Riješeno

Brzina mobilne 5G mreže

  • 6 January 2024
  • 23 odgovora
  • 578 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne znam jel bih plakala ili se smijala na ove rezultate 🤣😂🤭😭😭🤧....čitam da HT ima i pravi 5G i brzine preko 1000 Mbps 😐...A1 ima samo ikone za 5G, meni se tak čini 😡😝🤣

 

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 7 January 2024, 18:00

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 23

Razina korisnika 3
Bedž +3

Bok @nickno, 5G je pravi, no čini se da bismo trebali napraviti provjeru tvoje usluge. Znaš gdje nam se možeš javiti s više detalja. 🙂

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Darka , hvala na brzom odgovoru, ali vi nemate još pravi 5G (SA), a ovo nisu brzine ni 3G, ni 2G, dok se uredno u statusnoj traci kočoperi oznaka 5G. Vaša taktika "dok ide ide" bu vrlo brzo rastjerala sve vaše korisnike na druge mreže.

Znam da kiša pada, ali padala je i puno puta prije toga i na 3G sam znala imati i 50-60mbps, na 4G i oko 200 mbps. I sve to na ovoj istoj kartici i ovoj istoj tarifi-Fleterici. I ovom istom mobitelu. S21 Ultra.

Razina korisnika 3
Bedž

Mene su već otjerali, odjavio sam Homebox uslugu koju koristim od samih početaka, otkada je Homebox došao u A1(tadašnji Vipnet), a kako mi i ostale usluge budu isticale i njih ću odjaviti.

Sad sam na drugoj mreži i preporodio se po pitanju brzine.

Njihov "5G" sada na Trešnjevci, kod punice .. hahaha

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hehehe, a da, čitala sam da zapadni dio Zagreba ima 5G brzine za umrit od smijeha, tvoje su još i dobre 🤣, nego sam se ja vratila kući (na more) i ostala pafff- 5G mreža i u mom selu 🤣, a kad ono- samo ikona od 5g mreže 😂. Nisam čak isprva mogla ni stavit screenshot. "Nešto je pošlo po krivu" 😂. Čitam ja i druge forume, pa sam tak i doznala da je HT počel uvoditi i pravi 5G (SA) i brzine bez problema preko 1Gbps

Hehehe, a da, čitala sam da zapadni dio Zagreba ima 5G brzine za umrit od smijeha, tvoje su još i dobre 🤣, nego sam se ja vratila kući (na more) i ostala pafff- 5G mreža i u mom selu 🤣, a kad ono- samo ikona od 5g mreže 😂. Nisam čak isprva mogla ni stavit screenshot. "Nešto je pošlo po krivu" 😂. Čitam ja i druge forume, pa sam tak i doznala da je HT počel uvoditi i pravi 5G (SA) i brzine bez problema preko 1Gbps

 

Ovo sam izmjerio u centru mog grada (Pula) na mreži bonbon, znači HT:

https://www.speedtest.net/result/15673728241

Razina korisnika 3
Bedž

I kod mene na Žitnjaku ima 5G ikona, ali 5G su na razini 4G ili 3G signala, IPTV u ona udarna vremena potpuno negledljiv. Taman na TV-u neka dobra tekma, brzina padne ispod 10 Mbps jer se svi živi "nakače" na mrežu i nema šanse išta gledati. "Skidao" sam sa neba sve živo x puta. A koristio sam B818 router sa Iskra antenama.Veći upload od downloada- preopterećena bazna stanica.

I onda za probu uzeo karticu od HT-a bez ugovorne obveze, stavio je u mobitel kad ono opaaaa, brzina oko 600 Mbps. Onda sam o svom trošku uzeo MC 801a 5G router i stavio unutra HT karticu i od tada nemam više problema sa tim. Probao sam još i ovu karticu od A1 staviti u router, ali nije bilo ništa bolje i to je bilo adio.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A morat ću i ja izgleda kupit simpu za probu, pa vidjet da li ću broj selit u HT, nakon 20 godina na A1. Mislim da bu i moja Ultra zahvalna, A1 mreža je cjeditelj baterija mobitela. 😆

Razina korisnika 3
Bedž

Probaj, pa testiraj.

