Riješeno

Samsung TV 50" 50AU7092 - može li se instalirat A1 XploreTV

  • 10 October 2023
  • 12 odgovora
  • 827 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 29 odgovora

Budući da ovaj TV nema Android, nego Tizen sustav, zanima me može li se na tom sustavu preuzet A1 XploreTV aplikacija? Ako je netko već ima, jel uglavnom dobro radi?

Slike dobrodošle.

 

U drugom slučaju, malo mi je glupo šta bi A1 prodavao smart TV koji nema mogućnost instalacije A1 XploreTV aplikacije.

icon

Najbolji odgovor od A1_Boris 10 October 2023, 22:53

Pogledaj original

Odgovora 12

Razina korisnika 2
Bedž +3

@delta8 pozdrav, nova fiksna ponuda TV usluge putem A1 Xplore TV aplikacije dostupna je na Samsung Smart TV uređajima:

  • godina proizvodnje 2018 i mlađe
  • A1 Xplore TV aplikacija je preinstalirana na Samsung Smart TV uređajima
  • ako kupiš novi TV uređaj, aplikacija je vidljiva na početnoj traci kad se upali TV uređaj
  • ako imaš već od prije TV uređaj potrebno je ući u APPS i u tražilici upisati A1 Xplore TV

 

O ovom TV modelu se slabo može pronać par informacija. Ima li negdje popis aplikacija koje su podržane na tizenu?

I na koliko se otplaćuje ovaj TV, rata je 10€/mj, no ne piše na koliko mj?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kak ne piše?

https://www.a1.hr/hr/privatni/uredaji-uz-pakete

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

O ovom TV modelu se slabo može pronać par informacija. Ima li negdje popis aplikacija koje su podržane na tizenu?

Na daljinskom odabereš Smart Hub/Samsung Apss  i odeš na Samsung Store, pa vidiš popis svih aplikacija za TV.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Tizen Smart TV uređaji imaju Xplore TV app, tako će imati i ovaj koji daje A1.

Svejedno bi bilo lijepo da se netko javi tko ga ima da nam kaže kako je zadovoljan sa kvalitetom slike, i ja se dvoumim da ga uzmem jer je praktički džabe.

Tizen Smart TV uređaji imaju Xplore TV app, tako će imati i ovaj koji daje A1.

Svejedno bi bilo lijepo da se netko javi tko ga ima da nam kaže kako je zadovoljan sa kvalitetom slike, i ja se dvoumim da ga uzmem jer je praktički džabe.

 

Ima dosta recenzija na jednoj rumunjskoj web trgovini, u par recenzija navedeno je ovo kao problem (bijele točke po rubovima ekrana). Mislim da je to možda uslijed nepravilnog rukovanja ili imaju slabije ljepilo. I moj Xiaomi mob ima slabije ljepilo koje nakon 2 godine nije više bajno. Ali za sve ostalo pišu da je ok, a sumnjam da je ovo čest problem.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Jao što se raspisaše Rumunji, šteta što ih q ne kužim pa gledam samo slike, mrak mi pao na oči čim sam vidio sliku daljinskog bez dugmića sa brojevima, ali dobro ne možeš dobiti sve za te pare..

Uzimaš?

 

Ne uzimam, imam info da većina ljudi ima problema s ovim TV modelom - ili ga žele vratit, ili završi na popravku. Ovo za Rumunje, upali Translator ako ne kužiš.

 

Ipak ću uzet box, samo se još mislim koji. Mislio sam Firestick od Amazona, al ne znam zašto ga ovi iz A1 ne preporučuju (nije na popisu preporuka, a ljudi pišu da je jako dobar).

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako netko ima tko ga želi vratit ja mu dam pola, 120€, mislim da je pošteno. 😎
 

Amazon Firestick je neki klon android tv-a i mobitela, zato ga vjerojatno ne preporučuju. I android tv aplikacije na njega stižu sporije ili nikako pa ljudi znaju ručno ih instalirat. Nije neka nauka ručno ubacit apk ali nije ni na ruku uvijek.

Uzmi bolje neki “čistokrvni” android tv box..

Je, pa da ti onda ekran poplavi nakon godinu dana.

 

I dalje razmišljam koji bi, najrađe bi Xiaomi Mi Box 2nd gen ili Chromecast 4K.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ma za te pare bi se i kockao..
 

Ja imam taj Xiaomi, svi ga svuda hvale i bio je okej i meni do prije 2mj i nekog čudnog updatea i od tada je spor postao. No možda bi trebao sve na tvorničke postavke i novi install napravit. Osim te trenutne sporosti ostalo je super..

Odgovori