News

A1 Xplore TV:GO aplikacija na Samsung, LG i Hisense Smart TV-u

  • 24 October 2022
  • 48 odgovora
  • 9478 pregleda

Razina korisnika 4
Bedž +3

Smart TV aplikacija je novitet za A1 Xplore TV:GO uslugu koja se do sada mogla gledati na mobitelu, tabletu, laptopu ili računalu.

Od sada, usluga se može koristiti i na novijim Samusung, LG i Hisense Smart TV uređajima.

Prednost Smart TV-a:

  • brzo i jednostavno instaliraj aplikaciju, ne treba ti tehničar
  • ne trebaš dodatne uređaje ili kablove, dovoljno je da imaš Samsung ili LG TV proizveden 2018. ili noviji
  • koristiš samo jedan daljinski upravljač
  • isti popis programa kao i na drugim uređajima na kojima se koristi ova usluga

 

Kako mogu koristiti uslugu?

Dovoljno je prijaviti se na svoj pametni TV, pod aplikacijama u trgovini pronaći A1 Xplore TV i pokrenuti instalaciju. Potom se prijaviš svojim Moj A1 podacima.

Moguće je gledanje programa samo na jednom Smart TV uređaju istovremeno, no ukupno to može biti jedan od 4 uređajima na kojima se može koristiti ova usluga.

 

Nakon instalacije, aplikacija se prikazuje na donjoj traci za brži odabir

Što sve mogu preko Smart TV aplikacije?

Možeš gledati TV sadržaj uživo, koristiti TV raspored i videoteku, pregledati Moj TV kutak i preporuke sadržaja, a Pregled od početka ide do 7 dana gledanja unatrag.

 

Kome je usluga namijenjena?

Aplikacija je dostupna našim mobilnim pretplatnicima, korisnicima usluge na bonove te kao samostalna usluga. Nije dostupna korisnicima A1 TV za van usluge, koja ionako dolazi uz TV uslugu.


Odgovora 48

Razina korisnika 7
Bedž +3

Kome je usluga namijenjena?

Aplikacija je dostupna našim mobilnim pretplatnicima, korisnicima usluge na bonove te kao samostalna usluga. Nije dostupna korisnicima A1 TV za van usluge, koja ionako dolazi uz TV uslugu.

 

“Koja ionako dolazi uz tv uslugu”? Čemu ograničavanje za fiksne korisnike kad se može primjerice upaliti Xplore tv aplikacija na mobitelu i screen mirroring na TV u HD-u i dobije se isti efekt kao da ste dopustili app na LG i Samsung TV, ionako se cast-a na TV? Tko piše i osmišlja te “Uvjete korištenja” a pojma nema o tehnologiji i mogućnostima? Plaća se usluga fiksnog tv-a, istovremeno se može gledati na boxu (receiveru) i jednom uređaju (mobitelu, tabletu, računalu), pa koga zanima jel to mobitel, tablet, računalo ili aplikacija na LG-u, Smart TV-u? Jel bolje naplatiti ljudima još jedan box ili CI modul (po 40 ili 15 kuna mjesečno za CI modul tko ima mogućnost kabelske) ili dobiti na mjesečnoj bazi po 200 kuna za nove korisnike fiksne usluge koji bi eto znali da uz fiksnu uslugu mogu na drugom tv-u koristiti i aplikaciju za smart tv? Izdignite se iz okvira i copy/paste Uvjeta HT-a i telemacha :)

Razina korisnika 4
Bedž +3

Hvala ti na konstruktivnom prijedlogu @gogsy1975 , ovo sam pokazao i prokomentirao sa odgovornim osobama.

Mislim da je ovo korak u pravom smjeru 😉

Razina korisnika 4
Bedž +3

Aplikacija je od jučer dostupna i na Hisense Smart TV-u!

Razina korisnika 1

Jesam ja ovo dobro shvatio?

