Riješeno

Veliki ping i packet loss

  • 8 February 2024
  • 23 odgovora
  • 634 pregleda

Od nekih 10 sati nevecer ping 160+ u svim igrama + packet loss, stranice poput twitch svaki stream buffera i nist se nemoze gledat isto, STA RADITE???

Problem nije do mene nego je do vas, nikakve obavijesti, nist, samo sjebete i nist negovorite?

1.Full restarto ruter 3 puta preko weba

2.Restaro ruter iza na tipku malu sa cackalicom za full reset

3.Isteko ga iz struje i tak restarto isto

4.Restarto pc u slucaju da je bilo nest do mene ali nope

 

 

STA RADITE?????????????????????????????

nemate pravo samo sjebat nest i sutit, izvolite tjedan dana unaprijed stavit obavijest ak ce te nest raditi kak tcom napravi

icon

Najbolji odgovor od A1_Mislav 10 February 2024, 16:44

Pogledaj original

Odgovora 23

Razina korisnika 1

Od nekih 10 sati nevecer ping 160+ u svim igrama + packet loss, stranice poput twitch svaki stream buffera i nist se nemoze gledat isto, STA RADITE???

Problem nije do mene nego je do vas, nikakve obavijesti, nist, samo sjebete i nist negovorite?

1.Full restarto ruter 3 puta preko weba

2.Restaro ruter iza na tipku malu sa cackalicom za full reset

3.Isteko ga iz struje i tak restarto isto

4.Restarto pc u slucaju da je bilo nest do mene ali nope

 

 

STA RADITE?????????????????????????????

nemate pravo samo sjebat nest i sutit, izvolite tjedan dana unaprijed stavit obavijest ak ce te nest raditi kak tcom napravi

Sretno ti bilo!

Ako nije riječ o nekom kvaru koji će "u najkraćem mogućem roku riješiti" - još nismo otkrili najveći misterij svih vremena za A1, a mogli bi organizirati i nagradu za nekoga tko točno odgovori na pitanje: "Koliko iznosi najkraći mogući rok kod operatera A1?", pripremi se za nenormalno veliku količinu strpljenja i živaca dok se ne riješi tvoj problem!!! Ja se s njima oko sličnog problema natežem već duže vrijeme i za sada sam "na čekanju" dok mi se ne jave da su riješili problem. 

Nadam se da će ti kod tebe brže završiti, ali za svaki slučaj budi spreman!

Od nekih 10 sati nevecer ping 160+ u svim igrama + packet loss, stranice poput twitch svaki stream buffera i nist se nemoze gledat isto, STA RADITE???

Problem nije do mene nego je do vas, nikakve obavijesti, nist, samo sjebete i nist negovorite?

1.Full restarto ruter 3 puta preko weba

2.Restaro ruter iza na tipku malu sa cackalicom za full reset

3.Isteko ga iz struje i tak restarto isto

4.Restarto pc u slucaju da je bilo nest do mene ali nope

 

 

STA RADITE?????????????????????????????

nemate pravo samo sjebat nest i sutit, izvolite tjedan dana unaprijed stavit obavijest ak ce te nest raditi kak tcom napravi

Sretno ti bilo!

Ako nije riječ o nekom kvaru koji će "u najkraćem mogućem roku riješiti" - još nismo otkrili najveći misterij svih vremena za A1, a mogli bi organizirati i nagradu za nekoga tko točno odgovori na pitanje: "Koliko iznosi najkraći mogući rok kod operatera A1?", pripremi se za nenormalno veliku količinu strpljenja i živaca dok se ne riješi tvoj problem!!! Ja se s njima oko sličnog problema natežem već duže vrijeme i za sada sam "na čekanju" dok mi se ne jave da su riješili problem. 

Nadam se da će ti kod tebe brže završiti, ali za svaki slučaj budi spreman!


Ma kak da ne, imaju 24 sata, max 48 ak je i dalje sranje papa, ode nazad na tcom ili nest drugo, nece da me jebu, dovoljno su se osramotili sa micanjem 1gbit brzine i stavili da mos birat ili 300mbit ili 2gbit a 99% ljudi u hrvatskoj nemoze imat 2gbit jer im maticna u compu nepodrzava iznad 1gbit

A1 UBITE SE KOLIKO STE GLUPI LOL

Razina korisnika 2

Od nekih 10 sati nevecer ping 160+ u svim igrama + packet loss, stranice poput twitch svaki stream buffera i nist se nemoze gledat isto, STA RADITE???

Problem nije do mene nego je do vas, nikakve obavijesti, nist, samo sjebete i nist negovorite?

