Riješeno

Paketi na optičkoj infrastrukturi

  • 10 October 2023
  • 24 odgovora
  • 1112 pregleda

Pozdrav,

Zanima me kako mogu provjeriti kakvu instalaciju za internet imam u stambenoj zgradi u Zagrebu. Budući da vlasnik i stanari nisu sigurni, želio bih na vlastitu ruku provjeriti koja je postojeća instalacija prije nego što naručim uslugu. Kako mogu saznati imam li proveden coax (HFC) ili paricu?

Zahvaljujem na svakom odgovoru.

Lp

icon

Najbolji odgovor od A1_Boris 10 October 2023, 22:58

Pogledaj original

Odgovora 24

Razina korisnika 2
Bedž +3

@mkle453 pozdrav, drago mi je da te zanima naša ponuda. Slobodno informacije za dostupnost fiksne infrastrukture po određenoj lokaciji možeš provjeriti na sljedećem linku https://tinyurl.com/895k9txf. Ako ćeš trebati detaljniju provjeru vezano za promocije i ponudu koju bi mogao ostvariti, slobodno mi javi svoje podatke i kontakt broj mobitela privatnom porukom OVDJE i vjerujem kako ćemo sve dogovoriti u najkraćem mogućem roku. 

Hvala na brzom odgovoru, znam da imam optiku (što ovdje prikazuje) samo nije provedena do stana i nisam u mogučnosti to provesti pa me zanima koju još imam mogučnost za internet? Preko vašeg toola mi je samo prikazalo da imam mogučst priključiti se na optiku (300 Mbita ili 1Gbit)

Lp

Razina korisnika 6
Bedž +6

1Gbit

Lp

 

Jesi siguran da je pisalo 1 Gbit? Ovdje se digla velika halabuka jer je A1 ukinuo 1 Gbit 😄

Razina korisnika 6
Bedž +6

Može pisati i 1 Gbps, u tom slučaju nije A1 infrastruktura u pitanju već HT. No plaćati će kao da ima 2Gbps…

1Gbit

Lp

 

Jesi siguran da je pisalo 1 Gbit? Ovdje se digla velika halabuka jer je A1 ukinuo 1 Gbit 😄

Da, nude mi dvije opcije za moju adresu Mega Net i Giga Net….jeli mislite da ću stvarno dobiti brzinu od 1Gbps?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako piše da ti nude 1Gbps na tvojoj adresi, stvarno ćeš toliko i dobiti.

Update: zvao sam djelatnike od A1 i rekli su mi da je na mojoj adresi maksimalno dostupna brzina 300 Mbps iako piše preko ovog toola da je i 1 Gbps opcija….zaključak: ovaj tool je pokazao više nego što je dostupno.

I potvrdili su, instalacija je od T-coma, ali meni je opet jeftinije internet uzeti preko A1 jer koliko vidim T-com ne nudi opciju bez TVa

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne bi me čudilo da si dobio nekog studenta koji pojma nema, takvih je brdo u SZK i dezinformacije pršte na sve strane. Ne postoji optika koja ide samo do 300Mbps, HT-ova sigurno ide 1Gbps baš kao što ti i piše na webu (to je dakle GigaNet u pitanju). Imaš tu na forumu brdo tema gdje se ljudi žale da jedan dan A1 eksperti u SZK kažu jedno a drugi dan drugo baš po pitanju dostupnosti brzina..

Razina korisnika 3
Bedž +3

Bok @mkle453, u ovom trenutku u ponudi imamo dva paketa na optičkoj infrastrukturi, a to su nam Mega NET s brzinom do 300 Mbit/s te Giga NET s brzinom do 2 Gbit/s. S obzirom na da više ne nudimo Turbo internet koji nam je imao brzinu do 1 Gbit/s, provjerom dostupnosti na našoj stranici ne bi trebala biti prikazana usluga s paketom od 1 Gbit/s. Možeš nam javiti privatnom porukom svoju adresu i gdje si radio provjeru pa ćemo provjeriti informacije, a onda ti možemo pružiti i detaljnije pojašnjenje. 🙂

 

Bok @mkle453, u ovom trenutku u ponudi imamo dva paketa na optičkoj infrastrukturi, a to su nam Mega NET s brzinom do 300 Mbit/s te Giga NET s brzinom do 2 Gbit/s. S obzirom na da više ne nudimo Turbo internet koji nam je imao brzinu do 1 Gbit/s, provjerom dostupnosti na našoj stranici ne bi trebala biti prikazana usluga s paketom od 1 Gbit/s. Možeš nam javiti privatnom porukom svoju adresu i gdje si radio provjeru pa ćemo provjeriti informacije, a onda ti možemo pružiti i detaljnije pojašnjenje. 🙂

Poslat ću Vam privatno adresu pa vi provjerite koje su sve dostupne instalacije

Razina korisnika 6
Bedž +6

Bok @mkle453, u ovom trenutku u ponudi imamo dva paketa na optičkoj infrastrukturi, a to su nam Mega NET s brzinom do 300 Mbit/s te Giga NET s brzinom do 2 Gbit/s. S obzirom na da više ne nudimo Turbo internet koji nam je imao brzinu do 1 Gbit/s, provjerom dostupnosti na našoj stranici ne bi trebala biti prikazana usluga s paketom od 1 Gbit/s. Možeš nam javiti privatnom porukom svoju adresu i gdje si radio provjeru pa ćemo provjeriti informacije, a onda ti možemo pružiti i detaljnije pojašnjenje. 🙂


Eto, što sam gore napisao o A1 agentima koji daju pogrešne informacije, ne zna niti naša Darka da na HT infrastrukturi oni I DALJE nude 1Gbps paket. GigaNet na A1 infrastrukturi je 2Gbps, GigaNet kod drugog operatera je 1Gbps, i to lijepo pokazuje i prikaz dostupnosti gore.

