Riješeno

Produženje homebox ugovora - količina prometa manja?

  • 26 March 2024
  • 10 odgovora
  • 100 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 4 odgovora

Korisnik sam A1 homebox-a nekoliko godina i imam 1,1Tb mjesečno prometa u tarifi (100gb+ nakon poskupljenja) i sada razmišljam da produžim ugovor radi novog cat12 routera ali me zanima da li mi ostaje 1tb prometa ili padam na 500gb?

500gb mi je (svakih nekoliko mjeseci) premalo… nekoliko većih ps igrica i ode paket…

Ako ostaje 1tb - uzimam produljenje ugovora.

 

Zahvaljujem!

icon

Najbolji odgovor od A1_Ana 26 March 2024, 19:41

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 2
Bedž +2

@kosi79 pozdrav. Da, produljenjem ugovora bi trebao napraviti promjenu tarife na Homebox 4G. Ta tarifa sadrži 500 GB prometa, ali i noćnu opciju koja ti omogućuje neograničeni internet bez da se troše GB iz tarife u periodu od 00.00-10.00h pa ako trebaš veće datoteke preuzeti, možeš u tom periodu. 

Upravo sam razgovarao s nekim iz A1 tko mi je rekao istu stvar…

Ne mogu niti uzeti 5g tarifu (600gb) i 5g router jer formalno na adresi nije podržana 5g mreža (iako mobiteli rade bez probelma)…

Zapravo ne mogu si nikako unaprijediti ovo što trenutno imam… iako mi ovo s routerom uopće nije jasno jer sam ja spreman platiti više u startu da bih bio spreman za 5g iako bi mi router radio u 4g mreži…

Već cca 5g sam na homeboxu i na jadnom zte 283 (ili zte286?) routeru i baš me zanima što bi bilo da mi router prestane raditi… da li bih dobio drugi ili ne? Ili opet kupovina uređaja da bih bio na istome kao i prije 5 godina…

A1 nije baš fleksibilan… pogotovo za stare korisnike.

Razina korisnika 2
Bedž +2

@kosi79 žao mi je što si takvog mišljenja :( Iako ti mobitel radi bez problema na 5G signalu, kapacitet koji je dostupan na pojedinoj baznoj stanici je limitiran te je moguće da zbog održavanja kvalitete mreže i stabilnosti usluge za sve korisnike trenutno nije moguće aktivirati dodatne 5G Homebox usluge. Ako trenutno nemaš ugovornu obvezu, onda na žalost, u slučaju tehničke poteškoće koja zahtjeva promjenu modema, novi modem je potebno kupiti. Ako imaš ugovornu obvezu, naši tehničari ti šalju zamjenski uređaj. Zato uz produljenje ugovora imaš mogućnost kupiti novi modem za samo 1 EUR. 

Ali zašto ne mogu kupiti noviji, moderniji modem pa neka radi na 4g usluzi (pa kada će 5g biti dostupan - imam modem)?

 

Razina korisnika 1
Bedž +1

@kosi79 uz tarifu Homebox 4G je moguće kupiti ZTE MF297D Cat12. Ponuda uređaja ovisi o tarifi uz koju se hombox uređaj kupuje.

Zato i kažem da niste fleksibilni… ja bih kupio skuplju tarifu i skuplji uređaj koji bi kod mene radio na sporijem 4g - ali ne mogu :(

 

Pozdrav, uzmi si Savršenu+ tarifu i imat ćeš sve neograničeno bez ikakvih limita. Router kupi u slobodnoj prodaji.

Hmm… dobra ideja. Cijena mi je i tako ista... 

Hmm… dobra ideja. Cijena mi je i tako ista... 

 

Eto, riješeno.

Također, prema cjeniku možeš dobiti 6 mjeseci -skoro- besplatno:

Promocija 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu mobilne tarife
Od 13.10.2023., u sklopu posebnih kampanja, dostupna je promotivna ponuda Promocija 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu mobilne tarife. Novi pretplatnici
koji sklope ugovor uz obvezno trajanje od 24 mjeseca i ugovore navedenu promotivnu ponudu ostvaruju pogodnost korištenja tarifa Solidna, Bolja, Savršena+ i
Apsolutna bez plaćanja mjesečne naknade tijekom prvih 6 mjeseci od sklapanja ugovora, uz obvezu plaćanja Naknade za Promociju 6 mjeseci na mjesečnu naknadu
mobilne tarife u iznosu od 0,10 EUR ili 0,75 kn.

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1467549757/Cjenik-A1-mobile-Hrvatska.pdf

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ma, sam kupiš router i ništa ne mijenjaš, ostaneš na Flatboxu.

Odgovori