Riješeno

Router mi polovi brzinu

  • 29 December 2022
  • 16 odgovora
  • 597 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 5 odgovora

Imam ZTE 4 G router koji se nalazi u potkrovlju (radi boljega signala) i on mi pokriva jako dobro i prizemlje.  Brzina mi je od 50 do 100 Mbps, ovisno o dobu dana. U podrumu imam radionicu i tamo sam si stavio dodatni router. Međutim…..brzina wi fi-ja u podrumu mi ne prelazi 15 Mbps. Promjenio sam hrpu kablova, stavio antenu sa većom dobiti ali nisam uspio povećati brzinu a potrebna mi je zbog posla koji obavljam. Molim Vas pomoć!

icon

Najbolji odgovor od daworin 31 December 2022, 08:38

Pogledaj original

Odgovora 16

Razina korisnika 2
Bedž

Imam ZTE 4 G router koji se nalazi u potkrovlju (radi boljega signala) i on mi pokriva jako dobro i prizemlje.  Brzina mi je od 50 do 100 Mbps, ovisno o dobu dana. U podrumu imam radionicu i tamo sam si stavio dodatni router. Međutim…..brzina wi fi-ja u podrumu mi ne prelazi 15 Mbps. Promjenio sam hrpu kablova, stavio antenu sa većom dobiti ali nisam uspio povećati brzinu a potrebna mi je zbog posla koji obavljam. Molim Vas pomoć!

Radi se o mobilnom ruteru ocito signal u podrumu nije dobar..

Moja preporuka provuci Lan kabel iz potkrovlja do podruma i dole u podrumu postavi ruter imas ih po 100 200 kn i to je jeftinija varijanta i po meni najbolja.

 

Druga opcija mesh skuplja varijanta oko soma kuna samo nezz kako bi ti to radilo 

Upravo to sam i napravio….stavio dodatni ruter u podrum i povezao lan kablom. Mijenjao sam i rutere u nadi da ću dobiti brzinu, međutim brzina se nije povećala. Wi fi mi ne prelazi 15 Mbps.

Razina korisnika 2
Bedž

Nešto si krivo napravio onda... Brzina ti mora biti ista kao i u potkrovlju. Možda ruter neispravan.

Tri rutera sam mijenjao od različitih proizvođača i ništa nisam dobio. 

Razina korisnika 2
Bedž

Tri rutera sam mijenjao od različitih proizvođača i ništa nisam dobio. 

Jesi ti krimpao kabel ili si kupio gotov ?

Gotove kablove. Cat 5 i 6. I ništa ne pomaže.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koji router imaš u podrumu kao AP?

Razina korisnika 2
Bedž

ovo šta kaže kolega daworin i ja sumnjam u to.

Navedi nam te rutere koji si isprobavao. Jer ako su kabel i ruter ispravni brzina bi trebala biti ok.

Sada radim na Airlive WL-5460AP a pokušao sam i sa Airlive WL-5470AP i sa ASUS  WL-500gP

Razina korisnika 2
Bedž

Sada radim na Airlive WL-5460AP a pokušao sam i sa Airlive WL-5470AP i sa ASUS  WL-500gP

 

Cudno mi je nešto sa tim ruterima. Vidim to su sve stariji modeli nezz di si ih samo našao.

Bilo bi dobro da probaš sa nekim “normalnim” ruterom. Nešto tipa TP LINK archer 1200 pa da probaš. Jer ako si mijenjao kablove a rekao si da jesi onda sumnjam da je u njima problem. Po meni problem je u očito u ruteru tome. Jer ako na tavanu gdje ti je “glavni ruter” imaš brzinu  50 do 100 onda mora biti i dole na drugom ruteru ako je on ispravno podešen. Još da te pitam jesi li taj Lan kabel testirao tako da ga spojiš tipa u laptop i pokreneš speedtest?

Ako si iz Zagreba javi se ovdje na private mesage pa se možemo dogovoriti da dođem sa svojim ruterom do tebe i da to testiramo na licu mjesta.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Sa tim AP routerima niti ne možeš dobiti veće brzine preko Wifi. Wifi je na njima 802.11b, 802.11g standard znači max brzina na Wifi je 54Mbps a pošto Wifi na 2.4Ghz daje max 40%  i manje tvornički deklarirane brzine to su ok rezultati koje dobivaš za te routere . Lan portovi su 10/100Mbps i tu je usko grlo također za brzine veće od 100Mbps.

Evo uzmi ovaj router i više nećeš imati problema.

 

 

 

Iz Slavonskog Broda sam. Pokušati ću sa TP LINK archer 1200 ruterom. A možete li mi preporučiti neki ruter kojemu se  mogu mijenjati antene.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kaj vi nemrete svog providera IGT pitati ta pitanja, kak ste samo pronašli ovaj forum na kraju sela interneta? 😛🤣

Razina korisnika 4
Bedž +1

Men’ se čini da je to spam skripta.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Ord , botić ili neki AI 🤣. Google za ovog izbaci Narodni radio 🤣.

A onaj pengukaksevećzove- aaa, taj je pak aktivan na forumima od amerike do australije 🤣🤣🤣🤣 istovremeno 🤣🤣🤣🤣

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ord  nickno  Hehe jeste nasjeli. Courier font  "i got this" igra😁

Odgovori