Riješeno

Optika T-COM a davatelj usluge A1

  • 24 June 2023
  • 5 odgovora
  • 952 pregleda

Pozdrav,

 

Imam par pitanja

 

Trenutni sam korisnik na A1 coax turbo internet (cgnat skinut ali imam problema s coax-om koji se ne moze popravit tako mi je rekao tehnicar). Popravci su trajali mjesecima i svaki tjedan tehnicar na mojoj adresi. Uzeo T-COM optiku. T-COM optika mi je stavljena jucer. Imam najvece smece od routera preko t-coma wifi mu je los itd…(testirano s mobitelom do rutera)Danas dosao t-com tehnicar promjenio speedšrot 3 i ista prica. Kabel je provucen te A1 mora samo doci stavit svoj router iskatrel u92 i to je to.

Imam pravo povrata T-COM optike i raskid ugovora do 05.07. Danas sam ugovorio preko A1 optiku da oni budu davatelj usluge. Preko t-coma na otpici ne mozes otvarat portove niti ista navedeno zato sto te drze u CGNAT-u. Zvao sam 4-5 puta tehnicku podrsku da me maknu i kazu da je to nemoguce i samo moze za poslove korisnike. Isto tako ako zelim fritzbox moram biti poslovni korisnik.

Dali je 100% da cu na A1 imat CGNAT disable-an i da cu moci protove otvarat. Jako mi je to bitno radi NAT Type itd………..

 

Dali mogu mozda svoj ruter koristit preko HUAWEI ONT-a ili mora ici bridge preko a1 na moj router?

Dali ce onda radit tv i telefon?

Dali se dobiva novi uredaj za tv ili ostaje isti crni mali.

 

Koliko se ceka stavljane ili ti ga prebacivanje tehnologije s coax na optiku. Dali moram prekinut t-com usluge da mi se a1 spoji ili? Ako to napravim biti cu dosta dugo bez interneta tv-a telefona.

Coax su mi jucer zatvorili i zapcetaili pa vise ne mogu nista s njim jedino opet maknut onaj cep koji se stavi (ali farba ce mi se opet sa zida skinut (akrilna je boja te je ne mogu vise nigdje kupit tako mi je receno u Velekemu jedino radit nijanse ali jako lose bi izgledalo). 

 

T-COM su mi se obecavale brda i doline sve moze ovo ono. Stavili uslugu i tek me sad glava boli. Rekli su mi ma mozete svoj ruter stavit direktno u ont itd….

 

Isto tako masu ovih iz tehnicke podrske iz tcom i a1 jedino sto znaju su neke osnovne radnje i dosta toga ne razumiju kad im se govori. To je jedna zamjerka eto.

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 10 July 2023, 21:54

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 2
Bedž

Stari moj toliko toga si napisao a ništa konkretno.
Svi ruteri koje dobivaš od providera bez obzira bio to A1 HT ISKON TELEMACH ili netko peti su smeće.
Ako ti je baš tolko wlan veza bitna onda fino ruter od providera stavi u brigde mod i na njega nakaći neki svoj kvalitetniji ruter.

Ovdje na forumu imaš info od moderatora da A1 nema potrebe iznajmljivati infrastrukturu od HT-a i to pogotovo na mjestima gdje je dostupan coax.

Ovo da HT ne zeli iskljuciti CGNAT su laži.

Ja u jednom stanu koristim A1 optiku a u drugom HT optiku i HT mi je najnomalnije su mi ugasili CGNAT.
 

Ovo da HT ne zeli iskljuciti CGNAT su laži.

 

6 razlicith agenta sam zvao i kazu da se to ne moze i da to moze samo za poslovne korisnike.

Da uzeo sam za wifi novi router to cu lako namjestit.

Btw na A1 coax sam imao fritz 6660 koji nije smece. Brutalan wifi i sve ostalo sto ide.

 

Pricao sam s t-com lvl2 tech podrska i rekli su mi da mi je cgnat maknut po default-u. Ali otvorit portove na speedport 3 i open kaze da je NAT Type 2 (moderate). Dali ce se ovaj problem rjesiti ako stavim svoj ruter i na njemu otvorim portove?

Razina korisnika 2
Bedž

Danas sam ovo išao isprobati pa sam zvao HT podršku bez ikakvih problema dobio sam odgovore na sva pitanja koja sam tražio.

Zvao me cak dodatno agent iz SMC-a i sve mi objasnio. Tako da mi nije jasno kako to tebi agenti odgovaraju.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @error405405, možeš li nam molim te poslati svoje podatke privatnom porukom OVDJE, provjerit ćemo s kolegama sve što te zanima.

Odgovori