Riješeno

skora budućnost optike ?

  • 18 November 2023
  • 11 odgovora
  • 264 pregleda

trenutno koristim homebox , nisam nešta ekstra zadovoljan zbog stalnog pada brzina i ponekad pucanja veza , al eto nemam bolje opcije , dal se da možda kako pojačat signal ?  
Pa me zanjima dal će možda u kakvoj skoroj budćnost bit dostupan nekakva bolji internet 
Novi Marof, Možđenac 

icon

Najbolji odgovor od A1_Dolores 18 November 2023, 23:07

Pogledaj original

Odgovora 11

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Marek112 pozdrav. Za provjeru plana izgradnje infrastrukture na tvom području, pošalji nam svoju adresu i kontakt podatke OVDJE

Razina korisnika 1

@Marek112 proleti malo kroz ovaj post, slicna stvar s optikom u vecernjim satima kad se vecinom i koristi net (pad brzine, visok ping, osim pucanja veze) prvi slucaj prije 2 mjeseca, pa naizgled problem nestane pa se opet pojavi, tak da ne ocekujes previse od A1 optike trenutno, super je kad radi kako treba da, a kad se opet pojavi moras slati prituzbe povjerenstvu i hakomu da bi nesto pokrenulo i rijesilo, jer kod SZK je udaljenom provjerom sve super

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Marek112 Ti bi u Možđencu trebao imati jako dobar internet preko Homebox tarife imaš 3 bazne stanice u svom okruženju sa 4 ili 5 frekvencija na svakoj baznoj stanici morao bi imati super brzine i ne bi ni pomišljao na optiku.

da je to tak nebi pital 
dobro je samo poslje pola noci kad nema puno ljudi na mreži il ujutro , kroz dana kad ti najvise treba onda se mucim da video na yt pogledam nekad i to na losijoj kvaliteti a kamoli nešt drugo 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Očito je problem u opremi koju koristiš tj Homebox routeru.

pa novi router uzo prije par mjeseci novi zet mf297d

dal tu mozda postoje nekakve postavke il nest za podesit ? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Sve se da podesiti treba vidjeti na koji toranj ti se spaja tj eNBID tornja vidjeti koliko su signali i koje frekvencije agregira. Trebaš si staviti skriptu za chrome sa kojom možeš mijenjati frekvencije i zadavati agregacije i vide se jačine signala i toranj na koji si spojen. Ovdje imaš sve o ZTE 297D

Razina korisnika 3
Bedž

Ma ja samo čekam istek ugovora za Homebox kroz mjesec dana i prelazim na TCom jer mi je dostupan njihov 5G i brzine oko 600 Mbps, a od A1 nije.. Ovo sada od A1 je užas živi..

A što se budućnosti optike tiče, taj isti operater je najavio gradnju optike u mom kvartu početkom nove godine, tako da će mi ovo biti samo prolazna usluga dok optika ne bude dostupna..

Razina korisnika 7
Bedž +4

Super ako imaš 5G na HT testirao si 5G?

Razina korisnika 3
Bedž

Da, na mobitelu. Uzeo sam njihovu karticu bez ugovorne obveze malo za testiranje i ovo je best rezultat. Većinom ide od 500-600 Mbps. 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ok ali to ne znači i da ćeš dobiti uslugu trebaš ih kontaktirati pa ćeš znati dali je na tvom području dostupno jer ovisi o više faktora.

Odgovori