1.Full restarto ruter 3 puta preko weba

2.Restaro ruter iza na tipku malu sa cackalicom za full reset

3.Isteko ga iz struje i tak restarto isto

4.Restarto pc u slucaju da je bilo nest do mene ali nope

 

 

STA RADITE?????????????????????????????

nemate pravo samo sjebat nest i sutit, izvolite tjedan dana unaprijed stavit obavijest ak ce te nest raditi kak tcom napravi

Sretno ti bilo!

Ako nije riječ o nekom kvaru koji će "u najkraćem mogućem roku riješiti" - još nismo otkrili najveći misterij svih vremena za A1, a mogli bi organizirati i nagradu za nekoga tko točno odgovori na pitanje: "Koliko iznosi najkraći mogući rok kod operatera A1?", pripremi se za nenormalno veliku količinu strpljenja i živaca dok se ne riješi tvoj problem!!! Ja se s njima oko sličnog problema natežem već duže vrijeme i za sada sam "na čekanju" dok mi se ne jave da su riješili problem. 

Nadam se da će ti kod tebe brže završiti, ali za svaki slučaj budi spreman!


Ma kak da ne, imaju 24 sata, max 48 ak je i dalje sranje papa, ode nazad na tcom ili nest drugo, nece da me jebu, dovoljno su se osramotili sa micanjem 1gbit brzine i stavili da mos birat ili 300mbit ili 2gbit a 99% ljudi u hrvatskoj nemoze imat 2gbit jer im maticna u compu nepodrzava iznad 1gbit

A1 UBITE SE KOLIKO STE GLUPI LOL

Mreža im je podkapacitirana s obzirom na broj i zahtjeve korisnika zato su i stavili 300 Mbit/s za iste pare ko sto je prije bilo 1 Gbit umjesto da ulože u infrastrukturu. Mene samo zanima dali bi se isti.priblemi manifwstirali ukoliko bi se koristila T com usluga preko A1 infrastrukture a vjerovatno bi tako da bi ti sam prelazak bio uzaludan ukoliko ti je A1 infrastruktura jedina opcija. Posto smo korumpirana banana država od institucije poput HAKOM-a ne možemo očekivat ništa. Sami smo sebi najviše krivi, kakav narod takva i država

meni su produzili ugovor bez mog znanja.sad cekam odgovor da mogu prosljedit na hakom.uzas.a sto je najgore svaki agent kojeg zovem ima drugu pricu.ja neznam ko da svako ima svoj komp u toj firmu.

Mene isto guzi internet od 11 jucer, zvao ih kaze bit ce rijeseno danas. Najbolje da nece, kakvi su to bolesnici. Kakav je HT da predem na njega zna li itko?

Razina korisnika 1

U međuvremenu danas sam potpuno bez interneta od jutra :((((!!!

Crklo im nešto u centrali  u Velikoj Gorici na koju su me specijalci spojili još prije 2 godine kada sam produživao ugovor s njima, jer na rubnom području Novog Zagreba gdje živim nije bilo veće brzine. A odabrao sam opciju 1000/500, prije sam imao 500/120 ali specijalci to više nisu imali u ponudi već 1000/500 koju su prošle godine isto umirovili umjesto 2/1 Gbit/s ili manje 300/150 Mbit/s! 

Internet mi još nije proradio (tako je već više od pola dana), a žena mi radi od doma, preko interneta!!!

Pa ti iz A1 stvarno nisu normalni!!! Na što se srozala ova firma!!! Ako imaš ikoju drugu opciju, tj. operatera, odaberi njega umjesto A1 kako bi b si sačuvao živce!

Stvarno sramota od A1 i njihovog odnosa prema korisnicima!

Razina korisnika 7
Bedž +3

meni su produzili ugovor bez mog znanja.sad cekam odgovor da mogu prosljedit na hakom.uzas.a sto je najgore svaki agent kojeg zovem ima drugu pricu.ja neznam ko da svako ima svoj komp u toj firmu.

Produžili su ti Ugovor ili Ugovornu obvezu? Ugovor "traje" sve dok ga jedna od ugovornih strana ne prekine. Ugovorna obveza može biti na 12 ili 24 mjeseca i obično uz to vezivanje dobiješ neki popust. Kad istekne Ugovorna obveza, isteknu i popusti ali Ugovor i dalje traje.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@marko555555551 pozdrav, žao mi je to čuti i radi tvojeg nezadovoljstva. Vidim kako si nam se javio i privatnom porukom te da su ti kolege odgovorili prije 1 dan vezano za tvoj upit. Molim te samo za još malo strpljenja kako je tvoj slučaj proslijeđen na detaljnu provjeru i kolege će ti se javiti povratno s rješenjem. 

