Raskid pretplate bez penala do 17.07.

  • 9 August 2022
  • 9 odgovora
  • 1488 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Raskinula sam pretplatu 15.07. Rok je bio 17.07.. jer mi je usluga poskupljivala te sam dobila obavijest da se prijevremeni raskid ugovora nece naplacivati... 

ALI, danas mi na racun dodje 1200kn prijevremenog raskida ugovora iako sam u periodu koji su oni odredili zatrazila raskid…

Ima li itko kakvo objasnjenje? 


Odgovora 9

Razina korisnika 6
Bedž +6

Otplata uređaja (najvjerojatnije mobitela) jel tak?). 

Ali, HAKOM je rekao da u slučaju raskida ugovora, teleoperater mora omogućiti otplatu uređaja kao i za vrijeme trajanja ugovora- dakle, na rate. Ugovor ti je raskinut bez penala, ali to ne znači da ne trebaš otplatiti i uređaj iz ugovora, traži od A1 da ga i dalje otplaćuješ kroz rate, ako ne želiš odjednom.

Pa čudi me da ti to ne piše na računu, jer bi trebalo pisati

Ne, ne, 1200kn penala, racun mi je dosao 4000kn, sveukupno... Penali i uredjaj... 

Kako ti pises, tako sam i ja razumila, a napravili su totalno suprotno od onog sta su ljudima rekli. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm, kaj ti točno piše na računu? Možda je tih 1200 kn bio popust na mob koji vrijedi jedino ako pretplatu odguraš do kraja, a u slučaju prijevremenog raskida gubiš i taj popust,tj.mob plaćaš u punoj cijeni...mda, kao da su ti naplatili i penale 🤔…

Ali svejedno bi ti A1 trebal omogućiti da i dalje uređaj otplaćuješ na rate. 

Prepostavljam da je neki flagship u pitanju

Tocno mi pise naknada za prijevremeni raskid ugovora i kosta 1216kn. 

@Marti A kad su ti isključili uslugu? Jer ako se ne varam 15.7 je bio petak, ja kad sam isao raskinut ugovor ( u mom slučaju nisam imao ugovornu obvezu) a bio je petak receno mi je da će se ugovor raskinut u roku od 5 radnih dana. I eto nakon 5 dana nema više usluge,sa time da sam morao platit i račun za tih 5 dana korištenja u drugom mjesecu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Tocno mi pise naknada za prijevremeni raskid ugovora i kosta 1216kn. 

Piši prigovor, tj.žalbu, ti si zatražila raskid na vrijeme, znači ta stavka od 1216 kn ne bi trebala biti na tvom računu. A i otplatu uređaja bi ti trebali ponuditi i dalje u ratama, pa da ti sama odlučiš hoćeš li tako ili jednokratno. 

Stigla mi čestitka na 3.500 Kn

Stigla mi čestitka na 3.500 

Katastrofa

A1 omogućio mi je nastavak plaćanja uređaja na rate i korigirao račun. Za pohvalu, sve je ipak prošlo ok.

Odgovori