Riješeno

A1 Xplore TV na kojem andoid boxu radi?

  • 31 August 2023
  • 43 odgovora
  • 2543 pregleda

Pozdrav! Imam Xiaomi MI box (anrdoid 9) i nema  na trgovini play A1 Xplore aplikaciju, pa sam kupio  A95X F4 ( android 11) on ima A1 Xplore aplikaciju za instalirati ali ona ne radi. Izlazi mi neka greška. Može li mi netko pomoći i reći na kojem android boxu radi A1 Xplore TV to go?

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Jure 31 August 2023, 16:51

Pogledaj original

Odgovora 43

Razina korisnika 4

Pozdrav! Imam Xiaomi MI box (anrdoid 9) i nema  na trgovini play A1 Xplore aplikaciju, pa sam kupio  A95X F4 ( android 11) on ima A1 Xplore aplikaciju za instalirati ali ona ne radi. Izlazi mi neka greška. Može li mi netko pomoći i reći na kojem android boxu radi A1 Xplore TV to go?

 

Imam MiBox,app je instaliran preko Google Playa!

Razina korisnika 6
Bedž +6

Također imam Mi Box i aplikacija je na Google Play-u!

Inače besplatni Xplore TV korisnici (oni koji su aplikaciju dobili preko fiksne televizije prije 21.8) ne mogu koristiti Smart Tv app.

Razina korisnika 4

Pozdrav! Imam Xiaomi MI box (anrdoid 9) i nema  na trgovini play A1 Xplore aplikaciju, pa sam kupio  A95X F4 ( android 11) on ima A1 Xplore aplikaciju za instalirati ali ona ne radi. Izlazi mi neka greška. Može li mi netko pomoći i reći na kojem android boxu radi A1 Xplore TV to go?

 

Imam MiBox,app je instaliran preko Google Playa!

Da,novi korisnici fiksne,mobilne i prepaid tarife mogu aktivirati.Ne bih platio 14 eura da isprobam! 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@mavukov a zašto ne bi? Aj daj tih 14€ pa nam javi na forumu kako funkcionira, ne budi cicija

 

ili bude @nickno , ona sad ima novu Moj A1 aplikaciju i vrijeme da ju isproba 😎

Razina korisnika 4

@mavukov a zašto ne bi? Aj daj tih 14€ pa nam javi na forumu kako funkcionira, ne budi cicija

 

ili bude @nickno , ona sad ima novu Moj A1 aplikaciju i vrijeme da ju isproba 😎

Pa nevidim razloga zakaj ste Vi cicije!?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@acer112 , ali nemam android box ili ostale điđe-miđe za koje piše da radi, a mislim da moj Philips ne podržava A1 Xplore Tv, tj.nije baš pametan 😋. Nije mi ni bio plan aktivirati novu TV uslugu, dobar mi je i moj prošireni b.net paket, nije da se hvalim, ali imam i 6 arena, cinestare, sve dječje crtane,domumentarne, mtv. Meni dost. 😛, a ak bum baš željela gledati tv na mobu, mogu instalirati Max Tv to go na osnovu mamine pretplate 😛

Razina korisnika 6
Bedž +6

Morala buš kad tad, iduće produžavanje ugovora i hop - eto te na novoj A1 TV sa aplikacijom, kakav Bnet kakvo šta 😎

Doduše ajde, koliko čujem nama starim korisnicima još dopuštaju da koristimo stare STB-ove za džabe (i nakon prelaska na novu uslugu) pa nas ne bude nitko tjeral odmah na Smart TV aplikaciju 😜

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nema nikakvog produživanja ugovora, prošireni bnet paket bu sa mnom do vijeke vjekova, tak piše u zakonu, a i A1 vrlo dobro zna o neodređenom roku koji vrijedi za sve ugovore kojima je istekla UO 😛. Pa tak imam najnovije i router i stb, makar imam uslugu SAMO tv-a. 😋. I router ubee i stb, kak si već rekal, dobila sam džabe, nakon kaj mi je grom spržil bnetovu opremu 🤣

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav! Imam Xiaomi MI box (anrdoid 9) i nema  na trgovini play A1 Xplore aplikaciju, pa sam kupio  A95X F4 ( android 11) on ima A1 Xplore aplikaciju za instalirati ali ona ne radi. Izlazi mi neka greška. Može li mi netko pomoći i reći na kojem android boxu radi A1 Xplore TV to go?

 

Bok @Dm051, koristiš novu A1 TV uslugu ili pokušavaš koristiti profil za “TV za van”?

Različite su usluge, imaju različita pravila, zato pitam.

“TV za van” koji dolazi uz raniju MOZAIK ponudu (prije 21.8.) se može gledati samo na mobitelima i takvim “malim ekranima” pa ne radi preko appa na TV-u.