Ja sam u HT-u uzeo Unlimited tarifu bez UO i testirao i zadovoljan sam. Pošto mi ne treba telefon, uzeo sam Gigabox+ tarifu koja ima 600 GB interneta što je meni i više nego dovoljno. 

Jedino nisam testirao Telemach, čak ima na boljem položaju i bliže baznu stanicu nego HT, ali nema veze.

Ali dobro kažeš. A1 definitivno mora poraditi na brzinama jer ljudi će početi odlaziti od njih sve više.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo sad sam pingala A1, HT i Telemach servere. Ahaha, najgori rezultat je A1 🤣😂😂😂😂

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Probaj, pa testiraj.

Ja sam u HT-u uzeo Unlimited tarifu bez UO i testirao i zadovoljan sam. Pošto mi ne treba telefon, uzeo sam Gigabox+ tarifu koja ima 600 GB interneta što je meni i više nego dovoljno. 

Jedino nisam testirao Telemach, čak ima na boljem položaju i bliže baznu stanicu nego HT, ali nema veze.

Ali dobro kažeš. A1 definitivno mora poraditi na brzinama jer ljudi će početi odlaziti od njih sve više.

Baš gledam Unlimited flat...i jeftinija je od moje fleterice.31.90€. A moja fleterica 35,70€. I imam manju brzinu sad nego kad sam je uzela. Eee, A1, A1. 😅😅

Probaj, pa testiraj.

Ja sam u HT-u uzeo Unlimited tarifu bez UO i testirao i zadovoljan sam. Pošto mi ne treba telefon, uzeo sam Gigabox+ tarifu koja ima 600 GB interneta što je meni i više nego dovoljno. 

Jedino nisam testirao Telemach, čak ima na boljem položaju i bliže baznu stanicu nego HT, ali nema veze.

Ali dobro kažeš. A1 definitivno mora poraditi na brzinama jer ljudi će početi odlaziti od njih sve više.

Baš gledam Unlimited flat...i jeftinija je od moje fleterice.31.90€. A moja fleterica 35,70€. I imam manju brzinu sad nego kad sam je uzela. Eee, A1, A1. 😅😅

 

Ti još uvijek koristiš Fletericu?
Pa Savršena+ ti je jeftinija i to je pravi flat.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@DavidPula , a znam da je Savršena+ jeftinija i da se more uzet isto bez UO. Razmišljala sam prijeći, no onda me odvratilo od toga primjedbe nekih da su im se počele naplaćivati neke usluge na koje se nisu ni prijavili niti ostavili igdje broj. Hm, pa ostala na fleterici jer nemam takvih problema na njoj. A baš ne volim uopće pretplatu ni kod koga, a fleterica je mislim jedina prepaid flat tarifa u Hrvatskoj (ok, nije pravi flat već 1TB, ali je meni to i više nego dovoljno), tak da je i to razlog zakaj sam još na njoj.

@DavidPula , a znam da je Savršena+ jeftinija i da se more uzet isto bez UO. Razmišljala sam prijeći, no onda me odvratilo od toga primjedbe nekih da su im se počele naplaćivati neke usluge na koje se nisu ni prijavili niti ostavili igdje broj. Hm, pa ostala na fleterici jer nemam takvih problema na njoj. A baš ne volim uopće pretplatu ni kod koga, a fleterica je mislim jedina prepaid flat tarifa u Hrvatskoj (ok, nije pravi flat već 1TB, ali je meni to i više nego dovoljno), tak da je i to razlog zakaj sam još na njoj.

 

Aha, jasno.
Ma vjerujem da su ti slučajevi naplate dodatnih usluga iznimka.
I ja sam jedno vrijeme bio i na Savršenoj i na Dobroj tarifi, nije mi nitko nikada pokušao naplatiti nešto što nisam koristio, prijavio se ili ostavio broj.