pocetkom 12 mj sam preko weba produzio ugovor laptop sat i tak to ugovor mi isteko 26 ili 27.12 sad dan dva sim tam.meduvremenu tcom mi je ponudio bolje uvjete.ja sam zvao i prekinuo web narudzbu i reko da prelazim na tcom. 15.12 da ne zelim nista.da bi onda iz a1 agent oni posebni koji dobe od hakoma da prelazis drugom operateru dali opet bolju ponudu.ja prihvatio tu bolju ponudu opet od a1 i otkazo tcom.prvo su mi govorili da mi nemogu odmah dat ugovor jel u sustavu im je da prelazim u tcom.tcom je poslo hakomu da ipak ne prelazim knjima 2.1 jos su mi rekli treba par dana da se to kao sredi.onda sam zvao pa su mi pricali da nemoze novi ugovor jel prvo moram svu opremu vratit od web narudzbe ruter laptop.ja sam sve vratio nisam nista preuzeo od weba ostao mi stari ruter.8.1 sam izgubio net jel strai ruter se ugasio a na novom koji sam vratio je treba bit net.3 dana sam ih zvao ako cu bit dugo bez neta idem dalje.3 dan tehnicar se javio skuzio sve i napravio mi net na stari da imam dok ne dode novi ruter i novi ugovor.znaci od 8.1 do 11.1 navecer sam bio bez neta.laptopsam odbio negdje sredinom 1 mjeseca.agentica je rekla da ce se javit kad bude sve vraceno da bude doso novi ruter laptop .ja ceko jos 2-3 tjedna d abi ih zvao u ponedjeljak oni neznaju nista o tome i kao da sam ja produzio 8.1 narudzbu sa weba.koju sam odbio i sve vratio i to je taman kad sam bio bez neta.nista nisam radio na svoju ruku sve je bilo sa agenticom koja me vodila u tome svemu.da bi drugi dan zvao da pitam za racun kolki je i to pa mi drugi agent reko da sam produzio 20.12.sad ja njega pitam kako mogu produzit tada kad ste imali u sustavu od hakom da prelazim u tcom.imam osjecaj ko da svaki agent ima svoj komp i ne vidi nista.naravno zaprepastio sam se nit sam produzio nit sam dobio ugovor nista.jesam priduzio al ne te uvjete koje sam odbio odmah.naravno do te agentice nemogu doc nema nista od nje jel svi zovu sa istog broja.i ja sam sad produzio nesto sto sam vratio i nisam htio.zvao sam hakom prvo su me pitali jesam dobio ugovor koji nisam dobio.da cekam sta ce oni odgovorit pa da se javim onda njima jel je to krsenje zakona.stim da je proslo mj dana od navodnog mog produzivanja.jedini agent mi je ponudio da mi umanji racun za 3 dana sto sam bio bez neta al sam reko da netreba.

uglavnom sad placam nesto sto nisam htio i to sad vec traje 2 i pol mj

Razina korisnika 7
Bedž +3

@marko555555551 - sam si si natovario problem. Moj susjed je na isteku UO sa A1 nazvao informativno ht da pita koliko bi koštalo i kroz par dana dolazi tehničar ht-a na instalaciju. Kaže susjed, pa ja sam na A1 a na to kaže tehničar, više niste, iskopčani ste. Dovoljno da izustiš telefonom ili klikneš, natovariš si probleme. A 2x si odlazio i vraćao se, sustav (bilo koji) je neumoljiv kad pokreneš proces. Sretno u rješavanju ali nije sve do njih.

 

No, držmo se teme, da ne budemo off... ;)

Razina korisnika 1

Isto sam primjetio jucer i ja na nekim od twitch streamova, moram reci da po svemu sudeci ovog puta ne izgleda da je do A1 barem u mome slucaju vec negdje u tranzitu na Level3/Lumen-u, problem je bio iskljucivo u prometu preko Frankfurt-a.

 

Razina korisnika 2

Isto sam primjetio jucer i ja na nekim od twitch streamova, moram reci da po svemu sudeci ovog puta ne izgleda da je do A1 barem u mome slucaju vec negdje u tranzitu na Level3/Lumen-u, problem je bio iskljucivo u prometu preko Frankfurt-a.

 

U prvom tracerouteu ide preko Engleske na hop-u 7 (195.16.162.206) dalje na Frankfurt. Zanima me gdje li je lokacija iz šestog hop-a na kojem je u oba slučaja request timed out jer tu se ping inicijalno penje. Možda su zakupili neke najjeftinije i zagušene rute izvan zemlje. Sudeći po reputaciji A1 u zadnje vrijeme nebi me čudilo. 