 

Što se nove A1 TV usluge tiče, može se i dalje koristiti putem STB-a, ali i preko smart uređaja, za Box je ova situacija i Xiaomi MI TV box je podržan (i preporučen):

Android TV BOX s minimalnom verzijom OS 8 i više

Preporučeni uređaji:

  • A1 Smart Box (uređaj se prodaje samo u A1)
  • Xiaomi MI TV stick
  • Xiaomi MI TV box
  • Google Chromecast with Google TV
  • NVIDIA Shield TV

 

 

Doduše ajde, koliko čujem nama starim korisnicima još dopuštaju da koristimo stare STB-ove za džabe (i nakon prelaska na novu uslugu) pa nas ne bude nitko tjeral odmah na Smart TV aplikaciju 😜

Da, ali samo za glavni… za dodatne telke ipak predlažem Smart TV ili Android Box.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Jure , a mogu li ja otkazati taj prastari bnet prošireni paket i uzeti tu novu tv tarifu od 14€ i iskoristiti postojeći ubee i kaon koji imam od vas i nastaviti ih koristiti SAMO za TV, ili ipak moram uzeti neki tv+net paket

Razina korisnika 4
Bedž +3

za tv preko stb-a je net potreban, inače nije

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kako vi u ponudi uopće nemate samo tv pakete (ne računam ove nove jer nemam smart tv), meni je potreban stb kojeg imam uz prošireni bnet paket, a vi mi i dalje morate isporučivati uslugu proširenog bnet tv paketa, jer po zakonu ugovori se potpisuju na neodređeno vrijeme. Zato i imam i router i stb, koje sam besplatno dobila od A1 na korištenje, to znači da ako raskinem ugovor, moram vam vratiti opremu i ostajem bez tv-a onda. Što ne želim. Ja plaćam uslugu SAMO tv-a, što mi je i dalje povoljnije od bilo kojeg vašeg net+tv paketa.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Imaju u ponudi oni i android uređaj u najam za 4€/mj, samo ne znam da li dopuštaju to samo fiksnim korisnicima (koji uzmu uz net) ili daju i ovima preko mobilnih tarifa. Tad bi ti dakle osnovni paket izašao 14+4€=18€. Po meni svakako previše, već za godinu dana korištenja tog njihovog android boxa (4x12 = 48€) možeš na njuškalu uzet svoj android box, a cijena dvogodišnjeg najma je cijena novog u dućanu.. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Danas bez interneta nema televizije ni kod jednog teleoperatera. A mene fiksni net ne interesira. Sad ne plaćam nikakav najam, jer sam opremu od bneta i dobila besplatno na korištenje, a A1 isto tako mora poštivati taj ugovor. A u slučaju da A1 iz bilo kojeg razloga i prestane pružati bnet proširene pakete, dužan mi je omogućiti onih 14 ili koliko već nacionalnih programa, jer je ex bnet, a sadašnji A1 zamijenio ZAS svojim kabelima i infrastrukturom 🤣

Razina korisnika 4
Bedž +3

Imaju u ponudi oni i android uređaj u najam za 4€/mj, samo ne znam da li dopuštaju to samo fiksnim korisnicima (koji uzmu uz net) ili daju i ovima preko mobilnih tarifa. Tad bi ti dakle osnovni paket izašao 14+4€=18€. Po meni svakako previše, već za godinu dana korištenja tog njihovog android boxa (4x12 = 48€) možeš na njuškalu uzet svoj android box, a cijena dvogodišnjeg najma je cijena novog u dućanu.. 

android box nije u najmu, kupuje se (kao što bi se ps5 kupio)

Razina korisnika 6
Bedž +6

Još i da kupujem. Ovak imam samo tv uslugu, tj.prošireni bnet paket, koji se ni prije 15 godina nije mogao dobiti bez stb i routera, pa tako nemre ni sad.

Razina korisnika 4

Imaju u ponudi oni i android uređaj u najam za 4€/mj, samo ne znam da li dopuštaju to samo fiksnim korisnicima (koji uzmu uz net) ili daju i ovima preko mobilnih tarifa. Tad bi ti dakle osnovni paket izašao 14+4€=18€. Po meni svakako previše, već za godinu dana korištenja tog njihovog android boxa (4x12 = 48€) možeš na njuškalu uzet svoj android box, a cijena dvogodišnjeg najma je cijena novog u dućanu.. 

android box nije u najmu, kupuje se (kao što bi se ps5 kupio)

Još nažalost nema u ponudi A1 android boxa,tako da je to za sada kriva informacija!

Razina korisnika 6
Bedž +6

android box nije u najmu, kupuje se (kao što bi se ps5 kupio)

Znači ono za 4€/mj je samo klasični STB, ja sam mislio da ide i android box tu. Koliko je onda android box ako se kupuje, nisam našao u Cjeniku?

I možeš li nam Jure potvrdit da na novom A1 TV se sada 100% dobiju svi kanali iz paketa na svim uređajima (STB/mob/pc/smart tv) a ne kao do sada što je svega trećina kanala sa STB-a bila dostupna na pc/mob-u na starim paketima.

Osim HBO-a, vidio sam da piše da HBO paket ide samo na STB, ali ostali su valjda na svim uređajima?