Kao pretplatnik televizije i interneta na koaksu mogu koristiti Xplore TV na mobitelu, tabletu i laptopu, ali ne mogu na Samsung televizoru, već bih trebao platiti dodatnih 49/89 kn za to? Zašto bi plaćao istu uslugu dvaput? Ovo na smart TV-u mi je zanimljivo dok sam npr. u vikendici na moru, da ne moram izvodit kerefeke i spajat si laptop na TV.

Išli ste razvijati aplikaciju za par promila korisnika koji će uzeti to kao standalone uslugu?

Da je bar popis programa isti, još bih razmislio da otkažem ovu uslugu sa STB-om i uzmem samo Xplore (ionako me iritira dodatni daljinski). Ovako je eon daleko kompletnija usluga, s bogatijim izborom programa i provjereno vrlo dobrom aplikacijom.

Pohvaljujem inicijativu, ali čini mi se da je egzekucija loša :(

Razina korisnika 7
Bedž +3

@A1_Jure  - napreduje li se išta na inicijativi?

EON box + app na smart tv = 2 u isto vrijeme aktivna uređaja

A1 box + app na mobitelu = 2 u isto vrijeme aktivna uređaja

A1 box + app na mobitelu pa chromecast ili screen mirroring na tv = 2 u isto vrijeme aktivna uređaja

A1 box + app na tv-u = Razlog za NE?

Ograničili ste na A1 box + 1 uređaj. Koga briga jel taj uređaj smartphone, tablet, računalo ili laptop, dok god je to JEDAN aktivni uređaj (uz a1 box)?

Razina korisnika 2
Bedž +2

Jesam ja ovo dobro shvatio?

Kao pretplatnik televizije i interneta na koaksu mogu koristiti Xplore TV na mobitelu, tabletu i laptopu, ali ne mogu na Samsung televizoru, već bih trebao platiti dodatnih 49/89 kn za to? Zašto bi plaćao istu uslugu dvaput? Ovo na smart TV-u mi je zanimljivo dok sam npr. u vikendici na moru, da ne moram izvodit kerefeke i spajat si laptop na TV.

Išli ste razvijati aplikaciju za par promila korisnika koji će uzeti to kao standalone uslugu?

Da je bar popis programa isti, još bih razmislio da otkažem ovu uslugu sa STB-om i uzmem samo Xplore (ionako me iritira dodatni daljinski). Ovako je eon daleko kompletnija usluga, s bogatijim izborom programa i provjereno vrlo dobrom aplikacijom.

Pohvaljujem inicijativu, ali čini mi se da je egzekucija loša :(

Pozdrav @zag0, kao korisnik naše fiksne usluge koristiš A1 Xplore TV:GO u sklopu fiksne usluge. 

A1 Xplore TV:GO u sklopu fiksne usluge moguće je koristiti na računalima (PC i Mac), mobilnim telefonima i tabletima (Android i iOS) te na nekim smart TV (LG i Samsung) uređajima.

S druge strane, A1 Xplore TV:GO uz mobilnu uslugu moguće je koristiti na mobilnim telefonima i tabletima (Android i iOS) te preko Internet preglednika osobnih računala i na Samsung, LG i Hisense Smart TV  uređajima (2018. godina i noviji uređaji).

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@A1_Karlo - čitaš li ti s razumijevanjem? U sklopu fiksne usluge A1 xplore to go je ONEMOGUĆEN na Samsung i LG smart tv aplikaciji. Korisnici fiksne usluge NEMAJU PRAVO logiranja na app-u smart tv-a jer onda nebi isfektali desetke kuna za drugi a1 box ili 15 kuna mjesečno kablovcima za CI modul.

P.s. sorry što vičem ali dajte se malo maknite iz he....g copy/pasta. Pa dajte se interesirajte malo, raspitajte, probajte doma jel radi.

Razina korisnika 1

Upravo to @gogsy1975 ! Sličan sam odgovor dobio i na Facebooku, valjda samo copy/paste lupaju, a nitko nikad ni ne proba to što piše.

Dakle @A1_Karlo ja se uredno ulogiram na Xplore TV na mobitelu i laptopu sa svojim moj.a1.hr kredencijalima, međutim kad iste upotrijebim na Samsung televizoru to NE RADI odnosno javlja “vaš račun ne podržava aplikaciju”!

