Riješeno

NAT type STRICT - ocajnicki poziv u pomoc

  • 3 January 2019
  • 10 odgovora
  • 5385 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 5 odgovora
Pozdrav svima,

koristim ruter Alcatel HH41V, i NAT Type mi se pojavljuje kao "STRICT" cijelo vrijeme kada pricamo o online gamingu (konkretno: Black ops 4). Port forwarding, staticna ip adresa, sluzba za korisnike, UPNP i DMZ - sve navedeno sam isprobao i nakon mjesec dana borbe i dalje sve isto. Molim vas ako itko zna nesto vise o ovom problemu da napise.

Hvala unaprijed, pozdrav!
icon

Najbolji odgovor od Remko1 4 January 2019, 08:20

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 4
Bedž +4
Huh, čak si probao i službu, a to je uvijek svima riješilo problem... Živiš li u nekoj zgradi ii? Uglavnom svakako se izbori i zatraži da ti nešto učine. Sad ću citirat gogsya koji je pomogao u istoj temi o natovima:
Najbolji odgovor od gogsy1975
Znam da je bilo problema i sličnih tema pa ne znam jesi li proučio neke od:
Ruter NAT type je strict
NAT PROBLEM

Zahvali gogsyju na tome 🙂
Momci, sve sam teme vec procitao koje ste napisali, hvala svakako. Uglavnom, slazem se za posebnu (gaming) temu. Problem sa sluzbom za korisnike je onaj standardni, “kod nas je sve u redu”, “mi ne mozemo nista po tom pitanju” i sl..

@Remko1, zivim u kuci, net funkcionira super i nema nikakvih problema, samo se ne mogu rijesiti, strict nat type-a, odnosno nat type 3. Kada se spojim na hotspot od mobitela (t-com), cak mi je na tom nat type 2, odnosno moderate, tako da ne vjerujem da sluzba za korisnike ne moze rijesiti problem. Jedino sto mi preostaje je zvati i dalje i nadat se da cu naletiti na nekog sa malo vise dobre volje. Ili trazit zamjenu rutera. Znam, vec sam ocajan 😃
@gogsy1975 , 1-1-1-2, tocna putanja po tipkovnici (brojevima) do tehnicke, vec znam napamet 😃

Nakon svega, tj cijelog razgovora, u komunikaciji sa covjekom iz tehnicke za kvarove na ruteru (jer su se uz sve i lampice uzjebale na ruteru), spomenem covjeku usputno nat type, portove i sve ostale sta me muci, covjek mi kaze da i on igra doma i da ce mi objasnit sta moram. U 5 minuta mi slozi staticnu ip adresu i portove. I dalje sam strict NAT type, ali samo kazem, postoje ljudi dobre volje 😃
Pozdrav, da li si uspio riješiti problem?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Trebalo bi napraviti istaknutu temu sa uputama "kako otvoriti portove za gaming" sa glavnom skretnicom na poziv tehničkoj kako bi aktivirali inače nam ne gine 100-tinjak istih tema, poput one "kako aktivirati besplatne gige"... samo ne znam tko će to odraditi.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Istina, samo ja se ne kuzim bas u te Nat type i portove jer meni je jedan poziv sluzbi rijesio problem. Jedino sto sam napravio je DMZ za konzolu (statička ip adresa)
Razina korisnika 7
Bedž +3
@andrix - pričao si sa "cvječarkom" u root-u SZK ili si pratio putanju direktno do tehničke?

Ispričavam se na izrazu ali stvarno toliko indolentnosti i neupućenosti roota SZK nisam u životu vidio. Više toga čovjek sam sazna čitajući i interesirajući se sam.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Bar ćeš biti zdraviji 😉 Žao mi te stvarno, kupiš black ops 4, a sada ga ne možeš igrat online ili bilo koju drugu takvu igru osim npr. roblox😂
Nista strasno, samo 60€ i svaki mjesec 200-tinjak kn A1 za usluge 😃 Da, mozda ne mogu igrat black ops, ali zato ne mogu nista drugo 😃
Cak se ni ne radi o online gamingu ili black opsu, nego sve vise opcenito online usluga trazi stabilan NAT type. Zapravo samo cekam da mi se navedeni problem manifestira na neku drugu stvar...

Odgovori