Riješeno

A1 nije svima poslao današnji alert sms od HR112

  • 3 June 2023
  • 5 odgovora
  • 479 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako može odgovor zakaj danas nisam dobila ovo, a kakti poslano je SVIMA na području RH 😂

SMS poruka pošiljatelja HR112ALERT, bit će sljedećeg sadržaja: "Poštovani/a, primili ste TEST poruku Sustava civilne zaštite za rano upozoravanje i uzbunjivanje. Ne odgovarajte na poruku. Više na poveznici: LINK"

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Bruno 4 June 2023, 10:20

Pogledaj original

Odgovora 5

Bedž

@nickno pozdrav, SMS poruku je slao Stožer civilne zaštite. Njihovo Ravnateljstvo je objavilo službeno priopćenje na temu ne isporučenih SMS-ova u kojem navode sljedeće: „Testiranje je proteklo uspješno. Ravnateljstvo civilne zaštite dalo je nalog za slanje poruka prema mobilnim uređajima svih operatora. Najveći broj uređaja uspješno je i zaprimio poruku i povratno dostavio podatak o isporuci. Uočeno je da su poruke slane i prema uređajima koji nemaju mogućnost prihvata poruke (e-call uređaj u vozilima, uređaji koji služe za razmjenu podataka i sl.). Otprilike 80 % mobilnih uređaja je zaprimilo testnu poruku, a u narednom razdoblju provest će se analiza i ukloniti uočeni nedostaci.“
Više informacija možeš provjeriti na sljedećoj poveznici: https://civilna-zastita.gov.hr/vijesti/provedeno-testiranje-sustava-za-rano-upozoravanje-i-upravljanje-krizama/7115.

Razina korisnika 4
Bedž +1

To je bilo koga ubodu. Kod mene, od četvero ukućana samo sam ja dobio poruku, jedini mobitel koji nije smartphone.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Ord ,😂, toliko su to najavljivali, a onda rekli da su poslali milijun poruka...🤣...really? A ima vjerojatno bar duplo više mobitela, možda sam i malo rekla 😂. A još i stranci koji su tu. Bitno da su slali autima i semaforima izgleda 😋. Al dobro, sva sreća pa je bil samo test 😂

Razina korisnika 6
Bedž +6

I kod mene doma od nas troje - jedan nije dobio. Ali nije A1 već bonbon.

Razina korisnika 4
Bedž +1

@Ord ,😂, toliko su to najavljivali, a onda rekli da su poslali milijun poruka...🤣...really? A ima vjerojatno bar duplo više mobitela, možda sam i malo rekla 😂. A još i stranci koji su tu. Bitno da su slali autima i semaforima izgleda 😋. Al dobro, sva sreća pa je bil samo test 😂

Koliko sam vidio, CZ je rekla su da su poslali oko 4,7 milijuna poruka, a izgleda da su mnoge zapele na serverima.

Odgovori