisnike i za ostale android smart tv uređaje.

Ponavljam, pričamo o tome, slušamo i čitamo što ovdje pišete. Hvala na komentarima, imamo vas na umu 😄

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Jure , ali postoji app istog naziva, a to je A1 Xplore TV:GO, to je ono kaj korisnike zbunjuje pa misle da je riječ o istoj aplikaciji, meni je jasno da nisu iste, zbog drugačijih podataka za spajanje. Nisam 100% sigurna, ali čini mi se da i u Google Playu piše da se "tv za van" više ne može aktivirati i da je nova app A1 Xplore TV:GO.

A tak se zove i mobilna usluga A1 Xplore TV:GO koju nudite kao samostalnu uslugu.

Ok, sad sam pogledala u Google Playu, tv za van je dostupan samo korisnicima A1 TV usluge. Ali sam 100% sigurna da je jednom i pisalo da se više ne može aktivirati.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Slažem se da je zbunjujuće, sve ovo je raslo s vremenom i postalo kompleksnije nego što je izvorno bilo. Ranije su se nazivi dijelili radi jednostavnosti, dok su usluge bile slične. S vremenom smo za pojedine usluge razvile dodatne mogućnosti i sad smo tu gdje jesmo…

Uglavnom, postoje 3 različite vrste usluge, neke koriste iste aplikacije i web stranice za spajanje, ali su u pozadini. Možda ovo pomogne:

TV u pokretu - Fiksni TV korisnici imaju mogućnost gledanja bez dodatne naplate

TV za van - "stari" fiksni TV korisnici A1 i B.net usluga

A1 Xplore TV:GO - dostupna za uključenje mobilnim korisnicima ili kao samostalna usluga

Razina korisnika 7
Bedž +3

TV u pokretu - Fiksni TV korisnici imaju mogućnost gledanja bez dodatne naplate

@A1_Jure 

Ja imam 2 fiksne i koristim xplore tv app za android (bez GO). Zapetljao si samog sebe pa ispravi citirano. 😁

 

Ali pitanje je zašto smart tv app ne radi za fiksne (OGRANIČAVATE pristup za smart tv app) jer radi xplore tv koji se može castat na tv pa se dođe na isto. Castam vani, castam u drugom gradu, u stubištu, zar je bitno da je usluga predviđena za VAN?. Zar to nije isto castati na tv ili jednostavno upaliti app na smart tv-u? EON ima uslugu ako kupiš box, imaš pravo na app na smart tv. Dakle, jedna usluga a 2 tv-a pokrivena. 🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , nije se @A1_Jure  niš zabunil, u tome i jeste zbunj 🤭.

Fiksni korisnici imaju pravo skinuti A1 Xplore TV:GO i gledati tv u pokretu ili castanjem

Mobilni korisnici također preko appa A1 Xplore TV:GO imaju pravo na svoj smart samsung tv skinuti A1 XPLORE TV.

Dakle, razlika je u pristupu.

Fiksni: TV(A1 Xplore TV)--->mob (A1 Xplore TV:GO)-->cast

Mobilni: TV(A1 Xplore TV)<---mob (A1 Xplore TV:GO). Nakon kaj kupe samostalnu uslugu, mobilni korisnici mogu na tv skinuti app koju fiksni korisnici već imaju u sklopu svoje pretplate. Dakako, razlika je u popisu programa

Razina korisnika 7
Bedž +3

@nickno  - ajd se molim te se ne uplići, imaš krnji paket iz 1970. i nemaš aplikaciju a kamoli pristup. Copy/paste google-a i Uvjeta pisanih od strane nekog tko ne poznaje materiju me ne zanimaju. Kao što sam rekao, imam fiksnu i explore tv instaliran, kad u trgovini tražim explore tv:go pokaže mi aplikaciju i "open", dakle isti vrag kako se god zvalo. Imam aplikaciju i imam pristup, na mobu.

 

Pitanje je bilo zašto kao korisnik fiksne mogu app na mobu pa cast na tv, a ne mogu app na smart tv-u kad je u konačnici isto, slika je na tv-u zar ne? Nije li isto ako gledam a1 tv na boxu i na mobu u aplikaciji i ako gledam a1 tv na boxu i na smart tv aplikaciji? Slika je na tv-u, zar ne? Pitanje je samo praktičnosti smart tv-a naspram castanja.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne treba mi google za shvaćanje nekih informacija. Da, ti imaš A1 Xplore TV:GO,  ali da bi uopće ušao u nju morao si upisati korisničke podatke svoje fiksne usluge.

