Riješeno

Novo poskupljenje fiksne usluge


  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

S današnjim poskupljenjem A1 postaje definitvno najskuplja opcija u Hrvatskoj s neopravdanom cijenom za tako lošu razinu usluge.

 

Molim objašnjenje šta točno A1 poboljšava da bi opravdao drugo poskupljenje zaredom i definitivno zauzimanje pozicije najskuplje telekom firme u Hrvatskoj?

 

Također treba nadodati da današnim dugim ispadom usluge fiksnog interneta loša uskuga A1 postaje uobičajena pojava...

icon

Najbolji odgovor od A1_Ana 20 April 2024, 14:19

Pogledaj original

Odgovora 14

Bedž +1

Pozdrav @Petras , svjesni smo da povećanje cijena nije nikada dobrodošlo.

U želji da zadržimo kvalitetu naših proizvoda i usluga, odlučili smo povećati mjesečne naknade tarifa/opcija/paketa. I nakon povećanja mjesečnih naknada, A1 ponude i dalje zadržavaju vrijedan omjer cijene i kvalitete. 

 

Pozdrav, hvala na odgovoru ali i dalje nisam dobio odgovor na pitanje šta ćete točno napraviti s novcem od poskupljenja budući da ponavljate da ćete povećati kvalitetu usluge?

Ja ću svoju uslugu kod vas svakako otkazati ali pokrećem skupljanje korisnika koji će također otkazati uslugu i pokrenuti grupne pregovore s telekom operaterima s ciljem spuštanja cijene. 

Ovo što radite je sramota i isključivo je rezultat POHLEPE a ne povećanja kvalitete i investicija. 

Najgore u svemu je što poskupljenje radite u dogovoru s drugim operaterima što spada u kršenje zakona o KARTELIMA.

S toga ponavljam i pozivam sve zainteresirane korisnike da se udružimo i zajednički otkažemo pretplate te grupno ispregovaramo nove ugovore s teleoperaterom koji će nam ponuditi bolje uvjete!

Uskoro više informacija ovdje i kroz medije s kojima pokrećem kampanju građani protiv telekoma!

 

 

Molim odgovor. Vi sad imate pravo poskupiti a mi nemamo pravo raskinuti ugovor kojom tocno logikom?? Ja sam potpisala ugovor na dvije godine za tu cijenu na koju sam potpisala. Da bi vi vec drugi ili treci put poskupili, a ja i dalje nemam pravo raskinuti. Drzite nas onda zatocene kao neki lihvari i kamatari. Po kojem tocno zakonu i pravu imate pravo naplatiti vise nego sto sam pristala na pocetku ugovora, i po kojem me pravu imate pravo drzati i nakon poskupljenja??? Ovo nema ni u kamatarskom svijetu u podzemljima. Dno dna poslovanja. Trebamo vas kolektivno prijaviti HAKOMU. Sta to znaci, da iduci mjesec mozete staviti 50 eura poskupljenje a da mi i dalje to MORAMO placati i ne mozemo raskinuti ugovor? 

 

Pozdrav, hvala na odgovoru ali i dalje nisam dobio odgovor na pitanje šta ćete točno napraviti s novcem od poskupljenja budući da ponavljate da ćete povećati kvalitetu usluge?

Ja ću svoju uslugu kod vas svakako otkazati ali pokrećem skupljanje korisnika koji će također otkazati uslugu i pokrenuti grupne pregovore s telekom operaterima s ciljem spuštanja cijene. 

Ovo što radite je sramota i isključivo je rezultat POHLEPE a ne povećanja kvalitete i investicija. 

Najgore u svemu je što poskupljenje radite u dogovoru s drugim operaterima što spada u kršenje zakona o KARTELIMA.

S toga ponavljam i pozivam sve zainteresirane korisnike da se udružimo i zajednički otkažemo pretplate te grupno ispregovaramo nove ugovore s teleoperaterom koji će nam ponuditi bolje uvjete!

Uskoro više informacija ovdje i kroz medije s kojima pokrećem kampanju građani protiv telekoma!

 

 

Imas moju podrsku, dokle misle ovako nas potkradati

Razina korisnika 4
Bedž +3

A1 Hrvatska prošle je godine uvela indeksnu klauzulu u Opće uvjete poslovanja, cjenike i uvjete korištenja. Navedena klauzula omogućuje usklađivanje mjesečnih naknada za usluge i opcije jednom godišnje u odnosu na iznos inflacije u prethodnoj godini. 

Prema Državnom zavodu za statistiku prosječna godišnja stopa inflacije za 2023. godinu iznosi 8,0%. S obzirom na navedeno, A1 Hrvatska od 1. lipnja 2024. uvećava iznos mjesečnih naknada za 6,9%, što je manje od službene stope inflacije. 

Povećanje se odnosi na puni iznos mjesečnih naknada tarifa, paketa i opcija definiranih službenim Cjenikom bez obračunatih popusta. Napominjemo kako se popusti na koje korisnici imaju pravo nastavljaju koristiti sukladno ugovorenim uvjetima. Na ostale stavke računa, kao što su potrošnja minuta, poruka ili interneta, jednokratne naknade, rate za uređaje i sl. ne primjenjuje se indeksna klauzula te navedene naknade ostaju neizmijenjene. 

Primjena indeksne klauzule ne omogućuje raskid usluge bez naknade. 

