Riješeno

Propuštanje portova

  • 28 October 2023
  • 6 odgovora
  • 410 pregleda

Pozdrav,

imam pitanje u vezi propuštanja portova. Naime već par godina igram jednu igricu koju iz nekog razloga od prošle subote više ne mogu igrat. Kontaktirao sam podršku, pa su mi uputili na nekakvu dijagnostiku i evo što su mi odgovorili:

Dear player,

 

As we can see, you are experiencing a network-related issue while connecting to the server.

 

Please contact your Internet service provider to run diagnostics on UDP port 10045.

 

Also, please ask to check the route to a following address 45.66.97.212.

 

You need to make sure that port is opened and connection is stable.

 

Should you have other questions or problems, please contact us back.

 

Pokušao sam nešto sam, međutim bez uspjeha. Slika pokušaja u prilogu

 

Koristim ZTE 283 uređaj sa 4g internetom….

icon

Najbolji odgovor od daworin 28 October 2023, 21:05

Pogledaj original

Odgovora 6

Ako pokušavaš išta sa port forwardom, prva stvar što napraviš je da nazoveš  0800 091 091 , zahtjevaj da te odmah maknu sa CGNAT liste jer  đaba ti išta radit prije toga na routeru.Mnogim ljudima CGNAT je nepoznanica jer se koriste internetom za surfanje   gledanje youtube-a  za email itd. Međutim za naprednije korisnike CGNAT je zlo kakvog nema  za puno online igrica i ostalih P2P i FTP servisa. 

Ima li kakve veze što koristim sim karticu na kojoj je aktivirana tarifa za mob, a ja ju koristim kao kućni internet?

Aha ti imaš ovaj mobilni internet .Da budem iskren nisam siguran, i ne želim pretpostavke bacat okolo da te ne vucaram. Isto tako budi siguran da nije u pitanju neki firewall na sustavu koji blokira port. Gle najbolje nazovi ti nazovi podršku jer nemam iskustva sa mobilnom routerima. Pošto ide preko 4g mreže  vrlo lako je moguće da nije u pitanju CGNAT.Nazovi ih kasno navečer jer tad rade ovi lumeni kaj se razumiju u to, jer možda dobiš nekog studenta koji tam radi tek par dana.

Ma da ti budem iskren sumnjam da je uopće do rutera, prije tjedan dana su svi serveri pali na toj igri i sad igra nekima proradila, meni nije. Jedino ako su oni postavili sada nekakav drugačiji setup servera, pa moj net više ne štima :D Nazovem onda kroz par sati, hvala na brzim odgovorima! :)

predlažem da si makneš ove postavke , otvorio si sve portove  a treba ti samo jedan. 1-65535  su svi portovi otvoreni , za jedan port npr.  65000 samo utipkaj opseg 65000-65000 .  jos jedna stvar  pogledaj dal ti je UPNP iskljucen, inace je praksa da se on vise ukljucuje  jer nije bas tako siguran ali on ti skenira servise koji zele koristit taj port i automatski ih otvara.

Razina korisnika 7
Bedž +4

CGNAT traži da ti maknu a dali si na CGNAT-u provjeriš koji ti je IP prema van, ako počinje sa 10.xxx.xxx.xx znači da imaš CGNAT. Nema veze koja je tarifa maknut će te sa CGNAT-a

Odgovori