To što ti pišeš bi bilo logično da je tako, ali nažalost - nije.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@zag0 - ja sam davnih dana od tehničke dobio odgovor da je to onemogućeno na smart tv aplikaciji jer se smatra da korisnik fiksne usluge tv prati preko A1 boxa. A ja rekoh, ok. A što ako upalim app na mobitelu pa chromecast na tv. Kaže mi, možete se tako poslužit ako ste tehnički potkovani. Moje pitanje je bilo koja je razlika između a1 box u jednoj sobi i mob pa mirror na tv u drugoj i a1 box u jednoj a app na smart tv u drugoj. Kaže u pravu ste ali tako je. Nema logike, oni koji pišu pravila očigledno su tehnički dibidusi.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Odgovor sam napisao ručno, @zag0, Xplore TV:GO za korisnike naše fiksne usluge podržava samo određene LG i Samsung televizore starije generacije. A1 ne može garantirati podršku usluge na Smart TV uređajima. Kao što je @gogsy1975 rekao, preko chromecasta ili npr. funkcije Smart View (na Samsung Android uređajima) moguće je napraviti mirror na TV i na taj način uspostaviti uslugu, a istu informaciju pružila je i naša tehnička podrška. 

Razina korisnika 1

Meni je nevjerojatno da postoje tolike razlike između A1 telekoma po zemljama. Npr. u Sloveniji se najnormalnije može aktivirati smart TV app:

Brez dodatnih naprav in daljincev, brez kablov in montaže. A1 Xplore Smart TV aplikacija nadomesti digitalni TV sprejemnik, ki ga sicer potrebujete za gledanje digitalne televizije. Aplikacija je še posebej priročna, če doma uporabljate več televizorjev.

I još:

Kako do A1 Xplore Smart TV aplikacije?
Pokličite 040 40 40 45 ali obiščite najbližje A1 prodajno mesto in zamenjajte vaš TV vmesnik za novo Xplore Smart TV aplikacijo ali jo naročite za vaš dodatni televizor.

Zašto to nije tako i kod nas to samo genijalci iz Vrtnog puta znaju.

Razina korisnika 1

Odgovor sam napisao ručno, @zag0, Xplore TV:GO za korisnike naše fiksne usluge podržava samo određene LG i Samsung televizore starije generacije. A1 ne može garantirati podršku usluge na Smart TV uređajima. Kao što je @gogsy1975 rekao, preko chromecasta ili npr. funkcije Smart View (na Samsung Android uređajima) moguće je napraviti mirror na TV i na taj način uspostaviti uslugu, a istu informaciju pružila je i naša tehnička podrška. 

Odgovor koji sam ja dobio na Facebooku je sljedeći:

Na Samsung smart TV-u (verzije iz 2018. i novije) među aplikacijama potraži i instaliraj A1 Xplore TV. Vrijede isti podaci za pristup aplikaciji kao i na mobilnoj aplikaciji. Možeš resetirati podatke za pristup aplikaciji na https://bit.ly/3h4so5K 😉 Ana

Apostrofiram verzije 2018. i NOVIJE.

Ti sad kažeš da je za mene kao korisnika fiksne usluge aplikacija podržana samo na određenim televizorima STARIJE generacije?

Jel se možete dogovoriti što je podržano? Ja imam Samsung iz 2020. g. Jel on podržan ili nije? Zašto se kod mene može normalno instalirati aplikacija na televizor, ali se ne može ulogirati u nju?

Razina korisnika 1
Bedž +1

Odgovor sam napisao ručno, @zag0, Xplore TV:GO za korisnike naše fiksne usluge podržava samo određene LG i Samsung televizore starije generacije. A1 ne može garantirati podršku usluge na Smart TV uređajima. Kao što je @gogsy1975 rekao, preko chromecasta ili npr. funkcije Smart View (na Samsung Android uređajima) moguće je napraviti mirror na TV i na taj način uspostaviti uslugu, a istu informaciju pružila je i naša tehnička podrška. 

