nocna opcija

  • 13 June 2023
  • 16 odgovora
  • 303 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Zasto ne radi mobilni internet a imam nocnu opciju


Odgovora 16

Razina korisnika 7
Bedž +4

U kojem periodu ti ne radi internet 00 do10h?

Oko 02:00 nije radio 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Možda je bila greška do tornja ili u komunikaciji router toranj. A sad ti radi normalno?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Moguće je i da su imali redovne radove na mreži, uglavnom ih imaju po noći.

Razina korisnika 7
Bedž +4

nickno  Šta spada pod redovne radove na mreži noću? Znam da se tornjevi resetiraju noću u neko vrijeme i isključuju pojedine frekvencije na pojedinim tornjevima. Redovni radovi???? Pojasni malo.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin , redovno održavanje mreže koje imaju jednom mjesečno, tak su mi rekli iz SZK. Rade po noći tak da korisnici ne osjete prekid veze. Pretpostavljam kak je to neš slično kao kad i banke najave nedostupnost svojih internet usluga zbog održavanja i nadogradnje sustava. Čisto sumnjam da ikoji vipnetovac baulja po noći po tornjevima i mijenja dijelove 😛, noćni radovi su više softverskog tipa, ali neka sam A1 kaže kakvi su im to noćni radovi 😋, ono-provjera servera i tako to

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači ne znaš kakvi su to redovni radovi na mreži? Koliko su česti? Dali se izvode na cijeloj mreži u HR u isto vrijeme?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa kak ja morem znati koje radove oni obavljaju po noći, pa ne radim u A1, ako kažu da imaju redovne noćne radove, onda im moram vjerovati, jer nije da svaku noć to rade, već jednom mjesečno i to negdje oko 15.og u mjesecu. A meni nije bitno da li su to radovi na cijeloj mreži istovremeno ili samo na nekom dijelu mreže. Onog tko ostane bez mreže, a zanima ga zašto- najjednostavnije je nazvati SZK, pa makar to bilo u gluho doba noći i dobit će odgovor. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

A ja mislio da ti znaš koje radove izvode pošto pišeš o tim radovima. Znači to si samo tako bez veze napisala što ti je SZK rekao ,a i oni moraju imati neki izgovor za lošiju uslugu kod pojedinih korisnika pa tako i ti si nasjela na tu priču😀

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nemam kaj nasjest. Tako veliku mrežu od milijun i neš korisnika treba redovno održavati, a kad je najzgodnije vrijeme za te radove (IT radove) nego po noći, kad većina korisnika-logično-spava. Neki put radovi traju kratko, neki put cijelu noć (oboje iz osobnog iskustva), ali uglavnom rijetki baš nalete na vrijeme bez neta. Noell je možda baš jedan od njih. Nije napisal da baš svaku noć ostane bez neta, već tu noć oko 2h. Jednu noć. 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne znam što si uopće se uključivala u razgovor pa Noell sam odgovorio. Ali da tvoja mora biti zadnja…. Ja na kućnoj mreži nemam redovnih radova(princip isti kao i 4G i 5G) ni danju ni noću dok radi radi ,a kad se pokvari mijenjaju se pokvarene komponente(Router ili uređaji koji se spajaju na router). Opet pišeš redovno održavanje mreže pa napiši što to podrazumijeva baš me zanima.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ti uspoređuješ svoju minijaturnu kućnu mrežu sa cjelokupnom A1 mrežom? Svašta. 

Je, A1 mreža radi fluidno,onak, po Duhu Svetom.

Već sam napisala kaj smatram redovnim održavanjem mreže (IT mreže). Čudi me da ti (kao) nemaš pojma kaj to znači. 😂 

P.S. nema potrebe dalje više spamati ovu temu, autor je dobio i tvoj i moj odgovor, i jedan i drugi su mogući, a kak bi i sam A1 mod nama rekal- daljnje razglabanje nastavite privat 😛

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jedinio ti spamaš većinu tema. Opet nisi napisala što je to redovno održavanje mreže? Bila mreža mala ili velika principi su isti…. Po tvom svakog 15 u mj se nadograđuju sustavi.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Autor je postao u podforumu "Mobilni uređaji". Ili je fulao podforum, ili ti nekak "znaš" da on koristi Homebox ili router 😂. Onak na prvu, ja sam pretpostavila da se radi o mobitelu s uključenom noćnom opcijom. Jer nema nekog taga Homebox.

Ako je riječ o mobitelu, onda tvoj odgovor uopće nije ni vezan za ovu temu, jer nama mobitelašima nije potreban router za spajanje na mrežu. A sve mobilne tarife, osim fleterice mogu aktivirati noćnu opciju. 

Baš me zanima na osnovu čega si ti zaključio da se radi o routeru. 

Budući da sam ja mobitelaš i da pretpostavljam da autor govori o mobitelu, a ja imam dugogodišnju praksu noćnog surfanja, osjetila sam se pozvanom da iznesem svoje iskustvo. A moje iskustvo je takvo da mogu na prste jedne ruke nabrojati noći (ili noćne sate) kad sam ostala bez interneta svih ovih godina. I objašnjenje SZK je za mene dostatno, potrefila sam baš noć kad su imali redovno održavanje mreže. 

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hhhah, da je rijec o mobitelu, pazljivom citacu (moram priznati da sam i ja tek sad vidjela) moze natuknuti cinjenica da autor uopce ne koristi slova sa kvacicama (kao i ja sada 😄), dakle, pise s mobitela 😆. Tvoja teorija o prekidu komunikacije routera i tornja znaci pada u vodu 😉😜

Razina korisnika 7
Bedž +4

A šta mob nema 4G modem kao i router? Ako nisi znala, a očito ne znaš isti je princip spajanja moba i routera na mrežu. Ajde sad napiši nešto tvoja mora biti zadnja!!!!!!😁😁

Odgovori