Screenshot iz najnovije A1 Mozaik 2023 ponude:

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1461806827/21082023Uvjeti+korištenja+MOZAIK+fiksne+ponude+2023.pdf/751c5a4b-f901-c87a-3a0d-d5ed3c199a8b?t=1692560403254

Razina korisnika 6
Bedž +6

@acer112 , očito je da se opcija 1Gbps pojavljuje samo onima koji uslugu A1 koriste preko infrastrukture drugih operatera, kao u ovom slučaju. Tak da je mi na A1 infrastrukturi (njegovoj vlastitoj ili od operatera koje je progutao) nećemo vidjeti. Meni na bnet coaxu piše da mi je dostupan Mega 300 ili Giga 2Gbps.

P.S.a moguće da je ipak greška to sa 1Gbps? Zar se i za 1Gbps dobival mesh? Meni se čini da nije. 🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

@nickno Da, 1Gbps se pojavljuje samo na onim adresama gdje nema A1 infrastrukture ali postoji infrastruktura drugog operatera (HT). Što je i sasvim logično, ne može A1 nuditi 2Gbps na infrastrukturi  koja to u originalu ne podržava (HT u ovom trenutku ima brzine do 1Gbps) pa idu na najveću dostupnu brzinu. Taj paket se dakle ne zove Turbo Internet kao stari 1Gbps već Giga NET. 
 

I ne, stari Turbo Internet nije nudio mesh no to je potpuno nebitno jer mesh je najobičniji pojačivač siganala i može se staviti i na 30mbps. Giga NET korisnici na drugoj infrastrukturi iako dobivaju 1Gbps uredno plaćaju to kao mi 2Gbps paket i ne bi bilo fer da i oni ne dobiju mesh besplatno.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@acer112 , ah pa da, paket se zove GigaNET, pa moraju onda dobiti i mesh, bez obzira kaj je 1Gbps. Ali samo oni vide taj paket, drugima je nedostupan jer je A1 ukinuo 1Gbps, možda samo privremeno kao i 2021e?

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Tehnika napreduje, za očekivat je da će i oni na HT infrastrukturi sutra moći imati i 2,5,10Gbps, kad će biti to sutra nitko ne zna. 
 

I nisu oni jedini “zakinuti” u A1 paketima, kabelski korisnici recimo iako imaju 2Gbps download dobivaju manji upload od A1 optičara zbog ograničenosti kabelske infrastrukture. Tako oni na A1 optičkoj infrastrukturi u GigaNet paketu dobivaju 1Gbps upload, na HT optičkoj infrastrukturi 500 Mbps a oni na A1 DVBC infrastrukturi svega 100 Mbps, a svi imamo imenom isti paket i plaćamo potpuno isto. Ograničenost infrastrukture, nije prvi put.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A tek bakar 😱.

Ja čitala da se krimpanjem kabela more dobit 1Gbps na coaxu 🫢

Razina korisnika 6
Bedž +6

Zapalimo svijeću za sve na bakru.

 

 

Pozdrav,

Što je s nama koji smo ugovorili Turbo internet koji je tokom trajanja ugovora ukinut, da li imamo mogučnost prijelaza na Giga net prije isteka ugovora?

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@MirkoB tu info mi možemo provjeriti ovim putem ako si za, naravno. 🙂 Javiš nam se OVDJE uz adresu priključka, OIB i kontakt broj pa nakon provjere stiže odgovor privatnom porukom.

Pozdrav, zbog kojih ograničenja točno 2gbit se ne može isporučiti tj vaši tehničari su rekli da je nedostupno trenutno.

Na stranici sam naručio 2gbit paket + tv+telefon, pa su me zvali iz prodaje i sklopili ugovor, jutros su tehničari zvali da ipak nije dostupno 2gbit.

 

Jesu to neka vaša trenutno ograničenja ili moje udaljenje od “centrale” 1.5km, možda malo manje.

Iako optici to ne bi trebao biti problem.

Vaša je infrastruktura u Lučkom.

1GBIT je i dalje dostupan preko veleprodajne infrastrukture, zanimljivo da to ne znaju neki A1 djelatnici..

Pozdrav, zbog kojih ograničenja točno 2gbit se ne može isporučiti tj vaši tehničari su rekli da je nedostupno trenutno.

Na stranici sam naručio 2gbit paket + tv+telefon, pa su me zvali iz prodaje i sklopili ugovor, jutros su tehničari zvali da ipak nije dostupno 2gbit.

 

Jesu to neka vaša trenutno ograničenja ili moje udaljenje od “centrale” 1.5km, možda malo manje.

Iako optici to ne bi trebao biti problem.

Vaša je infrastruktura u Lučkom.

Moli se odgovor  i dalje :)

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

Bok @cExtra, molim te, javi nam svoje podatke OVDJE da provjerimo tvoj zahtjev pa ćemo ti moći pružiti više infromacija.

Odgovori