Odgovor koji sam ja dobio na Facebooku je sljedeći:

Na Samsung smart TV-u (verzije iz 2018. i novije) među aplikacijama potraži i instaliraj A1 Xplore TV. Vrijede isti podaci za pristup aplikaciji kao i na mobilnoj aplikaciji. Možeš resetirati podatke za pristup aplikaciji na https://bit.ly/3h4so5K 😉 Ana

Apostrofiram verzije 2018. i NOVIJE.

Ti sad kažeš da je za mene kao korisnika fiksne usluge aplikacija podržana samo na određenim televizorima STARIJE generacije?

Jel se možete dogovoriti što je podržano? Ja imam Samsung iz 2020. g. Jel on podržan ili nije? Zašto se kod mene može normalno instalirati aplikacija na televizor, ali se ne može ulogirati u nju?

Odgovor koji si dobio na Facebooku odnosi se na A1 Xplore TV:GO aktiviran na mobilnoj usluzi. Kao što sam napisao, A1 ne može garantirati da će A1 Xplore TV:GO aktiviran putem fiksne usluge raditi na smart TV uređajima, odnosno usluga u osnovi nije dostupna za korištenje putem android i smart televizora. Moguće je uspostaviti takav način rada jedino kroz mirroring.

Razina korisnika 1

Pišeš čudne rečenične konstrukte i zato rastežemo ovo pitanje već nekoliko postova - sve se moglo reći u jednoj rečenici: “Xplore TV:GO na smart TV-u nije omogućen korisnicima fiksnih usluga, točka”. Što znači “A1 ne može garantirati da će raditi”? Ja to čitam kao “možda će nekome iz puke sreće raditi, ali mi ne garantiramo da će svima”.

Jel se možda može dobiti i smislen odgovor zašto korisnici fiksnih usluga moraju radit mirroring ili spajat laptop na TV da bi koristili uslugu, a u susjednoj Sloveniji ista usluga radi normalno i fiksnim korisnicima, dapače tako se i reklamira? Tehnički razlozi očito nisu u pitanju, jedino što ima smisla je da bi se iscijedilo 49/89 kn od korisnika koji već plaćaju televiziju. Jer zašto ne bi dvaput.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Citiram gornji post: "A1 ne može garantirati da će A1 Xplore TV:GO aktiviran putem fiksne usluge raditi na smart TV uređajima, odnosno usluga u osnovi nije dostupna za korištenje putem android i smart televizora. Moguće je uspostaviti takav način rada jedino kroz mirroring."

 

Ne može garantirati da će raditi, odnosno usluga nije dostupna. Usluga nije dostupna za korisnike fiksnih usluga i tu je kraj priče. 2 fiksne linije, pokušaj logiranja na 2 samsung televizora isprobana, jedan LG. Na forum.hr pričaju istu stvar.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa sve vam je lijepo objašnjeno ovom rečenicom

Kako mogu koristiti uslugu?

Dovoljno je prijaviti se na svoj pametni TV, pod aplikacijama u trgovini pronaći A1 Xplore TV i pokrenuti instalaciju. Potom se prijaviš svojim Moj A1 podacima."

A1 Xplore TV je smart app za pametne televizore. Logiranje u nju je preko A1 Xplore TV:GO, koja se kupuje  kao mobilna aplikacija, zato ona nije i ne može biti ista kao fiksna A1 Xplore TV:GO, a da nije ista primjetili ste i sami da nema iste programe. I ide obratno od fiksne, dakle ide preko mobitela do tv-a.

Dakle, imam smart televizor, ali nemam nijednog operatera, već gledam onih 16 digitalnih programa iz HRT pretplate. I onda kupim mobilnu A1 Xplore TV:GO i za 49/89 kn imam pravo, uz uvijet da imam podržani smart tv, skinuti aplikaciju A1 Xplore TV i ulogirati se preko mobilne aplikacije i gledati dalje normalno tv, bez daljnje upotrebe mobitela. Kaj tu vama nije jasno? 