Razina korisnika 2

Znači i vašim zaposlenicima će plaće porasti za 6.9% od 1 lipnja? Ako da onda je podizanje cijena opravdano.

A1 Hrvatska prošle je godine uvela indeksnu klauzulu u Opće uvjete poslovanja, cjenike i uvjete korištenja. Navedena klauzula omogućuje usklađivanje mjesečnih naknada za usluge i opcije jednom godišnje u odnosu na iznos inflacije u prethodnoj godini. 

Prema Državnom zavodu za statistiku prosječna godišnja stopa inflacije za 2023. godinu iznosi 8,0%. S obzirom na navedeno, A1 Hrvatska od 1. lipnja 2024. uvećava iznos mjesečnih naknada za 6,9%, što je manje od službene stope inflacije. 

Povećanje se odnosi na puni iznos mjesečnih naknada tarifa, paketa i opcija definiranih službenim Cjenikom bez obračunatih popusta. Napominjemo kako se popusti na koje korisnici imaju pravo nastavljaju koristiti sukladno ugovorenim uvjetima. Na ostale stavke računa, kao što su potrošnja minuta, poruka ili interneta, jednokratne naknade, rate za uređaje i sl. ne primjenjuje se indeksna klauzula te navedene naknade ostaju neizmijenjene. 

Primjena indeksne klauzule ne omogućuje raskid usluge bez naknade. 

Znaci vi ne poskupljivate jer morate nego gledate koliko iznosi prosjecna stopa inflacije pa kud svi tud i mali Mujo? Iz vaseg odgovora je vidljivo da govorite da slijedite stopu inflacije. Ne vidim kad je inflacija stala ili se spustila da ste vi slijedili i spustanje. Ali kad se dize eto vas odmah. Usluge su vam ocajne. Dobit sluzbu za korisnike je nemoguca misija. Gdje god se javim odgovaraju roboti. Uzas. Objasnite mi zasto nemam pravo raskinuti lihvarski ugovor i do kad nas mislite drzat zatocene i povecavat cijene koliko vam padne napamet bez mogucnosti da ne pristanemo na to? Stavite ratu 100 eura odmah da ste mirni

Razina korisnika 2
Bedž +2

@Sunday Indeksna klauzula sukladno Općim uvjetima poslovanja omogućuje A1 da jednom godišnje uskladi mjesečne naknade sa stopom inflacije i deflacije. Sama primjena indeksne klauzule ne omogućuje raskid ugovora bez naknade, a trenutno povećanje je sukladno godišnjoj inflaciji 2023. Ana

@A1_Ana  Poštovana, spominjete deflaciju u svome odgovoru. Da li se može dobiti informacija kad ste zadnji put iskoristili mogućnost usklađivanja mjesečnih naknada sa godišnjom stopom deflacije i poslali obavijest svojim korisnicima da ste to napravili?

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Aural, ako je stopa inflacije negativna, smanjit ćemo mjesečne naknade na koje se primjenjuje indeksna klauzula. Isto je uvedeno u opće uvjete poslovanja s uvođenjem indeksne klauzule.

@Aural  Ne vrijedi im ništa govoriti jer jedino što znaju je ponavljati iste, generičke odgovore kao tulci. Uvijek uzimam slučaj pretplatničkih tarifa kao najjasniji primjer loše ponude podatkovnog prometa za traženu cijenu. Čovjek bi pomislio da će barem podatkovni promet u pretplatničkim tarifama biti poboljšan kao kompenzacija za dizanje cijena, ali niti to. Drugim riječima, srozali su se i nestao je taj “vrijedan omjer cijene i kvalitete” koji neprestano ponavljaju.

@A1_Darka  dajte mi informaciju kad ste ( koje godine ) zadnji put iskoristili mogućnost da mjesečne naknade uskladite sa negativnom stopom inflacije?

@Aural  Ne vrijedi im ništa govoriti jer jedino što znaju je ponavljati iste, generičke odgovore kao tulci. Uvijek uzimam slučaj pretplatničkih tarifa kao najjasniji primjer loše ponude podatkovnog prometa za traženu cijenu. Čovjek bi pomislio da će barem podatkovni promet u pretplatničkim tarifama biti poboljšan kao kompenzacija za dizanje cijena, ali niti to. Drugim riječima, srozali su se i nestao je taj “vrijedan omjer cijene i kvalitete” koji neprestano ponavljaju.

Udruga za zastitu potrosaca mi je rekla da se mozemo obratit ministarstvu i vladi te HAKOMU radi ovoga. Tako da smatram da se svi moramo javiti. Povecavati sklopljene ugovore je nevidjena praksa i bezobrazluk. To je kao da mi netko proda stan za 100 tisuca eura i onda odjednom dodje i kaze 150 tisuca, kad ga vec godinu dana isplacujem. Nema nitko pravo to raditi. Posaljite svi zalbu na ove lopove

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dečki, vi kao da ste s Marsa pali, gdje ste bili prošle godine kad se naveliko i naširoko pisalo i razglabalo o indeksizaciji? Bez veze se sada nervirate, u vašim ugovorima postoji i ta klauzula,a to kaj vi ne čitate ugovore, nije stvar A1

Prije nego itko opsjedne HAKOM, neka pročita njegovo mišljenje 

 

Odgovori