Riješeno

Turistička SIM kartica

  • 27 August 2023
  • 6 odgovora
  • 1434 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Zdravo,kada sam bila na odmoru u Hrvatskoj kupila sam A1 bon neogranicenog interneta od deset dana,koji planiram koristiti na putovanju u Spaniji,ali ne znam bas kako da aktiviram,a nisam dobila nikakave smjernice.I ono najvaznije od svega da li se 10 dana neogranicenog interneta moze koristiti i van Hrvatske ili samo unutar?

icon

Najbolji odgovor od A1_Hrvatska 27 August 2023, 17:49

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 6
Bedž +6

Samo u Hrvatskoj, kao kaj i ime kaže- turistička ponuda, namjenjena je turistima koji dođu u Hrvatsku. U Španjolskoj potraži neku njihovu turističku tarifu.

Kako misliš kupila si bon? Koliko vidim to je paket zajedno sa sim karticom, a kako aktivirati ne vidim jer izbacuje grešku, na pola stranice ispisan cijeli kod 🤪

Evo sad mi se nešto uspjelo otvoriti

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zdravo,kada sam bila na odmoru u Hrvatskoj kupila sam A1 bon neogranicenog interneta od deset dana,koji planiram koristiti na putovanju u Spaniji,ali ne znam bas kako da aktiviram,a nisam dobila nikakave smjernice.I ono najvaznije od svega da li se 10 dana neogranicenog interneta moze koristiti i van Hrvatske ili samo unutar?

Aktivira se automatski stavljanjem sim kartice u mob ili bilo koji drugi uređaj. Možeš koristiti samo unutar HR.

Razina korisnika 1
Bedž +1

Bok @Melika, Turističku karticu ne možeš koristiti izvan Hrvatske, kako su @nickno i @daworin naveli. Inače, kartica je aktivna prvim pozivom ili spajanjem na internet, a sama tarifa aktivira se putem aplikacije Moj A1 ili porukom sadržaja 10DAYS na broj 13220 😉 U slučaju nedoumica najbolje je nazvati Službu za korisnike na 0800 091 091 zato što možemo napraviti provjeru po tom broju.

Go

Bok @Melika, Turističku karticu ne možeš koristiti izvan Hrvatske, kako su @nickno i @daworin naveli. Inače, kartica je aktivna prvim pozivom ili spajanjem na internet, a sama tarifa aktivira se putem aplikacije Moj A1 ili porukom sadržaja 10DAYS na broj 13220 😉 U slučaju nedoumica najbolje je nazvati Službu za korisnike na 0800 091 091 zato što možemo napraviti provjeru po tom broju.

Gospodja koja radi tu,mi je dala povratnu infomraciju da se ova kartica moze koristiti(van Hrvatske) unutar Evropske unije.Molim Vas preispitajte onda svoje uposlenike,jer se ovo sve moze rijesiti na jedan komplikovaniji nacin.Hvala.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nitko tebi ne brani da koristiš sim karticu gdi god ti želiš, ali ti je tarifa neograničenog interneta (točnije 100 GB po max.brzini) dostupna jedino u Hrvatskoj, a roaming u Španjolskoj će ti se posebno naplatiti po važećem cjeniku za roaming, bit ćeš obavještena SMS-om o tome čim prijeđeš granicu Hrvatske. A možda i nećeš biti obavještena, već će ti i pozivi i sms i internet biti onemogućeni dok ne nadoplatiš račun- a račun možeš nadoplatiti jedino u Hrvatskoj- a ti očito i nisi u Hrvatskoj.

Niti jedan telekom u EU ne nudi neograničeni internet  u roamingu, u cijeloj EU vrijedi politika pravedne uporabe interneta. To znaju i vrapci na grani. A Uvjeti korištenja Turističke tarife dostupni su na webu A1 i na engleskom i na hrvatskom jeziku, koristiš se internetom- onda znaš i potražiti te Uvjete, nisu skriveni i nijedan A1 zaposlenik ti sigurno neće reći nešto drugo nego što piše na ovom linku

https://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/mobilne-usluge/a1-na-bonove

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Melika pozdrav, žao mi je radi iskazanog nezadovoljstva. Primi ovim putem isprike ako si zaprimila drugačiju informaciju te nam uvijek možeš proslijediti prigovor u pisanom obliku za detaljniju provjeru. Sve informacije za slanje pisanog prigovora možeš provjeriti na https://tinyurl.com/yuef258u. Tourist tarifa namijenjena je prvenstveno turistima koji dolaze u Hrvatsku. Uslugu A1 na bonove u roamingu možeš koristiti na nekoj od redovnih A1 govornih tarifa na bonove (na Tourist SIM kartici nije moguće korištenje ovih tarifa i potrebno je kupiti klasični SIM). Ponudu tarifa i opcija na bonove možeš provjeriti na https://tinyurl.com/c7m7bnj2 te također provjeri informacije za Politiku pravedne uporabe A1 usluga u inozemstvu na sljedećem linku https://tinyurl.com/4nm638nz. Ako ćeš trebati dodatnu podršku, tu smo za tebe. 

Odgovori