S druge strane, mobilni korisnik kupi samostalni paket A1 Xplore TV:GO, nakon toga putem sms-a dobije link na aplikaciju u trgovini i u njoj aktivira dobiveni link.Nakon toga dođe doma, upali smart samsung tv, skine app A1 Xplore TV  na tv i u nju upisuje korisničke podatke MOBILNE aplikacije.

To ti je isto ko da se u gmail ideš logirati podacima od yahoo-a. Buš se ulogiral? Nebuš.

Tak isto i ovdje 🙄

 

Vi cijelo vrijeme govorite o usluzi o kojoj ovdje nije riječ, dakle-offtopčarite 😛

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , moj krnji paket iz 1970 kak si ga nazval 🤭 ima u sebi sva tri paketa -obiteljski, sportski, filmski (bez HBO-a) koje vi morate posebno plaćati, a ja ne moram jer su bili na popisu prastarog proširenog bnet paketa. Plus imam  Stingray 45 stanica, koje zahvaljujući A1 (tj.mojoj pretplati na tv) slušam besplatno na mobu. Skinula Stingray aplikaciju, pustila Stingray rock stanicu na (glupoj) telki, približila mob televizoru i app je identificirao A1 kao pružatelja usluge 😛

Razina korisnika 4
Bedž +3

CAM plaćaš manje od dodatnog digitalnog priključka (15 kn umjesto 40 kn mjesečno). Niža cijena je dijelom i zbog toga što ne možeš gledati interaktivne usluge i funkcionalnosti na drugom TV-u.

Shvaćam da želiš i na drugom TV-u gledati snimke, no kao fiksni korisnik imaš korisničke podatke za uslugu “TV u pokretu”, za koju smo ranije zaključili da nije razvijena za korištenje preko TV aplikacije za Xplore TV:GO uslugu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Auuu, A1, stvarno ste zakomplicirali sve, na slovenskom A1 to izgleda tak jednostavno

https://www.a1.si/smarttv

Uzmite si vremena, pa pročitajte i pitanja i odgovore. App A1 Xplore Smart TV zamijenjuje digitalni prijamnik, može se naručiti više njih, svaki naredni košta 2€.(gle čuda, podržani televizori su isti kao i ovdje)

Dakle, zguglam ja A1 Xplore TV i naletim na ovaj interesantni pdf

 

Korisnicima DRUGIH mreža omogućili ste instaliranje A1 Xplore TV i na androide TV. 

Kad malo bolje razmislim...na kaj vi trošite onih nametnutih 20 kn svim fiksnim korisnicima, ako ne za unaprijeđenje vaše mreže? 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ali vi ste nezgodno kreirali ime aplikacije.

...

Da ste sami kreirali različito ime za LG/Samsung app tipa “Xplore TV Premium” do ovoga ne bi došlo.

 

Apsolutno se slažem

Razina korisnika 1

Kad ponudite uslugu (kako god se zvala) gdje ću vam moć spakirat i vratit STB te instalirat app na smart TV, te imat pristup svim programima kojima sad imam pristup na STB-u, onda objavite vijest. 

Ovo sve što sad imate je glupost i ne znam koliko uopće ljudi to koristi. Jel netko stvarno gleda televiziju na mobitelu? Ja sam otvorio tri put - dvaput na 3 sec da vidim rezultat neke utakmice i jednom slučajno.

Želim moći doći u vikendicu na moru i ne hvatat signale sobnom antenom ili ugovarati novu TV uslugu, kad je već ionako plaćam, već se samo ulogirat u svoj account i gledat isto što i doma. Dakle  da usluga putuje sa mnom. Trenutno to (legalno) nudi jedino EON.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zag0 ,da, gledaju. Neki dan blagajnik u jednom supermarketu napeto pratil utakmicu na mobu. A ne biš vjeroval- i šoferi autobusa fino dok voze svako toliko škicnu na mob kojeg su zaljepili ispred volana 🤣. Ali to su svi korisnici fiksnih usluga koji su iskoristili opciju gledanja tv u pokretu, dakle skinuli appove na mob gdje zbog svoje fiksne usluge imaju pravo gledati tv gdi god da jesu.