 

 

Fiksna A1 Xplore TV:GO--->logiranje na mob sa podacima fiksne usluge--->muving, muving gdje želiš sa svim svojim programima

 

Mobilna A1 Xplore TV:GO---> muving,muving,eeee,stop,škrip,vidim smart tv--->upad s mobilnim podacima--->bye,bye mobitel--->sve 4 u zrak pred tv-om.

Ne znam bolje nacrtati, ali i slijepi vide da to NIJE isto 😛

 

Razina korisnika 1

@nickno jasno je da to tako radi, nije jasno zašto tako radi.

  • Zašto su fiksnim pretplatnicima omogućili gledanje televizije na mobitelu, tabletu i laptopu, ali ne i smart TV-u? Pogotovo kad program možeš ionako “prebaciti” na smart TV npr. castanjem na njega s mobitela, samo je user experience lošiji. Što se time htjelo postići?
  • Zašto je Xplore TV u drugim zemljama u kojima A1 posluje punokrvna smart TV aplikacija sa svim programima, a kod nas je krnja aplikacija s limitiranim setom programa koju moraš dodatno platiti iako već plaćaš televiziju?
  • Jel uopće korisnik fiksnih usluga može dobiti pristup aplikaciji na smart TV-u (koliko god to koštalo)? Može ako doplati 49/89 kn? Ili mora uzet uslugu na drugu osobu jer “već koristi A1 Xplore TV:GO u sklopu fiksne usluge” pa je blacklistan?

Uglavnom, kako sam rekao u prvom postu: dobra ideja, smiješna realizacija.

S obzirom na situaciju u npr. A1 Slovenija siguran sam da će se i kod nas to nekad u budućnosti promijeniti jer nema nikakvog racionalnog objašnjenja za ovo ograničenje.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Zato kaj i nije namijenjena postojećim korisnicima fiksne A1 TV usluge, već nekim letećim padobrancima.

Druga je stvar da od A1 tražite mogućnost FIKSNE A1 Xplore TV da može raditi i na drugim smart televizorima. Tada bi se mogal ulogirati sa svojim podacima FIKSNE usluge u drugoj sobi, ali možda ne i u vikendici, jer ovo kaj si cp sa slovenskog A1, lijepo kaže "AKO IMATE VIŠE TELEVIZORA U KUĆI". Po meni je ta slovenska app u biti zamjena za STB, kao npr.e-sim za sim

Uostalom-i piše da je zamjena za digitalni prijemnik

"Bez dodatnih uređaja i daljinskih, bez kablova i montaže.  A1 Xplore Smart TV aplikacija zamjenjuje digitalni TV prijemnik koji vam je inače potreban za gledanje digitalne televizije.  Aplikacija je posebno zgodna ako kod kuće koristite nekoliko televizora."

 

 

Razina korisnika 1

Upravo to - to je Xplore TV:GO, a ne Xplore TV (bez GO) kakav je u SLO.

Da, tamo je to zamjena za STB i pretpostavljam da se ne može gledati van kuće, iako ne kužim ni zašto bi to limitirali. Usporedbe radi, Telemachov EON radi unutar cijele Hrvatske, neovisno o tome gdje se nalaziš i na čijem si internetu.

Al dobro, bar da s tim krenu pa da maknemo STB i drugi daljinski...

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa u tome i jeste razlika između fiksne i mobilne A1 Xplore TV:GO usluge. Kod fiksne skidaš GO, kod mobilne A1 Xplore TV

Razina korisnika 4
Bedž +3

Probat ću ovdje odgovoriti na čim više toga što ste dotakli, ali ima puno komentara i pitanja pa imajte strpljenja i ponovite pitanje ako mislite da sam ga preskočio.

Prvo i osnovno, moram odvojiti kruške od jabuka. Ne postoji “fiksni xplore tv:go”, to je zasebna usluga i zove se “tv za van” ili (xplore tv - bez “go”). Kako samo ime kaže, izvorno je predviđeno “za van”, da se na taj način obogati iskustvo korisnika fiksnih usluga (da osim kod kuće, mogu gledati tv i u pokretu).