Razina korisnika 4
Bedž +3

5G na A1 je dostupan na pojedinim lokacijama sljedećih gradova i mjesta: Bibinje, Biograd na Moru, Bjelovar, Čakovec, Dubrovnik, Gospić, Jastrebarsko, Karlovac, Kaštel Gomilica, Kaštel Stari, Koprivnica, Osijek, Požega, Pula, Rijeka, Samobor, Sisak, Slavonski Brod, Split, Šibenik, Trogir, Varaždin, Virovitica, Vodice, Vukovar, Zabok, Zadar, Zagreb. Karta pokrivenosti se nalazi na našoj WEB stranici https://www.a1.hr/hr/karta-pokrivenosti
Za korištenje 5G tehnologije potreban je uređaj koji podržava 5G tehnologiju/brzine, tarifa koja omogućava korištenje 5G te da se nalazite u području pokrivenosti. Tko god zadovoljava uvjete, a ne može koristiti 5G može nam se javiti OVDJE s adresom, brojem mobitela i modelom uređaja koji se koristi.

Razina korisnika 3
Bedž

Vi tu svoju kartu pokrivenosti možete "objesiti mačku o rep".Jedno je što vi prezentirate, sve super bajno, krasno, a stvarno stanje na terenu je sasvim drugo. Pokrivenost  možda i jest 5G, ali brzine su očajne, užas živi. Mogu vam reći bezbroj mjesta u Zagrebu gdje se na mobu pokazuje 5G signal, a brzina ispod 20 Mbps. Primjerice, ja sam u pokrivenosti 5G signala, a moj mobitel na mojoj lokaciji 5G brzinu vidio nije, kao i ZTE MC 801a 5G. Zato sad uživam na HT-u i njihovim 600 Mbps brzinama.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_IvanaM , ovo kaj vi radite je čista prijevara svih korisnika. 

 

Jel piše 5G? Jel piše?  S21 Ultru 5G mobitel imam.Vi ste nekaj debelo sfušali u cijeloj svojoj mreži. Za Fletericu ste napisali da može i do 1,5Gbps u idealnim uvjetima na 5G, ali ovo je fakat smiješno.

Nemrem ni YouTube gledat.

I još bolje- dok sam ovdje piskarala, nitko me nije mogao ni zvati, jer je linija zauzeta. Sad dobila sms da s kim to pričam tak dugo 😂

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ista bazna stanica, 3G mreža. UT nije bitno drukčiji nego na 5G mreži.

 

Zbog čega ja vama dajem 35,70 € mjesečno, a niste u stanju pružiti mi ni uslugu od prije 20 godina? 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Čak sam u postavkama stavila da se spaja isključivo na 5G. I zaista- 5G je ostal u statusnoj traci, brzine katastrofa. Obzirom da je upload 10 puta manji od downloada, o preopterećenosti stanice vi samo s****e, VI STE NAMJERNO OGRANIČILI BRZINU. JER DOK IDE IDE, JELDA?

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nakon zvanja SZK skinula sam hakometarplus. Ide vam prijava Hakomu.

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Dijagnostika i pomoć s naše strane stoji otvorena pa tko bude htio, javit će nam se za provjeru prema ranije navedenoj uputi.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Koja dijagnostika? SZK mi poklopili slušalicu- nemreju oni (tehnička podrška) učiniti ništa po pitanju mobilne mreže, a onda vi hakomu odgovorite zašto preopterećujete bazne stanice i varate korisnike.

E da, aplikaciju od 40 MB (hakometarplus) skidalo je 5 MINUTA!!

Razina korisnika 3
Bedž

Ma dok ne puste onaj pravi 5G NR sa onim pravim brzinama na većem području(sada gigabitne brzine možeš izmjeriti na mjestima koja možeš nabrojiti na prste jedne ruke, mada ni to nije 5G NR već tamo neki kvazi 5G NSA), a ne ovaj hibridni preko 4G mreže, nema tu neke pomoći. Kako i sama kažeš, bazne stanice su im jednostavno preopterećene.

HT ih "šiša" naveliko, a ni Telemach nije daleko. Uvjerljivo najgori.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hehehe, a pogle kaj kaže moja ultra 😂. Kao kaj rekoh, od 5G pustili samo ikonu 😂