Razina korisnika 4
Bedž +3

može se android box kupiti, otvoreno je tržište…

samo sam htio pojasniti da ga mi ne iznajmljujemo

tko voli, ima opciju

 

@acer112  mogu potvrditi da je isti sadržaj kanala svima. bez obzira dal kupite tv uslugu uz fiksni net ili preko moba na bonove…

ako gledaš na tv-u preko stb-a ili preko appa na tabletu, isti su kanali. 

da, jedino je hbo paket specifičan po tome da se uz stb može uzeti, al max se i dalje može gledat kakogod

@A1_Jure ako nije problem, lijepo bi zamolio za pomoć.

 

Od 2011. smo imali ugovoren B.net trio paket (il kako se to već zvalo) do 2022. kad smo produljili ugovor i prešli na A1 trio.

 

U doba 2011. je bila analogna tv (coax priključak) i moglo se gledat na neograničenom broju TV-a (osim ako bi netko uzeo dodatni prijemnik za xy kn/mj), mi smo gledali na 2.

 

Otkad se analogna ukinila, gledamo samo na jednom jer ne želim plaćat 40-50 kn/mj za dodatni prijemnik, a ona kartica je govno i nije mi hvatalo sve programe zbog nekih neispravnosti u coax priključku.

 

Zaključio sam da mi se ne isplati zajebavat s coax instalacijama jer su doslovno u zidu (postavljene prije dosta godina od strane druge osobe). Ovo je nezgodno postavljeno jer glavni coax kabel prolazi kroz 3 prostorije i onda vodi na splitter koji razvodi 3 kabela (1 u FritzBox i 2 na 2 TV-a).

 

Planiram se toga riješit na način da router premjestim u hodnik i tamo direkt dovest coax iz vanka (a zvalo me prije par dana da će mi u zgradi uskoro uvest optiku, još bolje). Kako mi je već puna kapa coaxa i tih instalacija (previše zajebancije za malo toga), produljenjem ugovora bih uklonio TV preko coaxa i prešao na ovo novo (imamo TV box i to). Jer ako provučem optiku u hodnik, onda bi se morao zajebavat s provlačenjem iste kroz ostale prostorije da bi mogli gledat TV.

 

Dakle, mogu li se jednostavno riješit coaxa i bez postavljanja drugih priključaka (osim optike u hodniku) gledat TV preko boxa? Koliko znam, pristup aplikaciji preko Smart TV-a imaju samo korisnici koji nisu na kabelskoj?

 

I za kraj, ne bi bilo loše da ste dodali neki intro video o novoj A1 TV verziji, pa sam morao gledat video iz Austrije :)

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Bok @delta8 možeš uzeti fiksni internet preko kabelske infrastrukture i gledati tv putem aplikacije. baš to je sad omogućeno s novom ponudom.

znači, uzmeš fiksni internet 24,90 €/mj. + digitalnu tv uslugu 14 €/mj. + 2 €/mj. za gledanje na dodatnom tv-u (do dva dodatna ekrana istovremeno 2x2 €). ovo je scenarij u kojem gledaš na 3 telke istovremeno. bitno je da imaš smart tv, android box ili tako neko rješenje...

po toj računici imaš nula digitalnih tv prijamnika, a mjesečni račun je ukupno 42,90 €/mj.

prethodna ponuda bi s priključcima iznosila 49,37 €/mj.

E to, samo znam da ne mogu još dirat TV dok sam pod ugovorom jer imam i onih nekih personaliziranih popusta. Dakle, ne može bit da imam kabelsku tv i da na drugom TV gledam preko boxa za 2€/mj, nego bi svi TV-ovi morali ić preko boxa (Smart TV)?

Razina korisnika 1
Bedž +3

@delta8, slobodno nam se javi sa svojim podacima OVDJE da provjerimo pod kojim bi uvjetima mogao preći na novu ponudu i promocije i popuste koje bi mogao ostvariti. Vezano za drugo pitanje, ako ne želiš nikakve dodatne prijemnike, a već imaš dva Smart ili Android TV-a na kojima možeš instalirati A1 Xplore TV aplikaciju, ne trebaš dodatno imati i Android Box. Gledanje TV usluge na glavnom velikom ekranu plaćaš 14 EUR, a na prvom dodatnom velikom ekranu 2 EUR/mj.

Danas kupio Google chromecast with google tv.

Instalirao Xplore TV app.

Sve radi savršeno. Daljinski od chromecasta je odličan.

Mislim da je ovo bolja opcija od android boxa, zbog pouzdanih dugoročnih ažuriranja.

Zbog masovnosti.

Xiaomi stickovi već imaju bug gdje zvuk nije usklađen, a sve zbog lošeg xiaomi updatea.

Postoje dva Chromecasta with google tv. Skuplji je 4K.

Ja sam izabrao jeftinijeg FHD.

Preporuka.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@ovaj_razgovor_se_snima jesi to potpisao novi ugovor pa dobio A1 TV za smart tv ili imaš staru samostalnu Xplore TV uslugu koja može na smart tv?

Odgovori