Ovdje prvo skineš app na mob, pa tek onda na tv, a razlog za isto ime vidim u tome da bi A1 mogao uskoro i ponuditi uslugu fiksnim korisnicima da umjesto fizičkog stb-a počnu koristiti aplikaciju. Nadam se da ne griješim. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Od 1.12.ova se opcija A1 Xplore TV:GO ne isplati više nikome tko nema neku flat mobilnu tarifu, a definitivno se ne isplati bonašima, čak ni Fleterici. Možda je to korak bliže da aplikacija postane zamjena za fizički stb 🫣

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

...

Od sada još jednostavnije prati omiljeni TV sadržaj, bez dodatnih uređaja, instalacija i suvišnih daljinskih upravljača.

Preuzmi A1 Xplore TV aplikaciju i gledaj A1 TV putem smart TV-a, Android TV boxa ili samo pokreni omiljenu seriju na svom mobitelu ili računalu.

Gledaj A1 TV na smart TV-u

A1 Xplore TV aplikacija omogućuje ti gledanje A1 TV sadržaja izravno putem aplikacije koju instaliraš na svoj smart TV.

Aplikaciju je moguće instalirati na svim televizorima koji imaju Android TV 8+ sustav ili svim Samsung, LG i Hisense televizorima proizvedenima od 2018. godine nadalje.

Gledaj A1 TV na mobitelu, računalu ili tabletu

A1 Xplore aplikaciju možeš instalirati na TV-u, ali i na drugim uređajima te istovremeno uživati u gledanju programa na više ekrana.

https://www.a1.hr/privatni/televizija

Razina korisnika 6
Bedž +6

Baš cool, sve dok se ne naleti i na ovaj odgovor-pitanje 

 

A1, dosljedno dvosmislen kao i do sada.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zag0 ne znam s kim si pričao, ali postojeća ugovorna obveza nije prepreka za prelazak na novu ponudu… 

ne trebaš čekati 2 godine ali će ti se promijeniti cijena i popusti a ugovorna obveza ostaje od ranije

Jesam ja ovo dobro shvatio?

Kao pretplatnik televizije i interneta na koaksu mogu koristiti Xplore TV na mobitelu, tabletu i laptopu, ali ne mogu na Samsung televizoru, već bih trebao platiti dodatnih 49/89 kn za to? Zašto bi plaćao istu uslugu dvaput? Ovo na smart TV-u mi je zanimljivo dok sam npr. u vikendici na moru, da ne moram izvodit kerefeke i spajat si laptop na TV.

Išli ste razvijati aplikaciju za par promila korisnika koji će uzeti to kao standalone uslugu?

Da je bar popis programa isti, još bih razmislio da otkažem ovu uslugu sa STB-om i uzmem samo Xplore (ionako me iritira dodatni daljinski). Ovako je eon daleko kompletnija usluga, s bogatijim izborom programa i provjereno vrlo dobrom aplikacijom.

Pohvaljujem inicijativu, ali čini mi se da je egzekucija loša :(

Užasno je, u 2023. moraš zvati i aktivirati “novi” TV, da bi mogao gledati na TV aplikaciji. Realno, toga se samo budala može sjetiti.

@zag0 ne znam s kim si pričao, ali postojeća ugovorna obveza nije prepreka za prelazak na novu ponudu… 

ne trebaš čekati 2 godine ali će ti se promijeniti cijena i popusti a ugovorna obveza ostaje od ranije

Odvratni ste kao tvrtka. Sutra mijenjam, radije dam HTu 200€ nego vama 50€. 

Auuu, A1, stvarno ste zakomplicirali sve, na slovenskom A1 to izgleda tak jednostavno

https://www.a1.si/smarttv

Uzmite si vremena, pa pročitajte i pitanja i odgovore. App A1 Xplore Smart TV zamijenjuje digitalni prijamnik, može se naručiti više njih, svaki naredni košta 2€.(gle čuda, podržani televizori su isti kao i ovdje)

Dakle, zguglam ja A1 Xplore TV i naletim na ovaj interesantni pdf

 

Korisnicima DRUGIH mreža omogućili ste instaliranje A1 Xplore TV i na androide TV. 

Kad malo bolje razmislim...na kaj vi trošite onih nametnutih 20 kn svim fiksnim korisnicima, ako ne za unaprijeđenje vaše mreže? 

🤣🤣 Ako nisi korisnik A1 imaš bolje uvjete. Hvala na informaciji.

Odgovori