Riješeno

SIM Internet problem

  • 18 January 2017
  • 40 odgovora
  • 8095 pregleda

Skoro pa će prva godišnjica moje Lumia 640 duo.
Inače sam i dugogodišnji sam korisnik T-com usluga MAX3 + paketa uz fiksni telefon (imam 76 godina)
Ja puno koristim Internet kod kuće 30MB/s (flat) i Wi-Fi moj smartphone sa WIN 10, za prijenos fotografija, a koji koristim i u šetnji vani na bonove. Jednostavno nemam potrebe za više od nekoliko razgovora i SMS-a mjesečno, kao i nekoliko Internet
na Wi-Fi FREE mjestima u gradu ili kafićima.
Ne i SIM Internet.
Dogodilo se tako da sam nadoplatio bon 110Kn 10.01 2017 da bi 15.01.ustanovio 0,00Kn na računu pa sam još jednom kupio
via PBZ NET bank. novi bon od 110Kn, da bi 16.01.opet ostao bez love na računu Kupio sam još jedan bon 0d 55Kn obavio hitan razgovor i sad imam na računu 51,00Kn
Nešto očito ne štima.
Drugi dan odem u VIP dućan i požalim se. Mlađi Lik s bradom me uvjeri da mi je na mobaću stalno uključen INTERNET,
i da mi je stoga "pojeo" 220Kn, isključi on tako opciju "mobilna mreža i SIM" ja se vratim kući, a ono mobitel mrtav nema oznake !!! nema ni signala. Sad mi je dosta.
Slijedeći dan odem ponovo u VIP požalim se drugom liku a on ni pet ni šest uputi me na servis u istom dućanu.
Konačno dobijem suvisli odgovor i objašnjenje, i na moje da koristim INTERNET isključivo via Wi-Fi-a, kako kod kuće
tako i vani u kafićima ili na Free pozicijama.
Mladi majstor isključi trajno opciju SIM internet. S time da povrat novaca isposlujem preko službe za korisnike.
Učinjeno.
Pitanje:
"SIM internet" ne bi smio bezočno nabijati promet nekakvom podmetnutom opciom, bez jasnog upozorenja, ili griješim ???
icon

Najbolji odgovor od Medokava 20 January 2017, 16:49

Pogledaj original

Odgovora 40

Razina korisnika 7
Bedž +3
@Medokava - problem treba potražiti u prastaroj tarifi na bonove koja nema u sebi uključen internet promet pa je cijena 1Mb prometa kao suho zlato. Onda tu jediničnu cijenu 1 Mb treba pomnožiti sa stvarnom količinom koliko je mob "nehotično" povukao i brzo se dođe do 100 ili 200 kuna.
Razina korisnika 7
Bedž +3
18Mb pomnoži s cijenom MB u tvojoj tarifi i vidi jel odgovara približno. Pošto ti je obračunska jedinica vjerojatno 1Mb onda je vjerojatno još više jer se svako spajanje zaokružuje (kao što se poziv od 30 seks zaokružuje na minutu).
Hvala na brzim odgovorima, ovaj smart. imam skoro godinu dana, (prije Samsung GT 55570, poklon za MAXTV)
daklen', samo dva bona po110Kn mi je usisalo da neznam kako, zadnji od 55Kn mi uredno naplati svaki razgovor (*101#)
Wi-Fi također normalno.
Nisam jedino shvatio ono: "Vjerojatno si stisnuo opciju za data podatke (strelice prema gore i dolje na brzom izborinku)."
Na koji se točno brzi izbornik misli ?🆒
Razina korisnika 4
Čak i lumia ima brzi izbornik koji ti se pokaže kad povučeš prstom od vrha ekrana prema dolje, ako se dobro sjećam.

Koju tarifu koristiš?

Aktiviraj si miniZakon. 30kn je mjesečno, a 300 Mb ti je i više nego dosta za ovakve situacije.
Razina korisnika 7
Bedž +3


Notifikacijska traka ili notification center
Koju tarifu koristiš?
Aktiviraj si miniZakon. 30kn je mjesečno, a 300 Mb ti je i više nego dosta za ovakve situacije.

Imam DOMA 4 kom PC-a, 2 kom TAB., I kom MAX-TV, 1 kom MOB., umreženo u LAN i Wi-Fi mrežu.
Čekam bežičnu opciju VIP-a= FLAT,- 100MB/sec za 10€/mjes. pa da komletno pređem na VIP.
A za ono malo vremena vani na mobitelu dovoljno mi je i lokalni FREE Wi-Fi.
I ZABRANA SIM-INTERNET
[quote=Sunasce]https://
A evo i odgovora VIP-a

na Vašem broju 09******** bonovi su se uglavnom potrošili na internet. Poželjno je da isključite mobilne podatke dok nemate tarifu koja uključuje megabajte.

Predlažem Vam Zakon tarifu na bonovima.

Zakon tarifa se naplati 50 kn s Vipme računa, traje 30 dana i daje 1500 MB, ali i 1500 minuta i poruka prema svim mrežama u Hrvatskoj, uz uspostavu poziva od 0,29 kn. Uključuje se slanjem sms-a sadržaja A na 13170 te na povratnu poruku odgovoriti slanjem rednog broja koji se nalazi uz željenu tarifu.

Ukoliko biste uzeli tarifu na pretplatu, najmanja je Bez Granica S+ čija mjesečna naknada uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca, bez uređaja, bi iznosila 60 kn + 10, znači ukupno 70 kn.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
A trebao bi sada biti pametniji, pregruntao sam uz vašu dobronamjernu pomoč, moj problem prekomjerne potrošnje.
Ali zašto............baš........,,,,nepošteno........:(
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kako smo i pretpostavili... Reko bi Kalimero to je plava plavcata neplavda...
[quote=Medokava] Reko bi Kalimero to je plava plavcata neplavda... O S V E T A slijedi
Čekam bežičnu opciju VIP-a= FLAT,- 100MB/sec za 10€/mjes. .
A do onda ZABRANA SIM - INTERNET [/b]
Razina korisnika 5
Kad već sve imate na HT-u, preporučujem i Simpu uz zmajsku opciju i nema problema.

Lumia 640 je odlična Lumia 🙂
Thenks na odgovor... a može li maljo opisa tipa: što dobivam i uz koji uvjet kod simpae osim simpa zmajića???
Hvala
Razina korisnika 5
Opcija 65 kn mislim da je mjesečno.

Dobijete 4000 jedinica.

Jedinice čine poruke, pozivi MB.

Moj otac 65, to ne može potrošiti za mjesec dana. Lumia 535

Isprobano i na mom sinu 8, nekada potroši, nekada ne, ovisi kakve igrice igra 😃.
Lumia 550.

Detalje možete doznati na 0800 9000 ili vidjeti na web stranicama.
Kod mene normalno na bonove 110Kn 5mj. =150dana, i ne stignem potrošiti na tel.
Dogodi se jedino da mi se nekakvim updateom aktivira SIM Internet pa mi popali svu lovu.
Ja inače na Lumiji koristim isključivo Wi-Fi internet, što doma što u gradu (free Wi-Fi kavići).
Stoga ne vidim razloga za SIMPA zmajićem.

Razina korisnika 5
S obzirom da Vam ne treba internet u pokretu, onda Vam ne treba.

Samo držite mobilne podatke isključeno i nema nikakvih problema.

Odgovori