ok sve stima al mi nemozes naplacivat nesto sto nisam potpiso ni trazio jos bez mog znanja.nije problem neka dodu iskopcat raskid ugovora i idem dalje.to je varanje.to ko da ti dodes u ducan platis karticom nesto a oni svaki mjesec vise skidaju nego sto si ti dogovorio i onda oni kazu tebi takav je sistem.jos pogotovo produzit bez mog znanja. e da su mi odmah ponudili tu opciju nebi se njecko nego bi odmah prihvatio oni su to ponudili tek kad su dobili da ja odlazim onda su isli ispod cjene.Nase je pravo da idemo kolko zelimo stim da sam ja sve u roku odjavljivo to je sve  po 4-5 dana znaci nije proslo neko vrijeme.jbg nisam ja kriv kaj im je sustav takav ili je mozda do ljiudi koji rade.jel je zalosno sto ti memozes nista saznat kazem svaki agent koji se javi ima svoju pricu smijesno

velis nije sve do njih a do koga je onda.sve ssm radio po nsputku njihovog agenta.nists na svoju.naravno taj agent se ne javlja vise vec mj dana a tih specijalnih ima mozda 10 nema ih vose i kao nemogu ga nac ha ha nos im dam i ime.ok u tvom slucaju isto kretenizam al nekak se lako ispravi sused zove dodu prespoje poprave ajmo dalje.a ja bum sad 24 mj placo nesto sto necu zato kaj njima sustav sjeban ili nemaju ljudu il sta vec.al to nije moj niti nas problem potrosaca.prvo kaj su me pitali iz hakoma jel imate ugovor naravno da nemam jel ga nisu poslali taj koji sam navodno produzio.

a vidim da se dosta ljudi zali na sve pa zato pisem svoj problem da ljudi vide sta se radi pa da se mozda netko sa slicnim problemom odmah u startu osigura nekako 

Razina korisnika 1

@SC0RPl0N gdje si iskopao da je hop 7 Engleska?

inetnum:        195.16.162.0 - 195.16.162.255
netname:        FRANKFURT-WAN-LINKS-7
descr:          Frankfurt serial edge
country:        de

Mozes i po pingu zakljucit da je Frankfurt, sto se tice 6. tog hopa request timed out ne mora znacit nista osim da jednostavno ne odgovara na ICMP

evo ovdje je vidljiv 6. hop jer je odgovorio jednom

@marko555555551 mislim da tvoj problem s ugovorom nema bas veze s ovom temom i da to trebas rijesiti s SZK

Razina korisnika 2

@SC0RPl0Ngdje si iskopao da je hop 7 Engleska?

inetnum:        195.16.162.0 - 195.16.162.255
netname:        FRANKFURT-WAN-LINKS-7
descr:          Frankfurt serial edge
country:        de

Mozes i po pingu zakljucit da je Frankfurt, sto se tice 6. tog hopa request timed out ne mora znacit nista osim da jednostavno ne odgovara na ICMP

evo ovdje je vidljiv 6. hop jer je odgovorio jednom

@marko555555551 mislim da tvoj problem s ugovorom nema bas veze s ovom temom i da to trebas rijesiti s SZK

U pravu si za hop 7 ne znam kako je meni izbacilo London bilo. Da naravno da request timed out znaci da je ICMP response na tom hopu iskljucen a samim time traceroute ne daje lokaciju tog hop-a. Najvjerovatnije na njemu se ping diže u nebesa a svaki slijedeći hop.može imat samo viši ping sto ne znači da je sigurno problem u Frankfurtu nego na tom šestom hopu koji moze bit bilo gdje između Zagreba i Frankfurta

sta si je ovaj A1 boris stavio sam sebi da je njegov odgovor najbolji xD LOL, odgovor ni nema veze sa vezom ovog topica.

de mass report tog lika, teraj to van sa sajta

Razina korisnika 2
Bedž +3

@lowzor pozdrav. Radi se o nenamjernoj pogrešci. Ispravljeno je :) Manuela

Razina korisnika 1
Bedž +3

@lowzor , jesi li stupio u kontakt s našim tehničarima na 0800 091 091 kako bi se mogla napraviti provjera?  Ako nisi, slobodno ih zvrcni. Vjerujem da se može pronaći rješenje. 🙂

Razina korisnika 1

Mislave,

bojim se da se rješenje neće samo tako lako naći dok A1 ne poradi malo više na svojoj infrastrukturi. Kod mene već više od 1,5 mjesec problemi, a od 27.1. mreža pod nadzorom da se vidi kako riješiti moj problem s visokim pingom i padom downloada/uploada ali još ništa!: ((

@lowzor , jesi li stupio u kontakt s našim tehničarima na 0800 091 091 kako bi se mogla napraviti provjera?  Ako nisi, slobodno ih zvrcni. Vjerujem da se može pronaći rješenje. 🙂

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Razumijem što želiš reći, no da bi se napravila dijagnostika, potrebno je stupiti u kontakt s Tehničkom podrškom. Dostupna je svakim danom od 0-24 na besplatnom broju 0800 091 091.

Odgovori