Umjetna inteligencija na Samsungu


Razina korisnika 6
Bedž +6

Ono kad umjetnoj inteligenciji zadaš da potpuno izbriše jedan predmet sa slike (konkretno dva kalendara), a AI ne da ne izbriše i ostavi goli bijeli zid, već izgenerira 4 različite slike, pa evo kolaža sa njegovim odabirima 😂. Al se lipo potrudil da se niš nemre pročitat 😂

 


Odgovora 20

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dakle, definitivno nekaj nije u redu sa AI, čiji god da je- Samsungov ili Googleov editor. Jedine opcije koje su dostupne su ili brisanje ili premještanje objekta na drugu poziciju na slici.

AI ne briše objekte. Umjesto njih izgenerira nešto sasvim deseto. Probala još sa brisanjem kalendara. Dobila ugradbeni ormar, police, tajnu prostoriju, otvor sa cijevima, ogledalo, vanjski prozor sa osvjetljenjem. Najbolje je kaj se u staklenim vratima na svim tim slikama i dalje vide originalni kalendari 😂.

Probala obrisati frižider. Dobila kiosk, telefonsku govornicu (onu starinsku na autobusnim stanicama)..

Onda sam probala obrisati neboder...to mi je prije par godina uspjelo na S21 Ultri pomoću samsungovog photo editora. 

Umjesto nebodera dobila sam:

1. Okrugli neboder

2. Visoku crkvu bez prozora i sa srednjovjekovnim vratima

3.kockastu zgradu,

4.pravu crkvu sa visokim tornjevima i križem a pored nje Bijela Kuća iz Washingtona 

5. Lansirnu rampu za svemirske rakete

6. Nedovršen Eifellov toranj u daljini

7. Džamiju

Ali neboder ni na jednoj slici nije obrisan, niti je AI pokušao izgenerirati umjesto njega stvarni krajolik,  kao kaj je to bio u stanju nekadašnji samsungov photo editor.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Povlačim sve kaj sam napisala o AI. Generira izvrsne snimke. Ovo je sve Zagreb nakon obrade AI 😁🥰

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Jedino je nebo,drveće i parkiralište pravo, ostalo je AI 😁 i to je generirani Zagreb 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Lipi pogled s moga prozora. U Zagrebu, dakako 😋

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Neki dan onaj ogromni oblak nad Zagrebom. Oblak je pravi, Zagreb je more 😛

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Umjetna inteligencija već zna zakaj se Zagreb zove bijeli (bolje reći tak se zval jer snijega odavno Zagreb nije vidio od prosinca do ožujka, joj kak se lijepo bilo sanjkati na nasipu cijelu zimu 😔)

P.S. sve slike su izgenerirane sa mojih pravih slika Zagreba na kojima nema snijega, uslikano neki dan sve

Razina korisnika 6
Bedž +6

Khm, Zagreb si umislil da je New York 😋

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ima i Zagreb slapove,  tj. AI misli da ima 😍

Razina korisnika 6
Bedž +6

Izlazak sunca danas  u Zagrebu 😇 (samo je nebo origigi, ostalo je AI)

 

A navečer bumo se skupili pa će neki željeti nasamo čakulati uz predivni pogled na stari Zagreb, a mi ostali bumo se izvalili na jastuke i uživali u pogledu na zagrebačko more, a poslije bumo se prošetali i uživali u odrazu Zagreba u Savi 😉

Ups, na srednjoj slici je i nebo izgenerirano,tj.ništa nije stvarno, sve je AI uredil.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ah, AI kao da generira iz oglasa, nemam pojma di bi ovo moglo biti, ali, kao i do sada, sve je izgeneriral iz slika Zagreba 🤭

Ništa osim neba na 2.slici nije pravo.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evoluiramo i AI i ja, doduše on ili ona je milijardu godina ispred mene, sad sam počela upotrebljavati AI generirane slike od Zagreba za ponovno generiranje. Rezultati su me ostavili bez teksta.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Uspjela sam zblesat AI 😂. Dala sam joj sliku vrećice bombona da nekaj izgenerira 😂. Zblesala se na 5 minuta i odbila editirati- "došlo je do pogreške, pokušajte malo kasnije". Nakon kaj sam uspjela odabrati 5 dijelova slike prihvatljivih za nju, napravila mi je -ružu 😁.No, nisam zato opet ovdje. Fascinira me kaj od jedne jedine fotografije (opet Zagreb u pitanju), odabirom 5 različitih motiva na slici, AI izgenerira totalno različite slike i nijedna se ne može ponoviti, probala sam i nije nijedna ista. I ne samo to-ovisi čak o redoslijedu odabira 5 motiva-a neki rezultati su fotke kao da ih je radil profesionalac.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Najčudnija fotka koju je AI izgenerirala, mislim da je to njen autoportret 😂

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Nice, ima dosta lijepih i zanimljivih slika koje se mogu iskoristiti i kao wallpaperi. :) Često koristim ChatGPT ili Google Bard (u neke osobne svrhe), Samsungov AI još nisam probao. A bit će vjerujem koječega zanimljivoga kad OpenAI svoju Soru izbaci. Ne znam jesi li čula/vidjela o čemu se radi, no evo link - https://openai.com/sora

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Karlo ,hvala :). Mislim da Samsung koristi Googleov AI, a ove sve slike su izgenerirane od samo 3-4 fotografije, možeš li to vjerovati?  Niti jednu fotografiju ne mogu ponoviti, uvijek izbaci nešto drugačiju. Na dosta fotki ima skriveno slovo G, a na jednoj vrlo jasno piše ART G. 

Evo dvije nastale od pčele na bijelom zidu. Na prvoj se i vidi dio pčele kod ormara 😁

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

OMG, na prvoj slici čak i Google search kaže da je faca 😬, ne,ne nisam to ja 😬

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ove dvije su nastale iz mojih dviju apstraktnih fotki koje sam dobila višestrukim editiranjem u Snapseedu, na prvoj se dolje lijevo vidi uzorak te moje apstraktne slike na osnovu koje je AI izgenerirala pravi, ali nepostojeći krajolik

 

Ova je nastala iz slike mjeseca preko kojeg su išli dugački, prugasti oblaci

 

Ova je nastala iz cvijeća

A original ove je nedavno snimljen, vidi se dolje lijevo 

Ova je nastala iz makro slike lišća obasjanog suncem

Ova je nastala od grmolikog cvijeća, asfalta,trave i okolnih zgrada (ove zgrade na slici NISU prave)

Sve u svemu, Samsung nam je dao jako moćan alat, generirane fotke su izvrsne.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Koliko je moćan ovaj alat, evo još dvije slike od istog uzorka cvijeća kao i zadnja slika u mom prethodnom postu

A ova ovdje je nastala od makro slike muhe na ovim cvjetovima gore, vjerovali vi ili ne, ali tako je

 

Odgovori