Riješeno

problem sa pucanjem veze - ne pomaže reset modema



Prikaži prvu objavu

Odgovora 30

Antena je vani! 

To je na samom rubu signala Cellmappera.

 

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ajde pošalji mi točnu lokaciju u PP 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma slabe su te omini još ako nisu vani teško ćeš dobiti kakvo poboljšanje sa njima. Moguće da A1 smanjuju snagu odašiljanja i time štede energiju negdje isključuju frekvencije samo noći a negdje za stalno. Trebaš usmjerene antene tipa Iskra p56 . Testiraj mobitelom tu sim karticu koju imaš u routeru i vidi na koji točno toranj ti se spaja mob možda možeš uloviti koji drugi toranj isprobavajući različite pozicije u vikendici.

Antena je omni 2G,3G,4G , pasivna, može agregirati signale. Ima 2 coax kabela  i tako je spajam na ruter. Mislim da je pojačanje antene 7dB. Ne mogu naći pdf od nje, a ja sam u Zgb. Udaljenost je  nešto malo preko 2 km od tornja. Ima šume, pa ne postoji optička vidljivost iako je gotovo ravno ,a nasaljenost recimo da i ne postoji.

Mislim da sam ostao bez nekih frekvencija (bandova) i da je to razlog. Signal je uredno  lošiji od -100dB. Telefoniranje  jedva vani i ponegdje, internet isto tako. 

Hvala na brzom javljanju! 

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koliko vidim taj toranj na koji se spajaš ima samo B20 po cellmapper karti možda ima i još neku frekvenciju trebalo bi ga mapirati sa cellmapper app i ako se pojavi još koja frekvencija trebat ćeš bolji router jer ovaj koji imaš radi samo sa jednom frekvencijom. Kakvu to antenu imaš za router? Koliko si ti signali? Koliko si udaljen od tog tornja 1564 zračne linije?

Odgovori