Riješeno

Pošiljatelju se vracaju mejlovi

  • 25 September 2023
  • 2 odgovora
  • 77 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Pozdrav, 

oprostite ako je bilo slicno pitanje ali ja ga nisam nigdje nasao i ne znam kako rijesiti problem pa ako itko zna molio bih pomoc. Evo o cemu se radi. Bio sam t-com korisnik interneta i koristio sam njihov e-mail ……...@zg.t-com.hr. Postao sam novi korisnik A1 optickog interneta i tu nastaje problem s mejlovima. Naime posiljatelju koji mi salje mejl na t-com  se vracaju mejlovi u obliku ne postojeci e-mail i greska 229. Zvao sam t-com , mejl kod njih uredno radi i nije iskopcan nego su mi rekli da bih trebao staviti odlazni server od A1, nije mi jasno zasto bih ja ista mjenjao na kompu kod sebe kad meni mejlovi se salju i primaju normalno.pretpostavljam da je greska negdje na serverima i to mislim od t-coma. Zvao sam i teh podrsku A1 oni kazu da nemaju nista s time, i sada se vrtim u krug.Ima li tko ovakvo iskustvo. Hvala vam 

icon

Najbolji odgovor od silvio.poldrugac 26 September 2023, 20:11

Pogledaj original

Odgovora 2

Pozdrav,

ovo bi najvjerojatnije trebala ipak biti poteškoća do e-mail računa jer se javlja navedena greška.

Da je do postavki outlooka ili nekog drugog e-mail klijenta,ne bi javljalo nikakvu grešku pošaljitelju, samo primatelj ne bi dbivao e-mailove.

Pozdrav,

hvala Silvio na odgovoru , rijesen je problem.

Evo da javim ukoliko netko drugi ikada naiđe na takav problem nakon mukotrpnog trazenja, problem sam rijesio.

U postavkama emaila na webu, od t-coma bila je aktivirana usluga preusmjeravanja e-maila na sms. To je stara usluga i to je radilo godinama tako da sam to i zaboravio da imam ukopčano. Nisam odmah skuzio tu povezanost i razlog ali eto ispostavilo se da je.

Naime prelaskom na A1 fiksnu ja sam prebacio i mobilnu uslugu koja je bila na t-comu. Tu nastaje problem jer u postavkama emaila za preusmjeravanje emaila na sms koristio se t-com posluzitelj i naravno kako on vise nije na t-comu nemoguce je taj mejl proslijediti na sms mobitela i email se vraca. Brisanjem te postavke prosljeđivanja mejla sve funkcionira kao prije. Eto….

Odgovori