Mobilna “xplore tv:go” i fiksna “tv za van” su drugačije usluge, nadam se da ovo malo razjašnjava “zašto je onemogućeno” pitanja. 

Da ne ulazim previše u tehnički aspekt tih dviju usluga, drugačiji su podaci za spajanje (iako se za korištenje na mobilnom uređaju možda koristi app (istog/sličnog naziva). Iako je za sad obogaćeno iskustvo mobilnim korisnicima (tako da sada i oni to mogu koristiti putem smart tv-a), to ne znači da u budućnosti neće biti razvijeno i za fiksne korisnike i za ostale android smart tv uređaje.

Ponavljam, pričamo o tome, slušamo i čitamo što ovdje pišete. Hvala na komentarima, imamo vas na umu 😄

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Jure , ali postoji app istog naziva, a to je A1 Xplore TV:GO, to je ono kaj korisnike zbunjuje pa misle da je riječ o istoj aplikaciji, meni je jasno da nisu iste, zbog drugačijih podataka za spajanje. Nisam 100% sigurna, ali čini mi se da i u Google Playu piše da se "tv za van" više ne može aktivirati i da je nova app A1 Xplore TV:GO.

A tak se zove i mobilna usluga A1 Xplore TV:GO koju nudite kao samostalnu uslugu.

Ok, sad sam pogledala u Google Playu, tv za van je dostupan samo korisnicima A1 TV usluge. Ali sam 100% sigurna da je jednom i pisalo da se više ne može aktivirati.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Slažem se da je zbunjujuće, sve ovo je raslo s vremenom i postalo kompleksnije nego što je izvorno bilo. Ranije su se nazivi dijelili radi jednostavnosti, dok su usluge bile slične. S vremenom smo za pojedine usluge razvile dodatne mogućnosti i sad smo tu gdje jesmo…

Uglavnom, postoje 3 različite vrste usluge, neke koriste iste aplikacije i web stranice za spajanje, ali su u pozadini. Možda ovo pomogne:

TV u pokretu - Fiksni TV korisnici imaju mogućnost gledanja bez dodatne naplate

TV za van - "stari" fiksni TV korisnici A1 i B.net usluga

A1 Xplore TV:GO - dostupna za uključenje mobilnim korisnicima ili kao samostalna usluga

Razina korisnika 7
Bedž +3

TV u pokretu - Fiksni TV korisnici imaju mogućnost gledanja bez dodatne naplate

@A1_Jure 

Ja imam 2 fiksne i koristim xplore tv app za android (bez GO). Zapetljao si samog sebe pa ispravi citirano. 😁

 

Ali pitanje je zašto smart tv app ne radi za fiksne (OGRANIČAVATE pristup za smart tv app) jer radi xplore tv koji se može castat na tv pa se dođe na isto. Castam vani, castam u drugom gradu, u stubištu, zar je bitno da je usluga predviđena za VAN?. Zar to nije isto castati na tv ili jednostavno upaliti app na smart tv-u? EON ima uslugu ako kupiš box, imaš pravo na app na smart tv. Dakle, jedna usluga a 2 tv-a pokrivena. 🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , nije se @A1_Jure  niš zabunil, u tome i jeste zbunj 🤭.

Fiksni korisnici imaju pravo skinuti A1 Xplore TV:GO i gledati tv u pokretu ili castanjem

Mobilni korisnici također preko appa A1 Xplore TV:GO imaju pravo na svoj smart samsung tv skinuti A1 XPLORE TV.

Dakle, razlika je u pristupu.

Fiksni: TV(A1 Xplore TV)--->mob (A1 Xplore TV:GO)-->cast

Mobilni: TV(A1 Xplore TV)<---mob (A1 Xplore TV:GO). Nakon kaj kupe samostalnu uslugu, mobilni korisnici mogu na tv skinuti app koju fiksni korisnici već imaju u sklopu svoje pretplate. Dakako, razlika je u popisu programa

Odgovori