Riješeno

Problem sa signalom i mobilnim internetom

  • 12 August 2023
  • 4 odgovora
  • 1070 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 3 odgovora

Pozdrav, mjesecima od kad sam postao A1 korisnik imam probleme sa signalom i mobilnim internetom, koristim savršenu tarifu. Od nje jedino šta koristim je internet i pokoji SMS, pozive rijetko.  Danima vodim raspravu sa tehničarima, i cjelokupnim njihovim timom, i sami kažu da bi se trebala staviti dodatna antena, ali to nemaju u planu.  Nakon jučerašnjeg razgovora sa tehničkim odjelom, umanjen mi je račun,  kažu da ne mogu pomoći da je problem u mikrolokacijama i brdovitim mjestima, pošto živim u Lici…  Tražio sam ih da mi daju neko riješenje, da mi pošalju neki njihov  malo “bolji” router  ako se odluče da mi ga pošalju, pa me  zanima neko vaše mišljenje da li bih imao stabilan internet? Bazna stanica nije toliko udaljena, pošto se baš ne razumijem ostaviti ću nekoliko slika sa cellmapper-a pa ako može netko da napiše neko mišljenje..

 

 

icon

Najbolji odgovor od daworin 12 August 2023, 18:42

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 7
Bedž +4

Jesi provjerio da se spajaš baš na taj toranj mobitelom? Koliki ti je signal? 

Da, na  2584, signal  -90 do  -100 dBm. nekad malo ispod 90

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako se spajaš na taj toranj onda ti je dobar cat6 router(B535-232,235,333) jer toranj ima samo jednu frekvenciju. Signal ti je loš sa boljim signalom bi imao i nešto veće brzine znači vanjske antene i onda pokušati uloviti onaj 2147 toranj. Kolika ti je brzina na mobu? Trebao bi otići do tornja na cca400m i testirati ćelije usmjerene prema tebi da vidiš razliku u DL i ujedno se vidi koliko je toranj opterećen. Na B20(800Mhz) max DL je 112.5Mbps.

Prije sam se spajao i na drugi toranj pored, ali to je odjednom magično prestalo da se spaja, samo mi je ponekad čudno kada mjerim brzinu da mi se spaja čak i na servere od BiH. Mada sam probleme krenuo imati i prije sezone, download je išao do nekih 30ak, ali i to uvijek varira,  nestabilan je,  a upload je uvijek oko 20..  Dok u samom centru grada gdje nema ni jedne antene u blizini ima 100mbps download-a..

Odgovori